خدمات جدید سایپا دیزل در راستای طرح جایگزینی کشنده‌های فرسوده

خدمات جدید سایپا دیزل در راستای طرح جایگزینی کشنده‌های فرسوده

مدیرعامل سایپا دیزل گفت: این کمپانی برای جلب رضایت مشتریان جایگزینی کامیون‌های فرسوده با خودروهای ولوو FH500 چندین برنامه را به مرحله اجرا درآورده است.

محمدهادی نوری گفت: افزایش سقف تعهدات طرح جایگزینی سازمان بهینه سازی مصرف سوخت، سازمان راهداری و بانک عامل از هزار دستگاه به 5 هزار دستگاه در قالب متمم جدید، افزایش مبلغ تسهیلات پرداختی به متقاضیان از مبلغ 3 میلیارد و 200 میلیون ریال به 4 میلیارد ریال که زمینه جبران قسمت زیادی از افزایش قیمت احتمالی را برای متقاضیان فراهم خواهد کرد و ارائه درخواست رسمی به کمپانی خودروسازی ولوو برای تسریع در ارسال پروفرما و تحویل 2 هزار دستگاه FH500 به طور CKD تا قبل از پایان سال جاری و تحویل به متقاضیان از جمله اقدام‌های گروه سایپا دیزل بوده است.

وی ادامه داد: در صورت اعمال احتمالی تحریم‌های خصومت آمیز، گروه سایپا دیزل آمادگی لازم برای جایگزینی خودروهای ولوو با خودروهای غیر اروپایی استاندارد و باکیفیت در کمترین زمان ممکن را دارد و اقدام‌های عملی در این راستا هم انجام گرفته است.

به گفته نوری تا به حال 800 دستگاه خودروی تجاری در راستای طرح جایگزینی خودروهای فرسوده به متقاضیان تحویل شده و در سال جاری هم با قیمت‌های 4 میلیارد و 730 میلیون و 5 میلیارد و 100 میلیون ریال در حال واگذاری به متقاضیان است.

مدیرعامل گروه سایپا دیزل ادامه داد: قیمت قابل محاسبه کامیون FH500 برای آن‌دسته از ثبت‌نام کنندگان که در تاریخ مقرر اقدام به واریز وجوه و تکمیل اسناد نکرده‌اند، 5 میلیارد و 950 میلیون ریال است.

نوری گفت: برای نزدیک به هزار و 900 نفر از ثبت‌نام کنندگانی که فاقد دعوتنامه هستند، اعلام قیمت نهایی منوط به اخذ تأیید نهایی از کمپانی ولوو مبنی بر امکان تأمین CKD و همینطور اختصاص ارز 4 هزار و 200 تومانی در آن زمان است و هیچ‌گونه افزایش قیمتی برای این دسته از مشتریان در دستور کار نیست.

شرکت سایپادیزل به‌عنوان هسته مرکزی طرح جایگزینی خودروهای تجاری فرسوده تاکنون در دو مرحله اقدام به تحویل کامیون‌های تولیدی به متقاضیان مشارکت در این طرح کرده است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar