فراخوان نیسان به دلیل نقص فنی در تغییر وضعیت سوئیچ و استارت

فراخوان نیسان به دلیل نقص فنی در تغییر وضعیت سوئیچ و استارت

کمپانی خودروسازی نیسان بیش از 166 هزار دستگاه خودروی فروخته شده در آمریکای شمالی را به دلیل نقص فنی در تغییر وضعیت سوئیچ و استارت فراخوان داد.

مدت‌هاست فراخوان کمپانی‌های خودروسازی مطرح در گوشه و کنار جهان به خاطر مشکلات و نقص‌های فنی بالا گرفته است و خودروسازان برتری مانند جنرال موتورز، هیوندای موتورز و غیره برای برطرف کردن مشکلات مربوط به خودروهای خود آنها را فراخوان داده‌اند تا به بررسی و چک آنها بپردازند.

اکنون کمپانی ژاپنی نیسان موتورز اعلام کرده است که 153 هزار دستگاه خودرو در ایالات متحده آمریکا و 13 هزار دستگاه هم در کانادا احتمالاً در استارت خوردن و احتراق موتور خودرو با نقص فنی و مشکل رو به رو هستند که صاحبان آنها باید در اسرع وقت، به نمایندگی‌های مجاز این کمپانی مراجعه کرده و به برطرف کردن مشکل مربوطه بپردازند.

این فراخوان در ایالات متحده شامل مدل‌های 2017 و 2018 از خودروهای نیسان جوک، فرانتیر، سنترا، ورسا، ورسا نوت، اِن وی، اِن وی 200 و در کانادا هم شامل مدل‌های 2017 و 2018 خودروهای فرانتیر، میکرا، ورسا نوت، سنترا، اِن وی 200، اِن وی 1500، اِن وی 2500 و اِن وی 3500 می‌شود.

این نقص فنی به صورتی است که باعث می‌شود وضعیت سوئیچ خودرو در حین رانندگی از حالت روشن (ON) به حالت (ACC) تغییر یابد که در آخر باعث می‌شود موتور خودرو به طور ناگهانی خاموش شده و سیستم اتوماتیک کیسه‌های هوا (Airbags) هم از کار بیفتد. این مشکل و نقص فنی منجر به بروز خطر تصادف و خارج شدن خودرو از کنترل راننده خواهد شد.

منبع: اتوبلاگ

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar