16 خودرو محبوب اروپایی در بازار ایران

16 خودرو محبوب اروپایی در بازار ایران

نگاهی به عملکرد و میزان فروش 16 خودرو وارداتی یا مونتاژی مدرن بازار کشور در اروپا نشان می‌دهد تازه‌ترین خودرو فولکس در کشور یعنی گلف همچنان پرفروش‌ترین خودرو بازار اروپا است.

به غیر از چند محصول فولکس، خودروهایی از برندهای پژو، رنو، هیوندای و تویوتا نیز در میان 100 خودروی برتر اروپا قرار دارند که اینجا آنها را به ترتیب برایتان لیست کرده‌ایم. نکته جالب فهرست موفقیت چشمگیر سیتروئن c3 اولین خودرو پسابرجامی سایپا در کشور است که توانسته در میان 11 خودرو پرفروش بازار اروپا جای گیرد. هنوز هم متقاضیان قاره سبز علاقه زیادی برای خرید خودروهای هاچ بک و سدان های شهری از خود بروز می‌دهند. در عین حال رنو، پژو، تویوتا و فولکس در اروپا نیز از محبوبیت زیادی برخوردارند.

فولکس‌واگن گلف

 

محصول جدید ماموت خودرو با قیمتی 300 میلیونی تا اینجای سال 2018 توانسته با رشدی 14.8 درصدی، بیش از 172 هزار دستگاه فروش داشته باشد.

فولکس‌واگن تیگوان

دیگر خودروی شرکت ماموت در کشور ششمین خودرو پرفروش اروپا است و با رشدی 8 درصدی در سال 2018 توانسته در اروپا در طول 4 ماه نزدیک به 91 هزار دستگاه فروش داشته باشد.

سیتروئن C3

اولین خودروی پسابرجامی سیتروئن در کشور با قرارگرفتن در رتبه یازدهمین خودرو پرفروش بازار اروپا در 4 ماهه اول 2018 توانسته در کل 76 هزار دستگاه فروش کند که این اندازه توام با رشدی 3.7 درصدی بوده است.

رنو کپچر

سیزدهمین خودروی پرفروش بازار اروپا محبوب‌ترین شاسی بلند کامپکت قاره سبز نیز هست و در 4 ماهه نخست 2018 با رشدی 4.4 درصدی، در کل 74 هزار دستگاه فروش داشته است.

پژو 2008

اولین خودروی پسابرجامی پژو در کشور هفدمین خودروی محبوب اروپایی‌هاست که با فروش 66 هزار دستگاهی، امسال نزدیک به 4 درصد افت فروش داشته است.

فولکس واگن پاسات

سدان 400 میلیونی ماموت توانسته در عصر انقراض سدان‌ها، بیستمین خودرو محبوب مردمان اروپا باشد. کل فروش پاسات در 124 روز نخست سال با 1.8 درصد رشد نزدیک به 59 هزار دستگاه می‌رسد.

هیوندای توسان

کراس اوور محبوب هیوندای در کشور با قرارگرفتن در رتبه بیست‌وهشتم جدول پرفروش‌ترین‌های اروپا توانسته اندکی بیش از 50 هزار دستگاه در اروپا فروش داشته باشد اگر چه این خودرو امسال را نزولی 5.5 درصدی آغاز کرده است.

کیا اسپورتیج

با نزولی 4.1 درصدی در میزان فروش، اسپورتیج امسال اندکی بیش از 46 هزار دستگاه در اروپا فروش داشته و سی و سومین خودروی محبوب اروپایی‌هاست.

مینی کوپر S

خودروی 500 میلیونی پرشیا خودرو در کشور در رتبه سی‌وهشتم بازار اروپا را در مجموع عملکرد 4 ماهه اول سال 2018 به دست آورده است. فروش مینی کوپر اس در این مدت بیش از 43 هزار دستگاه فروش داشته است.

تویوتا CH-R

شاسی بلند ساب کامپکت و جذاب تویوتا تا اینجای سال موفق شده با رشدی 10 درصدی نزدیک به 45 هزار دستگاه فروش داشته و به عنوان سی‌وچهارمین خودروی محبوب اروپایی‌ها از جایگاه مناسبی برخوردار شود.

ب.ام.و X1

کم فروش ترین کراس اوور ب.ام.و در کشور با مجموع فروش 40 هزار دستگاه و افت 6.6 درصدی، در رده چهل و سوم فهرست محبوب‌ترین خودروهای بازار اروپا قرار دارد.

هیوندای I20

اولین خودروی پسابرجامی هیوندای در کشور که فعلاً قیمتی نزدیک به 150 میلیونی پیدا کرده، پنجاه و سومین خودرو موفق بازار اروپا است که با افتی 2.1 درصدی در 4 ماهه اول 2018 کلاً 33 هزار دستگاه فروش داشته است.

هیوندای I10

محصول نا امید هیوندای در کشور در 4 ماهه اول 2018 در اروپا در مجموع 29 هزار دستگاه فروش داشت و با نزولی 6 درصدی در رتبه شصتمین خودرو موفق بازار اروپا جای گرفته است.

نیسان جوک

خودروی عجیب نیسان نیز با افتی وحشتناک به میزان 25 درصد، امسال فقط 25800 هزار دستگاه فروش داشته و هفتاد و یکمین خودرو محبوب مردم اروپا است.

تویوتا RAV4

پرفروش‌ترین کراس اوور تویوتا در دنیا محبوبیتی در اروپا ندارد. این خودرو در رتبه هفتاد و سوم جدول قرار داشته و کمی بیش از 25 هزار دستگاه فروش داشته است.

منبع: هفت صبح

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar