عراق واردات خودروی ایرانی را متوقف کرد

عراق واردات خودروی ایرانی را متوقف کرد

عراق در سال گذشته میلادی، 2017، به میزان 6.6 میلیارد دلار اجناس مصرفی مانند گوجه فرنگی، پنکه، پتو و خودرو از ایران وارد کرد.

یک مقام بلند پایه شرکت عراقی واردات خودرو از ایران که نخواست نامش فاش شود به خبرگزاری فرانسه گفت: «به دلیل تحریم های آمریکا ما واردات خودرو را از ایران متوقف کرده‌ایم.»

این مقام مسئول اضافه کرد: «دولت عراق از آمریکا تقاضای معافیت [از اجرای تحریم ها] برای واردات بعضی قطعات لازم در تولید خودرو کرده است. در این حین، تمام خطوط تولید خودرو در عراق متوقف شده‌اند و 5 هزار کارگر در این حوزه نمی دانند که آیا شغلشان حفظ خواهد شد یا نه.»

در مقابل اگرچه میزان صادرات عراق به ایران رقمی ناچیز معادل 77 میلیون دلار است، اخلال در شرایط سفر زائران ایرانی به عراق که توریسم مذهبی را شامل می‌شود می‌تواند بر اقتصاد این کشور تاثیر منفی بگذارد. محمد صالح مشاور اقتصادی نخست وزیر عراق در خصوص می‌گوید: «[با وضع تحریم‌ها] عراق می‌تواند از گردش اقتصادی حاصل از سفر سالانه 2 تا 3 میلیون زائر ایرانی به عراق محروم شود.»

دولت عراق از هر زائر ایرانی برای صدور ویزای ورود به خاک این کشور 40 دلار کسب می‌کند. این به جز مبلغی است که مسافران ایرانی در هتل‌ها و در بازارهای این کشور خرج می‌کنند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "عراق واردات خودروی ایرانی را متوقف کرد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مجید
مهمان

یکی از بهترین خبر هایی ک شنیدم همینه،پرایدو ب اونا میفروختن چهار ملیون با رینگ اسپورت