کیاموتورز هم چین را ترک خواهد کرد

کیاموتورز هم چین را ترک خواهد کرد

به نظر می‌رسد که کیاموتورز هم قصد دارد خط تولید یکی از بزرگترین کارخانه‌های خود در چین را، تحت تأثیر افزایش رقابت پذیری به حالت تعلیق دربیاورد.

چند روز قبل بود که خبری مبنی بر تعطیلی یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین کارخانه‌های هیوندای موتورز در چین منتشر شد که گزارش‌ها حاکی از آن بود که این خودروساز بزرگ کره‌ای تحت تأثیر کاهش بی‌سابقه میزان فروش خودرو در بازار چین که به واسطه افزایش رقابت پذیری، رشد بی‌سابقه محبوبیت و استقبال متقاضیان چینی از خودروهای بومی، تصمیم گرفته بود تولید محصولاتش را در یکی از کارخانه‌های قدیمی خود در این کشور به حالت تعلیق درآورد.

اکنون به نظر می‌رسد که کیاموتورز هم به عنوان یکی دیگر از کمپانی‌های خودروسازی کره‌ای با انتشار یک بیانیه در تصمیمی مشابه اعلام کرده است که خط تولید خودروهایش در چین را تا اطلاع ثانوی متوقف خواهد کرد.

بر اساس گزارش رویترز، این کمپانی همچنین اعلام کرده است که در حال حاضر در حال بررسی برنامه‌های گوناگون برای افزایش تولید، رقابت پذیری در میزان فروش و موفقیت و پیروزی بر خودروهای چینی است. پس نیاز دارد که به طور موقت تولید خودرو در این کشور را متوقف کند تا بتواند به برنامه‌های جایگزین، جدید و بهتری هم فکر کند.

پیش‌تر کارشناسان و تحلیلگران برآورد و اعلام کرده بودند که خودروهای چینی گوی رقابت را از خودروهای کره‌ای موجود در بازار این کشور خواهد ربود و این خودروهای بومی توسعه و تولید شده توسط شرکت‌های خودروسازی چینی بازار خودروهای کره‌ای را کساد خواهند کرد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar