تناقض آشکار بین ارزش گمرکی محصولات فولکس واگن و قیمت نمایندگی

تناقض آشکار بین ارزش گمرکی محصولات فولکس واگن و قیمت نمایندگی

از اواخر سال 96 بود که شرکت ماموت خودرو، به عنوان نمایندگی رسمی کمپانی فولکس واگن در ایران، فروش محصولات این کمپانی و همچنین ارائه خدمات پس از فروش آن آغاز کرد.

طی دو دور اعلام شرایط فروش نقدی که ماموت خودرو برای دو مدل فولکس واگن تیگوان و پاسات منتشر کرده، همواره کراس آور تیگوان قیمتی گران‌تر از سدان پاسات داشته است.

در شرایط فروش نقدی دی ماه 96، ماموت خودرو قیمت پاسات را 275 میلیون تومان و تیگوان را 289 میلیون تومان اعلام کرده بود. این در حالی است که برای شرایط فروش اسفند، کمپانی با افزایش قابل توجه قیمت دو خودرو، به ترتیب قیمت تیگوان و پاسات را 320 و 303 میلیون اعلام کرد. در این دو شرایط فروش، تیگوان به ترتیب 14 و 17 میلیون تومان گران‌تر از پاسات بوده است.

چند روز پیش بود که گمرک جمهوری اسلامی ایران، با انتشار نامه‌ای ارزش گذاری گمرک خودروهای خارجی مختلف مدل سال 2018 را مشخص نمود. نامه‌ای که برخی اطلاعات جالب توجه در مورد ارزش گذاری این دو خودروی آلمانی جدید بازار ایران مشخص کرد.

در نامه رسمی گمرک به شماره 11/97/33532 که به تاریخ 19 فروردین 1397 به ناظرین، مدیران کل و مدیران گمرکات اجرایی کشور ارسال شده، ارزش گمرکی فولکس واگن پاسات 23 هزار و 920 یورو و ارزش گمرکی فولکس واگن تیگوان 23 هزار و 359 یورو تعیین شده است.

حال سوالی که اینجا مطرح می‌شود، با توجه به این که در نامه گمرک، ارزش گمرکی پاسات از تیگوان حدوداً 500 یورو هم بیشتر است، چرا باید ماموت خودرو در تمام شرایط فروش خود تیگوان را به قیمتی بین 14 تا 17 میلیون تومان گران‌تر از پاسات بفروشد؟ جالب است بدانید تعرفه واردات این خودرو برابر هم و معادل 75 درصد است.

سؤال دیگر این که اگر فولکس پاساتی که گران‌تر از تیگوان است به قیمت 303 میلیون تومان سودآوری کافی برای ماموت خودرو دارد، چرا تیگوان باید به قیمت گران‌تری توسط این کمپانی فروخته شود؟ منطق در این حالت می‌گوید که تیگوان باید چند میلیونی از پاسات هم ارزان‌تر باشد!

به نظر شما دلیل این افزایش قیمت تیگوان چیست؟ آیا واردات این خودرو به جز تعرفه واردات 75 درصدی و هزینه‌های جاری گمرک، هزینه‌های دیگری هم برای ماموت خودرو دارد؟ آیا ماموت خودرو می‌خواهد فقط با توجه به محبوبیت بالای شاسی بلندها در بازار، از این فرصت سوءاستفاده کرده و پول بیشتری به جیب بزند؟ در شرایطی که نظارت کافی در این مورد متاسفانه در کشور ما انجام نمی‌شود و خبری از هیچ گونه شفاف سازی نیست، فقط باید به حدس و گمان در این باره ادامه دهیم.

در فروش نقدی تحویل یک ماهه ماموت خودرو در دی ماه، هنوز دلال‌هایی را که با خرید تمامی سهمیه مشخص شده تیگوان به قیمت 289 میلیون و فروش آن به قیمت بالای 320 میلیون سعی کردند از شرایط سوءاستفاده کنند را یادمان نرفته است. همان روز هم می‌شد حدس زد که این کار سبب افزایش قیمت این خودروها در شرایط فروش بعدی ماموت خودرو خواهد شد. شاید اصلاً ماموت خودرو هم از این وضعیت خیلی ناراضی نیست، چه کسی چه می‌داند؟

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

6 دیدگاه ها برای "تناقض آشکار بین ارزش گمرکی محصولات فولکس واگن و قیمت نمایندگی"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
mohamad
مهمان

*** به دلال که تو هر بازاری پا میزاره بازارو خراب میکنه…***

مهدی
مهمان

چه ربطی به دلال داره قیمت فروش اولیه توسط شرکت در مقاله بالا عنوان شده است.

محمد
مهمان

بخور بخوره این هم یکیش

اصغر
مهمان

تعداد گواهی اسقاط تیگوان ۶ و پاسات ۲ هست
به همین دلیل قیمت دومی کمتر هست

مهدی
مهمان

دلیل گرانتر بودن تیگوان همان موردیست که فرمودید ، محبوبیت شاسی بلند ها ، اما چرا میتونه اینکار و انجام بده و چرا دلال ها میتونن تمام پیش خرید رو تموم کنن ، دلیلش اینه که مملکت مثل یه استخر آلوده ست شما نمی تونی یه گوشه ش رو پاک نگه داری ***

مهدی77
مهمان

اتفاق تازه ای نیست
کاش 320 بود الان!قیمت بازار 360 به بالاس!
یک برند اروپایی برای مردم ما شده وهم و خیال
خدا …