جزئیات احتکار خودرو در کارخانه ایران خودرو تبریز

جزئیات احتکار خودرو در کارخانه ایران خودرو تبریز

به دنبال انتشار مطالبی در شبکه های مجازی با عنوان احتکار خودرو در کارخانه ایران خودرو تبریز، مدیرعامل این گروه گفت: علت ماندگاری شماری از خودروهای تولیدی در پارکینگ این شرکت، کسری بعضی قطعات است که به محض تامین قطعه، خودروها تحویل متقاضیان می شود.

میانگین تولید روزانه شرکت ایران خودرو تبریز 300 دستگاه خودرو سواری است که به خاطر کسری بعضی قطعات ایمنی و الکترونیکی نزدیک به 6500 دستگاه به طور ناقص تولید شده است.

در همین رابطه حمید حاجیزاد منصور مدیر عامل ایران خودرو تبریز، گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون نزدیک به 30 هزار دستگاه خودرو سواری در این گروه تولید شده است.

وی با ذکر این که هم اکنون 9400 دستگاه خودرو در پارکینگ ایران خودرو تبریز موجود است، ادامه داد: از این شمار، 2900 دستگاه خودرو آماده تحویل به متقاضیان است و 6500 دستگاه هم به خاطر کسری قطعات در پارکینگ این شرکت وجود دارد.

او با تاکید بر این که با تامین قطعات مورد نیاز، این شمار خودرو تحویل متقاضیان خواهد شد افزود: تمامی خودروهای موجود در پارکینگ این شرکت به فروش رسیده و در صورت تاخیر در تحویل خودرو، باید ماهانه 16 درصد سود تاخیر به عنوان جبران خسارت پرداخت شود، لذا احتکار به هیچ عنوان توجیه پذیر نیست.

حاجی زاد منصور ضمن ابراز تاسف از اظهارات شتاب زده و غیر کارشناسی گفت: این گونه اظهار نظرهای غیر کارشناسی  فقط موجب التهاب بیشتر بازار خودرو خواهد شد.

وی در آخر متذکر شد: باید توجه داشت که قبلا موجودی پارکینگ گروه ایران خودرو تبریز به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام شده بود.

لازم به ذکر است که طبق اظهارات آرش محبی‌نژاد دبیر انجمن صنایع همگن قطعه ‌سازی، نزدیک به 70 هزار دستگاه خودرو تولیدی به خاطر کسری قطعات، در کارخانه های خودروسازی انبار شده که مشکل تامین قطعه 20 هزار دستگاه برطرف شده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar