324 هزار خودروی دیزلی بی ام و از بازار جمع خواهند شد!

324 هزار خودروی دیزلی بی ام و از بازار جمع خواهند شد!

کمپانی خودروسازی «بی ام و» آلمان 324 هزار خودروی دیزلی خود را به دنبال تشخیص نقص فنی منجر به آتش سوزی از سراسر اروپا جمع خواهد کرد.

به گزارش نشریه فرانکفورتر آلگماینه آلمان، این تصمیم بعد از زنجیره آتش سوزی های خودروهای بی ام و در کره جنوبی اتخاذ می‌شود. در سال جاری آتش گرفتن 27 خودروی بی ام و، به ویژه در مدل 520D، باعث شد این کمپانی 106 هزار خودروی تولیدی خود را از بازار جمع کند و در اطلاعیه ای بابت مشکل ایجاد شده معذرت بخواهد.

ایراد جدید به قطعه‌ای برمی‌گردد که به منظور کاهش تولید آلاینده دی اکسید کربن در پیشرانه این خودروها تعبیه شده است.

کیم هوی جون، مدیر شرکت بی ام و در کره جنوبی، طول یک کنفرانس مطبوعاتی در سئول گفت: « از اینکه به خاطر سری حوادث آتش سوزی موجب ایجاد نگرانی و اضطراب میان مردم و مقامات شدیم صمیمانه پوزش می‌خواهیم. »

324 هزار خودروی دیزلی بی ام و از بازار جمع خواهند شد!

به گزارش خبرگزاری یون‌هاپ کره جنوبی 13 صاحب خودروی بی ام و طول شکایات مجزا به دستگاه قضائی این کشور، هرکدام به مبلغ نزدیک به 5 میلیون دلار، علیه این کمپانی خودروسازی درخواست غرامت کرده‌اند.

هیولای خودروسازی آلمان مدتی پیش هم 312 هزار خودروی محصول خود را در بریتانیا به علت خطر توقف ناگهانی حین حرکت فراخوانده بود.

کمپانی دیگر خودروسازی آلمان، آئودی، هم سال پیش 875 هزار دستگاه ماشین تولیدی خود را به علت مشاهده مشکلی در سامانه گرمایشی از بازار جمع آوری و تعمیر کرده بود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar