خودروسازان همچنان بر طبل گرانی محصولات می‌کوبند

خودروسازان همچنان بر طبل گرانی محصولات می‌کوبند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: خودروسازان همچنان بر طبل گرانی محصولات می‌کوبند و تکلیف متقاضیان را هم معلوم نمی‌کنند.

سید حسین نقوی حسینی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با مطرح کردن این موضوع مبنی بر اینکه ایران خودرو و سایپا چه زمانی می‌خواهند در تحریم‌ها همراه مردم باشند؟، گفت: به طور روزانه با شهروندان زیادی مواجه هستیم که اعلام می‌کنند خودروهای ثبت نامی آنها که قرار بوده حتی در شهریور ماه سال جاری تحویل داده شود هنوز به آنها واگذار نشده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین پیامهایی از خودروسازان به ثبت نام کنندگان خودرو می‌رسد مبنی بر اینکه می‌خواهند خودرو را گرانتر از قیمتی که ثبت نام شده تحویل متقاضی دهند، یعنی بر خلاف توافق انجام گرفته بین آنها، که نگرانی را برای خریداران به همراه دارد و متاسفانه صنعت خودروسازی هم پاسخگوی مشکلات نیست که دلیل این گرانی‌ها چیست؟

این نماینده مجلس با ذکر اینکه نرخ دلار نسبت به قبل کاهش یافته بنابراین طبیعتاً باید قیمت خودرو هم کاهش یابد افزود: زمانی بحث این بود که دلار به 19 هزار تومان رسیده است و به تبع آن تولید قطعات و محصولات نهایی گران می‌شود، هم اکنون که قیمت دلار به رقم زیر 10 هزار تومان رسیده، خودروسازان همچنان بر طبل گرانی محصولات می‌کوبند و تکلیف متقاضیان را هم معلوم نمی‌کنند.

کاهش نرخ دلار با گرانی خودرو تناسبی ندارد

این نماینده مجلس افزود: در وضعیتی که دلار پایین آمده است و وضعیت بازار کنترل شده است واقعاً گرانی این محصولات توجیهی ندارد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: این انتظار از کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با توجه به تخصصی بودن بحث وجود دارد که موضوع گرانی محصولات ایران خودرو را پیگیری و نتایج آن را به طور شفاف به مردم بگوید.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar