معایب ساندرو دنده ای و اتوماتیک (به این 7 دلیل رنو ساندرو نخرید)

معایب ساندرو دنده ای و اتوماتیک (به این 7 دلیل رنو ساندرو نخرید)

طراحی خارجی و داخلی ، نبود امکانات رفاهی ، مصرف سوخت نسبتا بالا در نمونه اتومات از معایب ساندرو می باشد.

شرکت رنو در کشور ایران همواره در طول سال‌ها فعالیت خود، با اقبال مردم روبرو بوده است و مدل‌های این کمپانی فرانسوی در بازار کشورمان، همیشه فروش خوبی داشته‌اند. این موضوع را به وضوح می‌توان از اولین مدل‌های رنو که وارد ایران شدند تا همین اواخر که محصولات وارداتی و مونتاژی آن در ایران با استقبال خوبی مواجه شده‌اند دید.

رنو ساندرو آخرین مدل مونتاژی این کمپانی می‌باشد که چند سالی می‌شود وارد بازار ایران شده است. این خودرو روی پلت فرم تندر 90 ساخته شده و دو سال پس از آن وارد بازارهای جهانی شد. در همان سال 2007 و 2008 که تولید ساندرو در سایت‌های اصلی رنو در سراسر جهان مانند رومانی، کلمبیا، برزیل و روسیه شروع شد، قرار بود این خودرو در کنار تندر 90 در ایران هم وارد خطوط تولید پارس خودرو شود، موضوعی که نهایتاً به علت تأخیر در قرارداد رنو در سال 1385 با تأخیر متوجه شد.

موضوع وقتی جالب می‌شود که بدانید این تأخیر به قدری طولانی شد که در این مدت نسل دوم این خودرو هم رونمایی شده و در کشورهای دیگر، تولید و به بازار عرضه می‌شود و مدلی که از سال 2015 تولید آن در ایران شروع شده، در واقع نسل اول رنو ساندرو است. نسل دوم این خودرو علاوه بر بهبودهایی در طراحی ظاهری، در بخش فنی هم پیشرفت زیادی داشته و پلت فرم آن تغییرات زیادی به خود دیده است. پارس خودرو به این بهانه که تولید نسل دوم ساندرو در ایران گران‌تر تمام می‌شود، نسل اول و قدیمی آن را وارد خطوط تولید خود کرده است.

شاید ایران تنها کشوری در دنیا باشد که علاقه خاصی به تولید نسل‌های قدیمی یک خودرو دارد. البته احتمالاً در این کار منفعت خوبی برای به اصطلاح خودروسازها باقی می‌ماند و همین موجب می‌شود تا مردم شانس سوار شدن به خودروهای جدید و بروز دنیا را از دست بدهند. این خودرویی که به نام ساندرو در ایران این روزها به حدوداً 60 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود، تولید آن از سال 2012 در خطوط تولید مختلف رنو و داچیا متوقف شده و جای خود را به نسل جدید آن داده است. ظاهراً تنها کشور بدبخت دیگری که نسل اول ساندرو را بعد از 2012 تولید می‌کرد کلمبیا بود که خطوط تولید آن هم نهایتاً در سال 2015 برچیده شد. جالب است بدانید که این تعطیل شدن آخرین خط تولید نسل اول ساندرو در کلمبیا همزمان شده است با شروع تولید این نسل در کشور عزیزمان، ایران!

در این مقاله قصد داریم به ذکر 7 نقطه ضعف این خودرو بپردازیم ، اگر دلایل ذکر شده در مقاله جزء پارامترهای اصلی شما برای خرید خودرو می باشد ، رنو ساندرو را به شما پیشنهاد نمیکنیم،در غیر این صورت رنو ساندرو را به عنوان یکی از با کیفیت ترین خودروهای این رنج قیمتی جزء گزینه های احتمالی خود برای خرید قرار دهید، در ادامه با معایب رنو ساندرو با Z4CAR همراه باشید.

امکانات رفاهی؟ بی خیال!

در این بازه قیمتی، برای خودرویی که در سال‌های آخر دهه دوم قرن بیست و یکم میلادی تولید شده است، برخی امکانات رفاهی حداقلی را می‌توان متصور بود، ولی در رنو ساندرو کاملاً باید بی خیال این موضوع شوید. به جز شیشه‌ها و آینه‌های برقی و کنترل سیستم صوتی زیر فرمان مشابه آن چه در پژو 206 17 سال پیش هم وجود داشت، آپشن رفاهی دیگری در این خودرو وجود ندارد. حداقل چینی‌ها در این بخش چیزی کم نمی‌گذارند!

مصرف سوخت بد

نسخه اتومات رنو ساندرو خودروی بسیار پر مصرفی است. این خودرو از یک موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر بهره می‌برد و در جاده تقریباً 8.5 لیتر و در شهر، حول و حوش 11 لیتر بنزین مصرف می‌کند. اعدادی که برای یک خودرو 4 سیلندر در سال 2018 واقعاً چیزی فراتر از یک فاجعه است و همه کسانی که این خودرو را خریداری کرده‌اند، از این موضوع شکایت دارند. البته پارس خودرو در کاتالوگ رنو ساندرو، مصرف سوخت ترکیبی مدل اتومات این خودرو را 8.3 لیتر به ازای هر صد کیلومتر اعلام کرده که در شرایط واقعی رانندگی، بدون شک بیشتر از این عدد می‌باشد.

شتاب نه چندان خوب

باز هم یکی از عیب‌های بزرگ این خودرو متعلق به مدل اتومات ساندرو و شتاب کند آن است. موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر ساندرو با 105 اسب بخار نیرو و 140 نیوتن متر گشتاور ظاهراً برای این خودرو کافی نبوده و طبق اعلام پارس خودرو، رنو ساندرو صفر تا صد را در 11.5 ثانیه می‌تواند پر کند که البته این عدد در بهترین شرایط ثبت شده و در شرایط واقعی رانندگی، خودرو کندتر از این حرف‌هاست.

مدلی قدیمی با طراحی نه چندان دل چسب

رنو ساندرو

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، رنو ساندرویی که در ایران به فروش می‌رسد نسل اول این خودرو است که تولید آن از شش سال پیش در سراسر دنیا متوقف شده است. در واقع شما با پرداخت شصت میلیون تومان برای نسخه اتومات، یک خودروی قدیمی با امکانات محدود و تکنولوژی‌های تاریخ گذشته خریداری می‌کنید. طراحی بدنه این خودرو هم اصلاً جذاب و جوان پسند نیست و به قول معروف، دِمُده است!

کابین بی روح، زشت و خسته کننده

واقعاً برای یک خودرو در این رنج قیمتی، آیا نمی‌توان انتظار یک صفحه نمایش و سیستم اطلاعات سرگرمی مناسب داشت؟ یعنی ساندرو در حد کوئیک و ساینا هم نیست که کابین جذاب و زیباتری دارند؟ کابین ساندرو به طور خلاصه بخواهیم بگوییم، بسیار چیپ است و طراحی زشت و بدترکیب و استفاده از پلاستیک ارزان قیمت تا جایی که چشم کار می‌کند، یکی از معایب بزرگ این خودرو محسوب می‌شود. اگر من قدرتش را داشتم، قانونی به استانداردهای ایمنی خودرو اضافه می‌کردم مبنی بر این که کمپانی‌ها اجازه نداشته باشند کابین بی روح و خسته کننده برای خودروهای خود طراحی کنند؛ کابین برخی خودروها مانند ساندرو به قدری بی روح و خسته و کسل کننده است که قطعاً در رانندگی طولانی می‌تواند موجب خواب آلودگی راننده شده و بالطبع، خطر تصادف را افزایش خواهد داد!!!

ترمزهای عقب کاسه‌ای

این یک مورد هم جزو آن دسته از مواردی است که فقط در خودروهای ایرانی می‌توان مشاهده کرد. استفاده از ترمزهای عقب کاسه‌ای در بین مدل‌های مونتاژ داخلی بسیار محبوب است و دلیل آن چیزی جز سودآوری بیشتر برای کمپانی‌ها نیست. قدرت ترمزهای دیسکی در مقایسه با ترمزهای کاسه‌ای قابل مقایسه نیست و بهتر بود در ساندرو از ترمزهای دیسکی استفاده میشد ولی استفاده از ترمزهای کاسه ای در عقب بدان معنا نیست که کیفیت ترمزگیری در ساندرو ضعیف باشد.

کابین پر سروصدا

رنو ساندرو

اگر تاکنون یک بار حداقل داخل کابین ساندرو اتومات نشسته باشید، قطعاً با سروصدای بسیار زیاد آن آشنا هستید. به عنوان مثال در سرعت‌های بالا، صدای موتور بسیار زیاد داخل کابین شنیده می‌شود و از هر کس که ساندرو اتومات دارد اگر در مورد بزرگ‌ترین ایراد آن سؤال کنید، قطعاً این موضوع را نام خواهند برد. علت این امر گفته می‌شود به خاطر گیربکس اتومات 4 دنده قدیمی این خودرو است که علاوه بر کاهش شتاب خودرو و افزایش مصرف بنزین آن، سروصدای کابین را هم افزایش داده است. آن صحبتی که در مورد خوابیدن پشت فرمان ساندرو گفته بودم را پس می‌گیرم، با این همه سروصدا داخل کابین، هیچ کس قادر به خوابیدن داخل رنو ساندرو نخواهد بود!!!

ما در این مطلب سعی کردیم تا به طور منصفانه و بدون اغراض، معایب رنو ساندرو را برای شما لیست کنیم.اگر موارد ذکر شده در این مقاله جزء پارامترهای اصلی شما برای خرید یک خودرو می باید ، رنو ساندرو را به شما پیشنهاد نمیکنیم ولی اگر کیفیت ساخت و ایمنی جزء پارامترهای اصلی شماست بدون شک رنو ساندرو در این رنج قیمتی از این حیث بی نظیر است .

لطفاً نظر خودتان در مورد این خودرو با ما و دیگر مخاطبان زدفورکار در میان بگذارید.

مزایا رنو ساندرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

98 دیدگاه ها برای "معایب ساندرو دنده ای و اتوماتیک (به این 7 دلیل رنو ساندرو نخرید)"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
z4car.com
مدیر
دوستان عزیز ما در این سری مقالات قصد داریم شما را با نقاط قوت و ضعف هر کدام از ماشینها به صورت موشکافانه آشنا کنیم بدیهی است هر کس برای خرید خودرو چند آیتم را در الویت دارد و الویت همه افراد با هم یکسان نیست. خریدارانی هستند که تعدد آپشن و طراحی را به کیفیت ساخت ترجیح میدهند ، خریدارانی هم هستند که کیفیت ساخت را ارجح میدانند حتی برایشان مهم نیست خودرویشان شیشه بالابر برقی داشته باشد . اولویت ها متفاوت است . در مورد رنو ساندرو به طور خلاصه : اگر کیفیت ساخت و ایمنی برای شما… بیشتر
امین خان میر۵
مهمان

چقدد تند …خداروشکر پول ندارم وگرنه میموندم بخرمش یا نخرمبهتر بود بجای اونهمه تعریف در پست قبل و اینهنه توپیدن توی یدونه پست یجمع بندی کلی میکردید.

خودروی ایرانی
مهمان

بهتر از پرایده، ال ممده همینو بس

AmirReaper
مهمان

داداش گلم قیمتشون رو هم درنظر بگیر
ساندرو الآن قیمتش از ۶۰ میلیون هم رد کرده

منصور
مهمان

60 میلیون!!!!؟؟؟
یادش بخیر سال91بود که لندکروز. 97میلیون بود اونم با تعرفه دوبرابر حالا بیا به این آشغال 60میلیون بده
واقعا ما از ارشهای انسان امروزی دنیا چی داریم کدوم تکنولوژی بروز دنیارو!!
بعد هم باید به ایرانی بودنمون افتخار کنیم؟؟

محمد هستم!
مهمان

سال ۹۱ لند۹۷ نبود
ماشین از دی سال ۸۹ گرون شد.
که ماشین ایرانی ۲ الی ۳ تومن گرون شد تو هر هفته
ماشینای خارجی یهو ۵۰ تومن گرون شد تو هر هفته که میومد.

مهرداد
مهمان

قربون دهنت گل گفتی.

هم طویله ای
مهمان

یه 206 82 تیپ 5 دارم که با این وضعیت تا ده سال دیگه هم نمیصرفه عوضش کنم با این وضعیت

پویان
مهمان

عزیزم‌ من یه ۸۳ تیپ ۶ دارم با اینکه جلو و عقبش تو این ۱۴ سال خورده بازم بردم اوورحالش کردم تعمیر اساسی اتاق و بدنه و موتور و گیربکس کردم عین ساعت داره کار می کنه بدوم کوچکترین صدای اضافی داخل اتاق . با این وضعیت صفر داخلی واقعا افتضاحه

مهدي
مهمان

جالبه که شما توی کانال بارها تبلیغ این خودرو رو کردید و حالا اینطور (البته کاملا به حق)شدیدا نقد میکنید

محمد
مهمان
قیمت بالای این ماشین تنها ۲ علت داره ،اول دلال های بی وجدان ،دوم مردم ما دلال ها و شرکت سازنده جوری کلیشه سازی میکنن که این ماشین رنو هست و رنو فرانسه ساخته و …در صورتی که ماله داچیا رومانیه وکارش تولید ماشین های کاملا اقتصادی و ارزان قیمته و بعد هم میرسه به مردم ،یکی که یکاری انجام میده همه اونکارو میکنن و بازهم میگم گول برند میخورن و ۶۰ میلیون برای ماشینی میدن که ارزش جهانیش زیر ۱۵ میلیونه ،مثل دناپلاسی که الان دارن ۵۷ میلیون به مردم میفروشن یا دنا پلاس توربو که ۶۸ میلیون در… بیشتر
بهادر
مهمان

آیا وقتش نرسیده که انقد چرت ننویسیم واقعا ؟
هرکس این ماشینو خریده یقینا ظاهر ساده شو نسبت به رقبا مثل 207 میبینه پس ی چیزی تو ماشین میبینه که میخره و نیاز نیست شما با این لحن بگید که زیباس یا زشته
یکی از معدود ماشیناییه که صرفا ملت بخاطر کیفیتش میخرن جالبه که همین طرز تفکر باعث شده از نعمت خودروای ژاپنی محروم باشیم و وارد کنندگان برای ملت ظاهر بین و اپشن دوست خودروهای مضخرف کره ای و چینی وارد کنند.

ایرضا
مهمان

داداچ روزه ای؟بزار بعد افطار پیام بذار، قندت افتاده

Ali
مهمان

مغز نداری مغز مغز

مهرداد
مهمان

کاش میتونستم 200 تا دیسلایک کنم. برو این نظراتت رو تو سایت باشگاه خبر نگاران بنویس نه وب خوبی مثل اینجا

فرشاد
مهمان

ربطی نداره ، یعنی باید قید امکانات رفاهی رو بزنیم به خاطر کیفیت ؟ اگه مدل جدیدشو میاوردن که آپشنم داشت بد میشد؟ یا پول کمتری تو جیبشون میرفت ، یه ماشین آشغال که در مقایسه با بعضی از ماشینای فاجعه امروز کشورمون لقب باکیفیت بش دادن،یه ماشین معمولیه واسه ۱۰ سال پیشه هیچ چیز فوق العاده ای نداره ، این ماشین انصافا ۲۵ میلیون نمی ارزه

پویان
مهمان

ژاپنی بی آپشنه ؟ این همه‌ آپشن‌ داره قطع به یقین کره‌ای با ژاپنی قابل قیاس نیست و طراحی خوبی هم داره و عمر فوق‌العاده بالایی داره ولی اینکه کلا بیخیال آپشن و امکانات رفاهی بشیم رو قبول ندارم

کسمایی
مهمان

این چیزایی که شما بهش میگی آپشن از نیازهای اولیه ی رانندگیه امروزه، سندلی راحت و سنسور دنده عقب و ترمز خوب چیزی نیست که چشم پوشی بشه، لطفا با همون ۲۰۷ که میگی رانندگی کن بعد نظر بده، البته خودمم ۲۰۷ ندارم ولی پشتش نشستم، خیلی به مراتب بهتر از این سانروی بی ریخته

علی
مهمان

عزیز تو برو بخر چرا اینقدر حرص می خوری شیرت خشک میشه

میلاد
مهمان

واقعااا
اپشن و طراحی صفر
ولی واقعا کیفیت ساختش خوبه نسبت به هم رنج قیمتی های خودش

ماهی
مهمان

من که یک ریو مدل ۸۵ دارم و هرچی فکر‌میکنم با این قیمت ها و مدل ساندرو باز ریو قراضه خودم یک چرخش به ساندرو زشت می ارزه حداقل داشت بردش از ساندرو بهتره

امیر
مهمان

نویسنده محترم لطفا انقد پیاز داغشو زیاد نکنین
تو این رنج قیمتی درسته ک رقیبایه زیادی داره اما ی ماشینه نرم و راحت با اصتحلاک کمه
درضمن طوریکه نویسنده گفته صداش کمتر ازین حرفاس و فقط پیاز داغشو زیاد کردن
مصرف سوختشم بد نیس
ما خودمون با این ماشین تا اردبیل رفتیم و برگشتیم کولرشم کلا روشن ۴باک مصرف کرد
ترمزاشم عالیه و سریع واکنش نشون میده
دوستان اگ دنبال ی ماشینه کم اصتحلاک هستید ماشینه خیلی خوبیه
درسته اپشن نداره و طراحیش قدیمیه اما مورد خوبی
ی ماشین بی دردسر
اگ شتاب براتون زیاد مهم نیس ماشینه خوبیه

با تشکر

مهدی
مهمان

اخه من نمیدونم این موتور چه کیفیتی داره من یه سمند ای اف دارم مدل 91 فقط با گاز باهاش رفتم الان 500 هزار تا کار کرده در موتور باز نشده فقط تسمه تایم هیچ موتوری با کیفیت تره ای اف 7 نیست بخدا

امیر
مهمان

استهلاک

مجید
مهمان

لوازم کم وخیلی گرون به خرج بیفته دمارازروزگارت درمیاره

ماهی
مهمان

ریو بخر هم نرمی و هم مصرف و استحلاکش میفهمی چیه

مسعود
مهمان

از اصتحلاک نوشتنت معلومه

ایرضا
مهمان

همون استرلاک درسته ، فارسی بلد نیستی ، بخون

بهزاد
مهمان

استهلاک درسته نه اصتهلاک!!!!!!! در ضمن بهتره انتقادپذیر باشیم. چشممون رو واقعیتها بستیم و هرچه به خوردمون میدن بدون قید و شرط و تفکر و تحقیق قبول میکنیم! التماس تفکر

مهران
مهمان

فقط می تونم بگم ب کل محصولات یکبار مصرف چینی می ارزد از b30گرفته تا بقیه

علی
مهمان
داداش چینی ها یه بار مصرفن مطمئنی ؟؟ الان بی وای دی و هاول دارن محصولاتی در سطح جهانی میسازن در ابتدا که کره اومد وارد بازار میگفتن کره ای اشغاله فقط امریکایی و ژاپنی (که کیفیت اقعا خوبی دارن و قابل قیاسم نیستن با کره)ولی همون کره به مرور پیشرفت کرد و الان کشور پیشروی هست ولی به ژاپن و امریکا نمیرسه الان چینم همینطوریه به مرور پیشرفت میکنه در ضمن هر چقدر پول بدی اش میخوری جنس چینی داریم تا چینی در کل حرفم اینه مثلا اسم ببر این ماشین از مثلا b30یا اریزو ۵ بهتره ولی نگو… بیشتر
مهرداد
مهمان

الان شما میتونی هاوال h2 رو با نیت یه خودرو باکیفیت با امکانات قدرتمند با هزینه مناسب بخری.کدوم یه بار م صرف!!!!

ماهی
مهمان

دقیقا خرید امسال من حتما هاوال h2 خواهد بود

Mohsen
مهمان

یه بزن توی گله بپره اونور جوب همه میپرن

alidavodi
عضو سایت
همچین نوشتى از نعمت خودروهاى ژاپنى محروم هستیم که ادم فکر میکنه هم قیمت ساندرو یا ٢٠٧ هستش، حواست هست، این قدر تعرفه و مالیات و عوارض به ماشینهاى خارجى میبندن که با این وضعیت دلار شما همون ماشین کره اى رو هم نمى تونى تو رویا ببینى چه برسه به ماشین ژاپنى و یا المانى ،خیلى از برندهاى خوب و مطرح در دنیا هستن که حتى با وضعیت دلار الان میشه این ماشینها رو خریدارى کرد ولى متاسفانه براى پر کردن جیب خودشون به اسم حمایت از تولید ملى فقط ملت رو سرکیسه میکنن،وگرنه کیفیت ماشینهاى ژاپنى و استهلاکشون… بیشتر
داریوش رحیمیان
مهمان

دوستانی که میگن تمام لوازم فرانسوی هستش سخت اشتباه میکنن چون این ماشین 65درصد قطعاتش تولید فرانسه نیست و ایران مونتاژ و تولید میکنه . شاید از یکسری ماشینا بهتر و خونوادگی تر باشه ولی قیمتش به نسبت به آپشن و ظاهر واقعا نمیارزه . چینی نمیگم بخرید ولی به نام فرانسه هم انقد پول ندید !

مهرداد
مهمان

این که توایران تولید میشه چیز بدی نیست ولی اینکه با این قیمت به اسم فرانسه فروخته شه……..

Jimi
مهمان
دوستان عرض کنم که ؛ ساندرو ماشینیه که واقعا برای ایرانی طراحی شده چون مصرف واستهلاکش خدایی خیلی کمه این حرف منو فقط ساندرو و ال نود سوار ها میدونن کسی که ال نود سواره میدونه که اگه در ایران و با این بنزین اشغال و با این جاده های مضخرف و … سواری داشته باشنه حداقل تا ۵ سال هیچ هزینه ای به غیر از بنزین و روغن و تایر نداره او نا هم که چیزهای مصرفین و هر ماشینی میخواد نمیخوام از ساندرو تعریف کنم ولی در مقایسه با ماشینهای پژو ایرانی و سمند و دنا و پراید… بیشتر
سهیل
مهمان

اینجا هر چی گفتن از ظاهرشه
سگ ساندرو میارزه به ماشینای ایرانی یا چینی های هم رده

alidavodi
عضو سایت
تا اردبیل رفتى اومد ۴ تا باک مصرف کردى و این به نظرت مصرف خوبیه ؟؟؟ من خودم ماشین خارجى دارم با این که ٢ هزار و ١۵٠ اسب بخار هستش و اتومات ولى هر باک بنزین این ماشین تو بدترین حالت ٧٠٠ کیلومتر میشه باهاش رفت، یعنى دو باک فقط براى ١٣٠٠ تا١۴٠٠ کیلومتر بعد شما رفتى اردبیل برگشتى ۴ باک زدى میگى مصرفش خوبه؟؟ خنده داره متاسفانه ما ایرانى ها هیچ وقت واقعیت هاى اطراف خودمون رو نمیبینم و اگر هر ماشین که استفاده میکنیم از دید خودمون بهترینه ، طورى از انتقاد کردنش ناراحت میشیم که گویا… بیشتر
مهدی
مهمان

من موندم از کجا رفت اردبیل اومد 4 باک مصرف کرد من خودم با تندرم از رشت تا یزد رفتم برگشتم کلا 112 لیتر مصرف کرد اینم بگم باهاش یک هفته تو شهر چرخیدیم

مجید
مهمان

بخاطرمصرف بالا دیگه ازدی ماه. نبایدتولیدبشه

میلاد
مهمان

دوستان این خودرو ها فقط آرم رنو رو یدک میکشن خودو ساز ها گیر اوردن مردم رو با 60تمن برید ماشین خارجی مدل دار بردارید سگشون شرف داره به اینا یه هیوندای یا مزدا که 4-5سال کار کرده بگیرید خلاص یا حتی مثلا کیا سراتو 1600 با کار کرد 20هزار واقعا قابل مقایسه نیستن

Salman
مهمان
دوست گرامی!مثل اینکه از قیمتها خبر نداری و از دنیا عقبی! کدوم ماشین خارجی5سال کار با ابن قیمت میدن متم برم بخرم.اونم با2000کارکرد؟هیوندا سوناتا2006 با13سال کار زیر80سالم دیدی سلام برسون.2014 که برو بالا150! مزدا هم مدل 89به بالا بالای 100تومنه. قیدیمیتراشم سالم تراش بالای70تومنه که 10سال وحداقل100تاکار کرده! کیا سراتو هم دنده ای ساده1600 بی آپشنش که حتی آینه هاشم بزور برقیه! سالمش با6سال و حداقل100کار بالای 75تومنه!مگه چی بشه بازم بری سراغ مونتاژیای 8سال کار مثل زانتیا و آوانته و یا مگان که اوناهم اگه سالمشو گیربیاری حداقل100هزارتا کارکرده!تازه اول خرجشونه! البته ساندرو کلا مزخرفه و حیف پول برای… بیشتر
مهرداد
مهمان

هیوندا اوانته-مزدا3-سرانزا و رونیز-هیوندا کوپه-و…

Salman
مهمان

البته با کمی. هزینه بیشتر میشه تویوتا کرولا با کیا سراتو و یا هیوندای سوناتا مدل پایین تمیز و حتی ام جی350 و 550توربو و6 توربو تمیز مدل 2010تا2013 گیر اورد البته باید خیلی مواظب خرجای جانبی ام جی ها بود!

Salman
مهمان

الان اینایی که فرمودین کدومش 4سال کاره با 20000کارکرد؟مونتاژاشو که خودم گفتم حداقل8سال کار و اول خرج! هیوندای کوپه هم 11سال عمر کرده اونم خیلی مواظب موتور و گیربکسش باش حتما یه سر بیا نمایندگی پیش خودم!فک نکنم زیر 100هزارتا کارم گیر بیاری!رونیز و سرانزاهم مونتاژ همبن پارس خودرو هستم و رونیز آخرین مدلش89 اگه گیر بیاری سالمشو زیر80نیست .سرانزاهم همون نیسان پبکابه منتها بزک شده. اونم حداقل 8سال کار و هردوشون مصرف بالای16 و استهلاک بالا بعد اینهمه سال!

بهنام
مهمان

خداییش یه بار میاید کلی ازش تعریف میکنید یه بارم میاید نابودش میکنیدآدم شک میکنه ب این رنگ عوض کردنتون،شایدم پول میگیرید تبلیق منفی یا مثبت راجبه ماشینا میکنید،این درستش نیس اطلاعات دقیق بدید ب مردم

محمد
مهمان

تبلیغ

مهدی
مهمان

دوستان برلیانس با موتور و گیربکس جدید خیلی از این بهتره. ساندرو علاوه بر طراحی قدیمی و بی اپشن بودن مشکل سفتی فرمان رو هم داره که ماشینایی مث ۲۰۷ یا برلیانس این مشکلو ندارن. البته شاید من با فرمونش مشکل دارم چون جایی ندیدم که بگن سفته.

منصور
مهمان

دوستمون میگه خودروهای افتضاح کره ای و چینی
…خب همین افکار باعث عقب موندگی ایران نسبنت با دنیا شده یعنی مجبوریم صبر زیاد و توقع کم باید داشته باشیم و با پولی که میدیم آشغال رنو سوار بشیم واقعا تاسف باره…

منصور
مهمان

کاش کاا میشد تولید داخل نخریم.کشورهای دیگه میسازن و صادر میکنن و اقتصادشون رونق پیدامیکنه ایران میسازه و میندازه و مردمو بدبخت میکنه همین

Salman
مهمان

مثل ترکیه! الان خودروی تولید مثلا ملی نداره , مرده؟ ماشین کره ایها و فرانسویهاشو افراد متوسط به پایین میخرن! اینجا چی؟! با یه سال حقوق حداقلی میتونی ماشین روز تویوتا و مزدا ژاپنی و یا ماشینهای متوسط تر آلمانی و یا بروز ترین فرانسویها و کره ایها رو سوار شی ! اینجا با پول حداقل حقوقی یه سال پرایدم نمیدن!

منصور
مهمان

الان خارج خودروی برقی سوار میشن اونوقت ما میشینیم درمورد مدلهای سی سال پیش مث پراید و غیره باهم بحث میکنیم که باپولی که میشه اونجا بنز و بی ام سوار شد ۲۰۶ بخریم یا ساندرو…

مسعود
مهمان
سلام دوستان من به عنوان کسی که ماشین های مختلف داخلی رو داشتم میخوام بدون غرض تجربیاتمو بگم . من حدود ۹ ماه ساندرو اتومات داشتم اول اینکه طراحی بدنه سلیقه ای هست و هر کس میتونه بپسنده یا نه دوم در مورد کابین این خودرو نسبت به هم رده های چینی واقعا ضعیفه یعنی در واقع جز یه کامپیوتر سفری هیچ چیز دیگه ای نداره و خودت باید خرج کنی تا یه کم قابل تحمل تر بشه (مانیتور و سنسور و ..‌.) طراحی داخل کابین هم ساده و از متریال متوسط استفاده شده مصرف داخل شهر تقریبا زیاده و… بیشتر
احمدرضا
مهمان

تو این رنج فقط بسترن B30

Salman
مهمان

درسته که ساندرو مزخرفه و فروشش فقط با تبلیغات دلال بازی هست . موقعی که بعد یکی دوسال بسترنو خواستی بفروشی سلامت میکنم. مثل b50 که قطعاتش گیرنمیاد و الان هم بعد3سال تولید کلا تولیدش متوقف شده!

علی
مهمان

من به یه دلیل سال پیش خریدم اونم به خاطر بی آزاری موتورش بود چون اصلا حوصله تعمیرگاه و اطواره نمایندگیارو ندارم، تا الانم یه اشکال نداشته، ۱۷ تا راه رفته ،پسر خالم یه ۲۰۷ خریده امسال ۴تا راه رفته ولی سه بار نمایندگی رفته یه بار دی لایت سوخت یه بار چراغ موتور و یه بارم آمپر آب بالا میرفت ، البته همش هم درست شده ولی علاف کردتش، کلا ماشین باید در خدمت آدم باشه ونه آدم در خدمت ماشین

مجید
مهمان

بزاربخرج بیافته ازاسمش متنفرمیشی

کسمایی
مهمان

همه ی اینایی که از ساندور طرفداری میکنن اونایی هستن که سمند ۸۲ ثبت نام کردن و بعدشم ال ممد داشتن یا اینکه از پراید اومدن سوار این ماشین شدن و انقدر ازش لذت میبرن. همین آقایون یک بار بشینن پشت فرمون بسترن ببینم بازم تعریف و تمجید میکنن؟ خیلی خوبه یکم واقع بین باشیم

.....تیک
مهمان

همشون کار دستهای مبارک هموطنان چیره دست خودمونه، رنو پژو سمند و …. پس رو کیفیت اصلا حساب نکنید! گول ارم پژو و رنو و … رو نخورید ، متاسفانه همینی که هست ، کیقیت داغون و قیمت فضایی! واقعا متاسفم

حسن
مهمان

سلام والله۶۰ میلیون پول کمی نیست که بخوای یه ماشین قدیمی از رده خارج اروپا اونم نه فرانسه بلکه رومانی رو سوار بشی سوای موتور و گیربکسش واقعا الان اپشن های داخل ماشین خیلی مهم هستند و رانندگی رو تو جاده راحت میکنند این همه پول میدی وقتی پشت فرمونش میشینی انگار پشت پراید نشستی از بس که هیچ امکاناتی نداره. باز خوبه به عقلشون رسید ضبط کاستی نذارن … واقعا رانندگیش به ادم حس خوب و به روز بودن نمیده . من که اصلا ازش خوشم نیومد و فروختمش…

مهدی
مهمان

تو این رنج فقط اچ ۳۳۰ کراس

مهران
مهمان

شما یک خودرو اروپای را از نظر ایمنی و کیفیت میای ب یک خودرو چینی مثل b30 یکبار مصرف مقایسه میکنی و خدمات پس از فروش خودروی ک بیش از یکصدهزار فروش داشته با خودروی ک 2000بیشتر فروش نداشته مقایسه میکنی بسترن هم مثل دیگر خودروهای چینی بعد از تولید نهایت 1000دیگر ب تاریخ میپوند باید دیگه دنبال فیلتر روغن اش باید بروی نمایندگی مرکزی تهران بهرحال انتخاب با خودتان هست میخواهی پرفروش محصول 2009 اروپا را سوار شوی با تولید بیش از1800000.یک میلیون هشصد هزار یک خودروهای چینی با تولید کمتر از انگشتان دست

مجید
مهمان

داداحیف ازپیکان ازاین بهتربودالان وانتش میارزه به این بااین ریخت وشمایلش

ساسان
مهمان

سلام
مشکل از جای اب میخوره که ما إیرانی ها پشت هم نیستیم و اشغال بهموم بدن میخریم
پشت پرده خودرو های فرانسوی رازهای زیادی هست
مهم ترینشم اینه که کشور ما کشور معتدلی و شرکت های فرانسوی عمدتا ماشین هاش گرم کار میکنه و بدرد ایران نمیخوره
برأی جاهای سرد سیر بهتره
پس نتیجه این میشه که قطعه به من و شما بفروشن با یه تیردو نشان زدن هم ماشین اشغال به ما غالب کردن هم قطعات چینی به اسم فرانسه
بماند که ماشین هر جور حساب کنی قیمتش با هر گمرکی که بگی ١۵ تؤمن نمیشه
ما إیرانی ها خوب حرف میزنیم در عمل هیچ

Erfan
مهمان

به نظر من شما نمیتونین این ماشینو با هم رده هاش مثل ماشین های چینی مقایسه کنید . این ماشین فرانسویه و قطعا اصالت داره . بعد باید در نظر بگیرید که این ماشین برای سال 2009هست و نسبت به مدلش ماشین ایده آلیه اینکه ما 2017این ماشینو نمی خریم مشکل از خودمونه چرا این کمپانی رو با این حرفا زیر سوال می برید؟

سامان
مهمان

نویسنده عزیز وقتی واسه یه قطعه مجبوری سه برابر قیمت واقعی پول بدی و برای یه ایراد کوچیک یکماه ماشینت تو نمایندگی باشه و از همه مهمتر بعد از یک سال یک پنجم قیمت ماشینت افت کنه اون وقت که به خودت میگی ای کاش ماشینم هیچ آپشنی نداشت ولی …!

مجتبی
مهمان

سلام بنظر من اصلا ارزش خرید ۶۰ میلیونی رو نداره ، نه ظاهر نه موتور خوبی داره ، کاملا یه جنس عقب مونده و درجه پاییین به اسم مارک رنو دارن میندازن به مردم ،، این فقط نیس تمام محصولات داخلی همینطور هستن و اصلا ارزش خریدن ندارن ، سرکیسه کردن مردم ایران شده یه بزینس پردرامد دولت ،،، امیدوارم همه مردم ایران اونقد سواد و اگاهیشون بالا بره تا بتونیم زندگی بهتری داشته باشیم ،، با این پول باید ماشین ژاپنی یا حتی المانی سوار شد ولی متاسفانه بد جور عقب موندیم ،،،،

مصطفی
مهمان

رنو ساندرو اتو مات باقیمت 70میلیون تومان آیا لیاقت ملت ما در همین حده .باید بگم بله چرا چون ملت ما عاشق صفن عاشق صف کشیدن واسه آشغالای داخلیو خارجی که مردم ما میخرن مردم عزیز ایران مبارکتون باشه.

رامين
مهمان
خیلی خوبین شما واقعا! الان هیوندا آی٢٠ نسل جدید چنده که میگین نسل جدید ساندرو باید با قیمت ۵٠ تومن مونتاژ میشد؟! ساندرو جدید معادل(البته کمی بیشتر از) سیمبل هست(که فنیش ٨٠٪؜ همون ال٩٠ هست و این نشون میده فنی ال٩٠ واقعا قوی و بی عیب بوده،بماند!) و قیمت سیمبل رو برید ببینید چند هست…واقعا انتظار نداشتم یه همچین حرف مسخره ای زده بشه. من اتومات ساندرو رو ثبت نامی با قیمت حدودا ۴٧ت گرفتم…کاملا موافقم این ماشین نهایتا ٢۵-٣٠ باید میبود بماند که الان ۶٠ تومنه!!! اما وقتی ال٩٠ اتومات۴۵ هست چه انتظاری میشه داشت. بگم: “همه” خریدارای ساندرو… بیشتر
امير
مهمان

به نظر من این سایت و نویسنده اول یه قرار داد بست که تعریف کنه بعد پولشو ندادن اومد اینارو نوشت. این سایت درباره پراید هم اینقد بد ننوشته بود که الان درباره این ماشین نوشت. واقعا خیلى براى سایت متاسفم.

z4car.com
مدیر
سلام دوستان عزیز ما در این سری مقالات قصد داریم شما را با نقاط قوت و ضعف هر کدام از ماشینها به صورت موشکافانه آشنا کنیم و برای همه خودروها این نکات را به مرور ذکر خواهیم کرد. بدیهی است هر کس برای خرید خودرو چند آیتم را در الویت دارد و الویت همه افراد با هم یکسان نیست. خریدارانی هستند که تعدد آپشن و طراحی را به کیفیت ساخت ترجیح میدهند ، خریدارانی هم هستند که کیفیت ساخت را ارجح میدانند حتی برایشان مهم نیست خودرویشان شیشه بالابر برقی داشته باشد . اولویت ها متفاوت است . در مورد… بیشتر
امین
مهمان

میشه گفت پراید تقویت شده است با ظاهری غیر قابل قبول

امیر
مهمان
اگه میخواهید با صدای موتور آشنا بشد سراتو مونتاژ سوارشید تا صدای داخل کابین رو بفهمید پس معلومه ساندرو اتومات سوارنشدید. مصرف سوخت جاده و شهر ترکیبی ۸/۸ هست. پر قدرت است از تمام ماشینهای داخلی رنج تا ۱۰۰ بهتره. ب ام و ۳۲۸ دارم که دارم نظر میدم. و ساندرو و i20 هم دارم. پس اطلاعاتم خوبه. اشکال ماشین در جهت قرارگیری فرمونه یعنی خیلی سیخه! جای شیشه بالابر ها خیلی مسخره است .شتاب و سرعت برای این ماشین عالیه.ایکاش گیربکس ۶ دنده داشت. فضای صندلی عقب برای راننده با قد۱۸۰ خیلی کمه .ینی سرنشین اذیت میشه پلاستیک هاش… بیشتر
نیما
مهمان

سلام
من طبق تحقیق خودم راجب این‌موضوع نظر‌میدم
ساندرو که مشابه ال90 هست . یکی از دوستانم ساندرو داره خیلی راضی هست . ال 90 هم که قبل جواب خودش بابت خوب بودن داده
ولی بابت قیمت انصافا قیمت بالای هست ولی 60 تومن مال اتومات هست. ماشین های ایرانی سگش شرف داره به ماشین چینی ماشین های اروپای هم که بستگی به دلار داره و این ماشین ها مال ژن خوب هست ولی برا من که میخوام یه ماشین با ایمنی خوبی باشم به نظر ال 90 و ساندرو بهترین گذینه هست

حامد
مهمان

اکثرا بخاطر با دوام بودن ساندرو انتخاب میکنن، ماشینهای جدید ایرانی تصور ما رو از ماشین عوض کردن وگرنه ماشین که نباید همش خراب بشه که
کیفیت ساندرو در حد 206های فرانسوی نیست، همون پژو و پراید 10-15 سال پیشم خراب نمیشدن، ریو و سیلو و میتسوبشی و … همه ماشینهای بادوامی بودن
با دوام بودن دلیل نمیشه از بقیه چیزا چشمپوشی کنیم، ماشینهایی که تا 150-200 هزارتا تعمیر نخوان تا 7-8 سال کار میکنن نهایتش خراب میشه دو روز میبری تعمیرگاه درستش میکنی

حسن
مهمان

باید خر باشی بخری..فینیتو

میلادخان
مهمان

سلام
من سورنelx دارم خیلی راضیم ازش
داشبورد خوشگلش به کل هیکل ساندرو می ارزه

هادی
مهمان

اگه پلتفرم تند هست پس ماشین فرانسوی نیست چون رنو تندر در اصل داچیا l90 هست که در ایران بنام رنو فروش رفت و میره پس اینم برای فرانسه نیست بزور قالب کردن که رنو فرانسه این ماشینو اگه قصد خرید دارید قبل خرید در اینترنت و سایت شرکت رنو سرچ کنید ببنید تندر و اینو خودش تو سایت زده یا نه

عادل
مهمان

ببخشید ها . اما گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه اوف و پیف و اه واه بو میده !!!

هومن
مهمان

ساندرو استپ وی اتومات عالیه. حس خیلی خوبی میده‌ .‌اگه با قیمتش مشکلی ندارین ، حتما بخرین

آرام
مهمان

17م آبان 96 ثبت نام کردم واسه ال 90
قرار بود 17 اردیبهشت خودرو رو تحویل بدن
رسم بر اینه که سی روز تا 40 روز قبل از تحویل خودرو دعوتنامه میاد و تکمیل وجه میکنن و روز موعود ماشین رو تحویل میدن

واسه ما خرداد ماه برامون دعوت نامه اومد و گفتن 9م تیر تحویل ماشینتونه

الان زنگ میزنم ایران خودرو میگن 9م تیر که سهله واسه 9م مرداد هم منتظر نباش …
ینی خودرویی که قرار بوده 17م اردیبهشت تحویل بدن افتاده تو خدا میدونه کی ( 4 ماه تاخیر )

کجا میتونم پیگیری کنم و به کی میشه شکایت این دزدی رو برد؟

Homayoon
مهمان

واقعا یکی باید پولش اضافه کرده باشه که اینو بخره
توی این محدوده قیمتی بهترین ماشین بسترن b30 هست
از لحاظ زیبایی خیلی از این بهتره،روی پلتفرم مزدا 6 2012 هست هم اینکه اپشناش خیلی بیشتره
البته ساندرو اصن اپشن نداره
نمیدونم ملت ایران چی تو این ماشین دیدن که هی میخرنش

سعید
مهمان

اینقد بی انصاف نباشید به قول دوستمون طراحی بدنش شبیه i30 ! نور چراغاش عالیه ! بقیشو یادم نیست .دمش گرم

حسن
مهمان

من استپ وی اتومات سوار شدم. فضای سرنشین عقب کوچکی برای سه نفر بزرگسال سخته.بخصوص اگر قدشون بالای 180 باشه. کیفیت صندلی و پلاستیک هم خیلی پائینه در حد پراید و پژو. در سرعت بالای 50 تا صدای موتور به داخل کابین میاد. در کل ارزش 100 میلیون را نداره.

علی
مهمان

من خیلی تحقیق کردم توی این رنج چه ماشینی بخرم که دیدم چانگان از همه بهتره با این قیمت خیلی عالی هست

وحید
مهمان

سلام دوستان
من هم برلیانس داشتم موتور قدیمی هم اریزو داشتم هم الان ساندرو گرفتم
در کل ساندرو از اون دوتا قبلی انصافا بهتره
البته باید یه سری اپشنا رو خودت اضافه کنی و صدای موتورش هم به نسبت بیشتر میاد تو کابین
اما تو این اشفته بازار به نسبت بهتر و کم استهلاک تره نسبت به هم رده هاش…

علی
مهمان

واقعا متاسفم برای این سایت واقعا بی سواد که شتاب ۱۱.۵ برای یک خودرو ۱۶۰۰ اتومات میگه خوب نیست.
برید برلیانس بخرید که شتاب ۱۵ داره یا ماشین های چینی که شتاباشون محشره اهههههههه.
و واقعا متاسفم که از ترمز کاسه ای عقب ایراد گرفتید ترمز این ماشین از خیلی از ماشین هایی که عقب و جلو دیسکی است بهتره.
اطلاعات نادرست به مردم ندید اصلا ساندرو آشغال ولی تا سوار نشدی نگو این حرفو.
اول فکر کنید سایت Z4Car

z4car
مدیر

سلام علی جان
در این مقاله صرفا نقاط ضعف بیان شده است.
پیشنهاد میکنم نقاط قوت رنو ساندرو را از لینک زیر مطالعه کنید.
https://goo.gl/5DUVSS
اگر کانال و مطالب سایت را دنبال کرده باشید بارها گفته شده رنو ساندرو و تندر90 یکی از قابل اطمینان ترین خودروها در رنج قیمتی خود است.
موفق باشید.