apshen.com

حذف خودرو از فهرست کالاهای عمده وارداتی

حذف خودرو از فهرست کالاهای عمده وارداتی

بررسی آمارهای تجارت خارجی ایران در فروردین ماه نشان می‌دهد، در حالی که خودرو کامل در لیست 15 قلمی کالای اصلی وارداتی دیده نمی‌شود، بیش از 190 میلیون دلار قطعه خودرو به ایران وارد شده است.

بر پایه آمارهای گمرک کشور، دراولین ماه سال جاری در حالی که خودرو کامل از لیست 15 قلمی کالای اصلی وارداتی حذف شده، دست کم 191میلیون دلار قطعه خودرو به ایران وارد شده است.

بر این پایه، در ماه مورد اشاره 121 میلیون دلار قطعات منفصله برای تولید خودرو سواری با حجم پیشرانه 2000 سی سی و با ساخت داخل 14 تا 30 درصد وارد ایران شده است که نسبت به مدت مشابه سال پیش که ارزش آن 30 میلیون دلار بوده با رشد 300 درصدی رو به رو شده است.

گفتنی است، سایر اقلام مربوط به قطعات خودرو وارداتی (با درصدهای ساخت داخل زیر 50 و بالای 50 درصد)هم با رشدهای قابل توجه 127  و 66 درصدی رو به رو شده‌اند. باید توجه داشت، در فروردین ماه بر خلاف سنوات گذشته خودرو کامل در فهرست 15 قلم کالای وارداتی اصلی ایران دیده نمی‌شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar

درباره ما

با توجه به نیاز روز افزون مردم جهت خرید و فروش آسان و بی واسطه خودرو وب سایت Z4Car (زوم فور کار) بر آن شد تا فضایی مطمئن و کارآمد را در مسیر خرید و فروش خودرو ارائه دهد و علاوه بر آن در حیطه خودرو اطلاعات جامع و دقیقی را اعم از نقد و بررسی خودروها ، قیمت روز خودرو،شرایط فروش شرکتها و … برای مخاطبان فراهم کند.

ثبت نام

جهت ارسال آگهی به صورت رایگان و استفاده از امکانات سایت کافی است بر روی ثبت نام کلیک نمایید.

 
پشتیبانی 24 ساعته در تلگرام : [email protected]