احتمال بازگشت مجدد رنو به ایران

احتمال بازگشت مجدد رنو به ایران

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت به سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری کمپانی رنو در ایران اشاره کرد و گفت: با توجه به میزان سرمایه‌گذاری کمپانی رنو در ایران انجام داده مکانیزمی در نظر گرفتیم که تولید رنو را مجدداً در ایران شروع کنیم.

فرشاد مقیمی عصر چهارشنبه در نشست مشترک کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و کارگروه تنظیم بازار استان کرمان که در محل سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد با اشاره به اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت موضوع رفع مشکلات کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان را در دستور کار قرار داده است و پیگیر رفع آنهاست اظهار داشت: پرداخت دو مرحله حقوق معوقه کارگران این کارخانه جای تقدیر دارد.

وی با ذکر اینکه مقرر شد 10 هزار تن روغن برای این کارخانه در نظر گرفته شود عنوان کرد: تا کنون قرارداد 3 هزار تن از این میزان بسته شده و قرارداد 2 هزار تن دیگر هم در آینده نزدیک منعقد می‌شود.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به گفت و گوهای انجان شده با بانک مرکزی در زمینه درخواست مدیر عامل این کارخانه برای حذف کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان از لیست سیاه بانک مرکزی بیان کرد: «همتی» رئیس بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که باید همکاری دو طرفه باشد تا نام این کارخانه از لیست سیاه بانک مرکزی حذف شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در این نشست با اشاره به مطالبات قطعه سازان از خودروسازان، گفت: در ستاد کل فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور برنامه 10 گانه‌ای مصوب شد که بخشی از آن در زمینه ارائه تسهیلات به خودروسازان برای پرداخت مطالبات قطعه‌سازان است.

مقیمی با ذکر اینکه تاکنون بخشی از این تسهیلات پرداخت شده و انتظار داریم تا دوشنبه هفته آتی بدهی خودروسازان به قطعه‌سازان به طور کامل پرداخت شود افزود: برای مدیریت وضعیت ارزی در کشور اقدام خواهیم کرد.

وی به سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری کمپانی رنو در ایران اشاره کرد و افزود: با گفت و گو ها و رایزنی‌های انجام گرفته و همچنین با توجه به میزان سرمایه‌گذاری که کمپانی رنو در کشور انجام داده امیدواریم که این کمپانی خودروسازی مجدداً به ایران بازگردد و مکانیزمی در نظر گرفتیم که تولید رنو را دوباره در ایران شروع کنیم.

تسنیم

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "احتمال بازگشت مجدد رنو به ایران"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
بهمن
مهمان

طرح نوروزی یعنی چی .کدوم نوروزو میگین خخخخخ