ایکاپ تولید پژو 301 را به زودی کلید خواهد زد

ایکاپ تولید پژو ۳۰۱ را به زودی کلید خواهد زد

در وضعیتی که کمپانی خودروسازی پژوسیتروئن اعلام کرده ایران را به علت خروج آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌ها ترک خواهد کرد، خبر می‌رسد ایکاپ (گروه مشترک ایران‌خودرو و پژو) تولید پژو 301 را به زودی کلید خواهد زد.

با خروج آمریکا از برجام، پژوسیتروئن نخستین کمپانی بود که اعلام کرد فعالیت‌هایش را در خودروسازی ایران متوقف می‌کند، آن هم در وضعیتی که پژو با ایران خودرو قرارداد همکاری مشترک منعقد کرده و سیتروئن هم با سایپا. کمتر از دو هفته دیگر، فاز اول بازگشت تحریم‌ها با محوریت صنعت خودرو کلید خواهد خورد و از همین رو بیشتر کمپانی‌های خودروساز خارجی حاضر در کشور، برای در امان ماندن از جرایم مادی و معنوی آمریکایی‌ها، اعلام خروج کرده‌اند. در این بین، پژو که بلافاصله بعد از توافق هسته‌ای و برجام، قرارداد همکاری مشترک با ایران خودرو را امضا کرد، در خروج پیش قدم شده است، با این حال طبق شنیده‌ها، یکی از محصولات این کمپانی به نام پژو 301 در ایران به تولید خواهد رسید.

طبق قرارداد ایران‌خودرو و پژو، سه محصول شامل 2008، 301 و 208 باید در ایران به تولید برسند، که در این میان، پژو 2008 هم اکنون میهمان خطوط تولید آبی‌های جاده مخصوص است. بنابر برنامه ریزی انجام شده، پژو 301 دومین محصولی است که باید مطابق با قرارداد در ایران خودرو به تولید برسد، با این حال اعلام خروج پژو، این ماجرا را با اما و اگرهای زیادی رو به رو کرد. حالا ولی خبر می‌رسد که تولید پژو 301 در دستورکار قرار گرفته است، حتی اگر پژو از ایران خارج شود. ایران خودرویی ها پیش‌تر اعلام کرده بودند پژو 301 با داخلی سازی اولیه 60 درصدی تولید خواهد شد، حال اینکه 40 درصد باقی مانده از کجا تامین می‌شود، در حال حاضر خیلی مشخص نیست. البته گفته می‌شود ایران‌خودرو قصد دارد از موتور TU5 برای تولید پژو 301 استفاده کند، پیشرانه ای که هم اکنون روی محصولات فعلی پژو در ایران سوار است. هرچه هست، ظاهرا با توجه به فرصت سه ماهه ای که تا اجرای فاز دوم تحریم‌ها باقی‌مانده، ایران‌خودرو و پژو قصد دارند تا حد امکان از این فرصت هم استفاده و شرایط را برای تولید مدل 301 فراهم بیاورند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

4 دیدگاه ها برای "ایکاپ تولید پژو 301 را به زودی کلید خواهد زد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
سینا
مهمان

پژو 301 یک از همون اول تیو5 بود توی خود سایت پژو هم زده. حتی روی سیتروئن الیزه هم زده تیو5 هست!!!!! البته نمیدونم چرا پس تو ایران هی ملت فحش میدن به تیو 5 که بدرد نمیخوره!!!

mr.sh
مهمان

دوست عزیز شما وقتی نمیدونم حتما نباید نظر بدی این موتور ec5هستش و از tu5ده اسب بخار قوی تر و تاب بهتر وکاملا هم فرق داره لطفا بدون اگاهی نظر نده

ارباب
مهمان

فقط بسازنش موتور مهم نیست

Mst
مهمان

خدا کنه قیمتش پول خون باباشون نباشه