فولکس واگن تولید محصولات خود را در آمریکا افزایش می‌دهد

فولکس واگن تولید محصولات خود را در آمریکا افزایش می‌دهد

هربرت دیاس، مدیرعامل کمپانی خودروسازی فولکس واگن اخیراً از تلاش این خودروساز آلمانی برای افزایش تولید خودرو در خاک ایالات متحده آمریکا خبر داده است.

فولکس واگن بعنوان یکی از بزرگترین خودروسازان جهان، بیشترین سهم بازار خرید و فروش خودرو در اروپا را هم به خود اختصاص داده است. اکنون سعی دارد در جریان مخالف جنگ تجاری چین و ایالات متحده آمریکا حرکت کرده و به افزایش تولید خودرو در کارخانه‌های خود در خاک آمریکا که در شهر تنسی واقع شده است، بپردازد.

وی در سخنان خود همچنین به احتمال راه‌اندازی یک یا چند کارخانه جدید دیگر در آمریکا هم اشاره کرده است تا این خودروساز بزرگ آلمانی بتواند به هدف افزایش تولید محصولات خود در این کشور بپردازد و سودآوری خود را افزایش دهد.

فولکس واگن همچنین چندسالی است که در پی استقبال بی‌نظیر از خودروهای برقی و الکتریکی، به تولید این محصولات پاک و دوستدار محیط زیست روی آورده است تا بتواند پس از رسوایی خودروهای دیزلی آبرو و اعتماد از دست رفته خود را باری دیگر بازیابی و احیا کند.

پس از آنکه نزدیک به سه سال پیش به دستکاری و تقلب در نرم‌افزار مدیریت میزان آلایندگی خودروهای دیزلی تولیدی‌اش در آمریکا متهم و محکوم شد، تصمیم گرفته است که برای جلب اطمینان مردم و دولت‌ها و همچنین کمک به کاهش میزان انتشار آلایندگی به جو زمین و محیط زیست، به طراحی و تولید خودروهای برقی و الکتریکی پاک روی آورد.

بر اساس گزارش‌های وب سایت اتونیوز، چندی پیش بود که فولکس واگن اعلام کرد می‌خواهد دو خودروی برقی جدید ویژه بازار ایالات متحده آمریکا را در سال آینده معرفی و عرضه کند.

اکنون به نظر می‌رسد که این خودروساز عزم خود را برای افزایش تولید محصولات خود اعم از خودروهای برقی و بنزینی جزم کرده است تا به سرنوشت خیلی از خودروسازان که تحت تأثیر جنگ تجاری چین و آمریکا قرار گرفته و متحمل ضرر و زیان‌های قابل توجهی شده‌اند، دچار نشود.

فولکس واگن در سال 2011 میلادی یک کارخانه بزرگ در شهر تنسی آمریکا به مساحت 3.4 میلیون فوت معکب احداث و راه‌اندازی کرد که در حال حاضر میزبان 3 هزار و 500 کارگر بوده و وظیفه تولید حجم زیادی از تولیدات این خودروساز در آمریکا را برعهده دارد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar