تولید خودرو در ایران خودرو و سایپا به سقف 4 هزار دستگاه رسید

تولید خودرو در ایران خودرو و سایپا به سقف 4 هزار دستگاه رسید

نایب رئیس فراکسیون مستقلان مجلس گفت: بر اساس گزارش‌های دریافتی، تولید خودرو در گروه‌های سایپا و ایران خودرو به سقف 4 هزار دستگاه رسیده است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نایب رئیس فراکسیون مستقلان مجلس در مورد نشست فراکسیون متبوعش با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت، گفت: بر اساس گزارش‌های ارائه شده اختیارات وزیر صنعت، معدن و تجارت به رؤسای سازمان‌های استانی و ثبت سفارش کالاها تفویض شده، همچنین اختیار ستاد ملی تسهیل به ستادهای استانی داده شده است.

وی با ذکر اینکه رحمانی اعلام کرد که مشکلات موجود در تأمین بعضی کالاهای اساسی با سیاست‌های ستاد تنظیم بازار قابل حل شدن است، تصریح کرد: مشکل تأمین مواد اولیه صنایع فولاد و آلومینیوم سازی به عنوان صنایع مادر در کشور بر طرف شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با اشاره به اینکه بر اساس گزارش‌های دریافتی مشکل تأمین لاستیک خودروهای سنگین و پیشگیری از بحران‌های ناشی از کمبود آن به سرعت برطرف و همچنین یک هزار و 800 واحد تعطیل شده طی سال جاری با برنامه ریزی وزارت صنعت معدن و تجارت احیا شده‌اند، افزود: کمیته تأمین مواد اولیه در ذیل ستاد تسهیل استان‌ها در جهت حفظ و رونق تولید تشکیل شده و همچنین شاهد رشد تولید در صنایع مختلف از جمله رشد 30 درصدی کیف و کفش، 10 درصدی صنایع غذایی و رشد تولید پوشاک و صنایع سلولزی بوده‌ایم.

جعفرزاده ایمن آبادی با تاکید بر اینکه بر اساس اعلام وزارت صمت با ابلاغ دستورالعمل جدید التهاب بازار خودرو کاهش یافته و از تضییع حقوق مصرف کنندگان در پیش فروش‌ها جلوگیری شده است، تصریح کرد: 10 برنامه اقتصاد مقاومتی در صنعت خودرو از جمله فروش دارایی‌های مازاد خودروسازان، اصلاح ساختار مالی شرکت‌های خودروسازی و ترخیص خودروهای دپو شده در گمرک با هماهنگی دستگاه‌های مرتبط پیگیری می‌شود.

170 پروژه داخلی سازی در صنعت خودرو تعریف شده است

وی با ذکر اینکه وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که بر صادرات با اولویت تقویت روابط اقتصادی و صنعتی با کشورهای همسایه از جمله در سفر گذشته به عراق تاکید ویژه انجام گرفته شده، گفت: در طول سال جاری 170 پروژه داخلی سازی در صنعت خودرو که منجر به کاهش 10 درصدی ارزبری در این صنعت در سال 98 می‌شود تعریف شده است.

نایب رئیس فراکسیون مستقلان مجلس در پایان با تاکید بر اینکه بر اساس گزارش‌های دریافتی تولید خودرو در گروه‌های سایپا و ایران خودرو به سقف 4 هزار دستگاه رسیده است، یادآوری کرد: تخصیص 21 هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات در سه موضوع طرح‌های نیمه تمام با اولویت 60 درصد و بازسازی و نوسازی صنایع و سرمایه در گردش پیگیری شده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar