چگونه پای ایرباس به آمریکا باز شد

چگونه پای ایرباس به آمریکا باز شد

طی بیست سال اخیر صنعت هوانوردی تجاری در سیطره ایرباس و بوئینگ بوده است. هر یک از این دو کمپانی دقیقا سهمی معادل 50 درصد از بازار این صنعت را به خود اختصاص داده‌اند.

اگرچه ایرباس در مقایسه با بوئینگ در این رقابت جوان‌تر است، چون کار بوئینگ از سال 1916 آغاز شد ولی کار مشارکتی کمپانی ایرباس تا سال 1970 شکل جامع و منظمی به خود نگرفته بود. امروز کمپانی ایرباس با تولید نزدیک به 7500 فروند هواپیما گوی سبقت را از بوئینگ که میزان تولید آن نزدیک به 5900 فروند از انواع وسایل نقلیه هوابرد می‌رسد، ربوده است.

رقابت میان ایرباس و بوئینگ یکی از بزرگ ترین رقابت های دنیای تجارت امروز است. مشابه این رقابت را می‌توان در هماوردی بین کمپانی های کوکاکولا در برابر پپسی یا کمپانی فورد در مقابل جنرال موتورز جست ولی وضع رقابت در صنعت هوانوردی همیشه این طور نبود. در دورانی نه چندان دور، در دنیای هوانوردی تجاری نام هایی نظیر مکدانل داگلاس، بی‌ای‌ای، لاکهید، فوکر، و حتی کانویر بر سر زبان ها بود ولی امروز اگر شما تجربه پرواز داشته باشید یا نام ایرباس را می‌شنوید و یا نام بوئینگ را.

بوئینگ که ریش سفیدتر از ایرباس است، در حال حاضر علاوه‌بر سکانداری صنعت هوانوردی آمریکا، در بخش دفاعی و هوافضای آمریکا هم سهم عمده‌ای دارد و بزرگ ترین صادرکننده تکنولوژی این صنعت در آمریکا است ولی سابقه شرکتی که امروز به نام ایرباس شناخته می‌شود، به توافقنامه‌ای که در سال 1967 بین فرانسه، آلمان و انگلیس به منظور تقویت روابط فی مابین امضا شد، بازمی‌گردد.

در زیر خلاصه‌ای از چگونگی بازشدن پای ایرباس به آمریکا وتبدیل شدن به رقیب بوئینگ را مشاهده می‌کنید:

تا سال 1960 هواپیماسازان اروپایی ثابت کردند که می‌توانند جت‌های خیلی خوبی بسازند. بریتانیایی‌ها هواپیماهایی مانند «هاوکر سیدلی تریدنت» و نظایر آن را به بازار هوانوردی عرضه کردند.

در همین سال‌ها فرانسوی‌ها هواپیمای مسافربری «کاراول» را ساختند.

سپس دو کشور انگلیس و فرانسه با مشارکت هم، کنکورد را به صنعت هوانوردی معرفی کردند. کنکورد تا امروز هم اولین و تنها هواپیمای موفق فراصوت محسوب می‌شود.

سپس بوئینگ 707 تبدیل به اسب بالدار و محبوب تمام ایرلاین‌های دنیا شد.

از طرف دیگر نسل جدیدی از هواپیماهای آمریکایی پهن پیکر در راه بود که گل سر سبد آن‌ها جمبوجت 747 چهار موتوره ساخت کمپانی بوئینگ بود.

دیگری «مکدانل داگلاس دی سی 10» بود.

پس از آن لاکهید «ال 1011» پا به میدان گذاشت.

اروپایی‌ها هم نیاز به هواپیماهای پهن پیکر را حس می‌کردند. به همین خاطر در 29 می 1969 دو کشور آلمان و فرانسه کنسرسیومی را برای ساخت A300B تشکیل دادند ولی به تدریج مساله توسعه ایرباس و تولید A300 به‌عنوان هواپیما به چالش‌های جدی برخورد کرد. نخستین چالش موضوع موتور هواپیما بود. ایرباس در تلاش برای پیدا کردن موتوری مناسب هواپیمای خودش بود و به نظر می‌رسید که موتور RB211 ساخت کمپانی رولزرویس برای این کار مناسب باشد. بدین ترتیب ایرباس آغاز به استفاده از نسخه RB207 رولزرویس کرد ولی این معامله فسخ شد و هواپیمای A300 بدون موتور ماند.

در مقابل ایرباس به خاطر کم شدن گنجایش صندلی‌های ایرباس از 300 نفر به 250 نفر که در اثر تخمین کم شدن تقاضا برای سفرهای هوایی در اروپا رخ داده بود، تلاش کرد تا از کمپانی «جی ای» و «پرت اند ویتنی» موتورهای خارج از رده خریداری کرده و روی هواپیمای خود نصب کند. در اواخر سال 1968 دولت انگلیس به خاطر هزینه زیاد پروژه کنکورد حمایت خود را از مشارکت در پروژه ساخت هواپیما قطع کرد ولی شرکت تولید کننده هاوکر سیدلی همچنان بر تعهد خود در خصوص تولید بال‌های A300 باقی ماند.

در 18 دسامبر 1970 شرکت صنعتی ایرباس رسما پدید آمد.

در آغاز راه، ایرباس برای متفاوت کردن محصول خود از نوآوری‌های فناوری در ساخت هواپیما استفاده کرد که از آن جمله می‌توان به استفاده از مواد کامپوزیتی سبک در بدنه داخلی هواپیما اشاره کرد.

در سپتامبر 1970 ایرباس نخستین فروش خود را با واگذاری شش فروند A300B محقق ساخت و ظرفیت صندلی‌ها را از 250 به 270 صندلی افزایش داد که این مدل اخیر A300B2 نام گرفت.

به رغم موفقیت ایرباس در سطح جهان و فروش هواپیماهای خود به کشورهایی نظیر کره، تایلند، آفریقای جنوبی، و آلمان، بازار این کمپانی در آمریکا همچنان کساد بود ولی در سال 1978 همه چیز ناگهان عوض شد و ایرباس در این سال چهار فروند از A300 های خود را به خطوط هوایی آمریکایی Eastern عرضه کرد. آن هم با شرایط خاص یعنی شش ماه استفاده «رایگان» از هواپیماها! و با این قید که اگر فرنک بورمن، مدیرعامل کمپانی آمریکایی ایسترن از این هواپیماها ناراضی بود آن‌ها را بدون هیچ پرداختی به فرانسه بازگرداند.

در پایان شش ماه بورمن 23 فروند هواپیمای A300 دیگر به ایرباس سفارش داد و این‌گونه پای ایرباس به آمریکا باز شد!

منبع: اخبارخودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar