تولید لامبورگینی در تبریز!

تولید لامبورگینی در تبریز!

لامبورگینی مورسیه لاگو اس وی به دست متخصصان ایرانی در تبریز با مهندسی معکوس، مشابه سازی، طراحی و ساخته شد.

طراح و سرپرست تیم طراحی لامبورگینی ایرانی اظهار داشت: این طرح در مدت 4.5 سال به دست تیم متخصص 16 نفری، مراحل تحقیقاتی، طراحی، مدل سازی و ساخت را گذرانده است.

'مسعود مرادی' افزود: تست جاده ای و آزمایش پایداری این خودروی اسپورت با موفقیت انجام شده و به زودی رونمایی می شود.

وی افزود: هدف از اجرای مهندسی معکوس و طراحی لامبورگینی ایرانی، دستیابی به دانش فنی تولید خودروهای سوپر اسپورت و بومی سازی آن است.

مرادی ذکر کرد: هدف نهایی از اجرای طرح تولید لامبورگینی بومی سازی آن در کشور است و به کمک سرمایه گذار ایرانی برند جدید ایجاد خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: بر این اساس مشاور حقوق بین الملل تیم خودروسازی، پیگیر موضوع مالکیت معنوی برای تولید لامبورگینی در کشور است.

وی اظهار داشت: اگر مالکیت معنوی خودرو مانع تولید شود، با جراحی چهره خودرو، لامبورگینی با طراحی جدید ثبت می شود.

تولید لامبورگینی در تبریز!

وی ادامه داد: مراحل طراحی لامبورگینی ایرانی به طور یک به یک، مدل سازی، ساخت خودرو به دست مواد کامپوزیت، استراکچرهای (شاسی) فلزی، مهندسی مکانیک، برق خودرو، الکترونیک، کارهای مهارتی، نقاشی و تودوزی به دست تیم ایرانی انجام و از مشاوره خودروسازان و متخصصان ایرانی هم استفاده شده است.

وی اضافه کرد: کارهای مطالعاتی، طراحی و مدل سازی خودرو را به تنهایی انجام دادم و بعد از آن، خودرو در کارگاه ساخت و تولید و قالب سازی تکمیل شد؛ حال هم خودرو پس از طی مراحل گوناگون در مرحله نهایی مونتاژ قرار گرفته است.

وی با اشاره به ویژگی های فنی این خودروی 2 رگه ایرانی ایتالیایی، گفت: رانندگی با این خودرو حس خاصی دارد؛ خودرو 306 اسب بخار قدرت، 280 کیلومتر بر ساعت سرعت، 6 سیلندر 3.8 لیتری، جعبه دنده 6 سرعته، سیستم پایداری به روز، 471 سانتی متر طول، 260 سانتی متر عرض و 114 سانتی متر ارتفاع دارد. (پیشرانه هیوندای جنسیس 3.8 لیتر)

وی ادامه داد: در مدت طراحی خودرو و انجام مهندسی معکوس، به ساختار لامبورگینی وفادار ماندیم، چون این اصل مهم است.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح پلاتفرم و ساختار کلی خودرو هم مشابه سازی شده است.

وی گفت: با این وجود هیچ یک از قطعات استفاده شده در خودروی ایرانی، از لامبورگینی اصلی نیست، بلکه تمام قطعات به دست متخصصان داخلی مشابه سازی شده است.

رییس سازمان صنایع و معادن آذربایجان شرقی هم گفت: جواز تاسیس خودروهای دست ساز و بدنه کامپوزیتی از طرف اداره کل صنایع و معادن استان برای ساخت این خودرو صادر شده است.

حسین نجاتی افزود: پروانه تولید رسمی آن هم نیاز به درخواست دارد تا پس از استعلام از محیط زیست و انجام مراحل لازم صادر شود.

لامبورگینی به عنوان یک خودروی اسپرت ایتالیایی، شهرت جهانی دارد.

منبع: ایرنا

جزئیات بیشتر از این لامبورگینی دست ساز ایرانی+تصاویر 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

6 دیدگاه ها برای "تولید لامبورگینی در تبریز!"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مهدی شیرازی
مهمان

احسنت بر ایران وایرانی!دولت باید باحمایت از تولید وصادرات آن معادل چند چاه نفت ارز وارد کشور کند!!!

سامان
مهمان

آفرین به این جوان

کریم
مهمان

یاشاسین آذربایجان یاشاسین تبریزیم
افتخار یاراتمیسیز

Milad
مهمان

چطور باید این ماشینو بخریم

حامد
مهمان

قسطی هم میدن این لامبورگینی رو دستم خالیه

ali
مهمان

سلام بر شرافت و غیرت جوانان آذری – یاشاسین تبریز یاشاسین ایران – امیدواریم که این طرح هم مانند سایر طرح هایی که در مافیای خودرو نادیده گرفته شده از بین نرود