با یک بار شارژ تسلا مدل 3، هزار کیلومتر رانندگی کنید

با یک بار شارژ تسلا مدل ۳، هزار کیلومتر رانندگی کنید

کم قیمت‌ترین خودرو تسلا موفق شد با یک بار شارژ تا 1000 کیلومتر راه را بدون مصرف هیچ یک از انواع سوخت‌های فسیلی بپیماید.

جرمی کلارکسون مجری معروف تاپ گیر بارها از نداشتن علاقه خود به خودروهای تسلا سخن گفته و ضمن احترام به این برند به واسطه خلاقیت بالای مالک متمولش ایلان ماسک، تسلا را یک برند زودگذر معرفی می‌کند.

رشد بالای سهام تسلا طی 5 سال اخیر نشان می دهد ادعای زودگذر بودن عمر تسلا خیلی درست نیست. این کمپانی که از فروش 215 دستگاهی در سال 2012 خود را به موقعیتی کم‌نظیر در زمینه فروش نزدیک به 79 هزار دستگاه در سال 2017 رسانده جدیداً از طریق تامین‌کننده‌های اروپایی توانسته تولید خود را به ویژه در سری مدل 3 به شدت توسعه دهد و به رنج تیراژ تولید 300 دستگاه در روز دست یابد.

خبر خوب دیگر در مورد تسلا این است که نمونه تازه‌ای از سری ارزان قیمت مدل 3 توانسته با یک بار شارژ بیش از 1000 کیلومتر مسافت را بپیماید بدون اینکه از اقسام سوخت‌های فسیلی مانند بنزین، گازوئیل یا … استفاده کند. این خودرو آمریکایی توانسته 670 مایل یا نزدیک به 1080 کیلومتر را با یک بار شارژ بعد از 32 ساعت استفاده ناپیوسته طی کند. این اولین بار نیست که یک خودرو تسلا توانسته به چنین رکوردی دست یابد.

جالب‌تر اینکه بنا به گزارش تازه‌ای که به دست بلومبرگ منتشر شده، فروش خودروهای برقی در سال‌های آینده می‌تواند افزایش قابل‌توجهی داشته باشد. در این خبر آمده که تا سال 2040، سهم 55 درصدی بازار خودروی دنیا در دستان خودروهای برقی خواهد بود.

بلومبرگ ادعا می‌کند فروش سالانه خودروهای برقی در سال 2025 به 11 میلیون دستگاه افزایش خواهد یافت و این اندازه در سال 2040 به 60 میلیون دستگاه خواهد رسید. در آن زمان خودروهای برقی 33 درصد سهم خودروهای رفت و آمد کننده در جاده‌ها را به خود اختصاص خواهند داد.

یکی از کلیدی‌ترین علت‌ها برای افزایش قابل‌توجه فروش خودروهای برقی می‌تواند کاهش قیمت آن‌ها باشد. هزینه‌های خودروهای برقی می‌تواند از سال 2024 به بعد کاهش یابد و تا سال 2029، این خودروها می‌توانند بدون در نظر گرفتن مشوق‌های دولتی هم با نمونه‌های بنزینی و دیزلی رقابت کنند. همینطور شمار خودروهای برقی ارائه شده افزایش زیادی خواهند داشت.

در حال حاضر 155 خودروی برقی در سراسر دنیا ارائه می‌شوند ولی از آنجایی که سرمایه‌گذاری روی چنین خودروهایی افزایش می‌یابد، انتظار می‌رود تا سال 2022 شمار 289 خودروی برقی تولید شود. بدون هیچ‌گونه تعجبی، بازار چین بهشت برقی‌ها خواهد بود.

این کشور تا سال 2022 احتمالاً 50 درصد فروش جهانی خودروهای برقی را به خود اختصاص خواهد داد. خودروهای برقی در سال 2025 نزدیک به 19 درصد فروش خودروهای مسافری در چین را تشکیل خواهند داد و این میزان سهم در اروپا و آمریکا به ترتیب برابر با 14 و 11 درصد خواهد بود. از آنجایی که خودروهای برقی روز به روز محبوب‌تر می‌شوند، فروش خودروهای استفاده کننده از قوای محرکه احتراق داخلی از اواسط دهه میلادی آینده با کاهش روبرو خواهد شد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar