دایملر از تسلا موتورز در توسعه و تولید کامیون‌های خودران سبقت گرفت

دایملر از تسلا موتورز در توسعه و تولید کامیون‌های خودران سبقت گرفت

به نظر می‌رسد که دایملر از کمپانی خودروسازی تسلاموتورز در توسعه و تولید کامیون‌های خودران و نیمه خودران سبقت گرفته است.

خودروسازی آلمانی دایملر که بزرگترین کامیون ساز دنیاست، بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده عزم خود را برای تولید و عرضه کامیون‌های خودران و نیمه خودران جزم کرده و این طور که به نظر می‌رسد از رقیب آمریکایی خود، در آینده‌ای نه چندان دور تسلاموتورز سبقت خواهد گرفت.

خیلی از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند. از سوی دیگر، وسائل نقلیه خودران هم پا به پای خودروهای الکتریکی توسط غول‌های فناوری و کمپانی‌های بزرگ خودروسازی در حال توسعه بوده و رقابت تنگاتنگی را در این حوزه بوجود آورده‌اند.

بر اساس گزارش وب سایت the verge، کمپانی دایملر که صاحب و سهام دار گروه مرسدس بنز آلمان است، چندی پیش هم با معرفی یک کامیون با موتور تمام برقی و الکتریکی در حقیقت کامیون‌های برقی تسلا سمی (tesla Semi) ساخت کمپانی تسلاموتورز آمریکا را به رقابت تنگاتنگی با خود دعوت کرده بود.

به نظر می‌رسد که دایملر برای رقابت با رقیب تازه نفس و جاه طلب آمریکایی خود، تسلا موتورز، که همواره بر تولید و طراحی خودروهای برقی و وسائل نقلیه پاک و دوستدار محیط زیست تاکید می‌کند، وارد عرصه تولید خودروهای برقی و خودران شده است و برای موفقیت و پیشرفت در این حوزه هم اهداف و برنامه‌های بلند پروازانه و بزرگی را در نظر گرفته است تا از رقبای بزرگ خود در جهان جلو افتاده و تبدیل به خودروساز پیشگام در صنعت وسائل نقلیه خودران، نیمه خودران و الکتریکی شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar