رامک خودرو: خطوط تولید خودروی تیوولی راه اندازی شده است

رامک خودرو: خطوط تولید خودروی تیوولی راه اندازی شده است

عضو هیات مدیره شرکت صنعتی رامک خودرو با ذکر این که خطوط تولید خودروی تیوولی راه اندازی شده و تمام تجهیزات نصب شده است، گفت: طبق برنامه ریزی انجام گرفته، دی ماه امسال تولید آزمایشی این خودرو شروع و از اسفند ماه تیوولی تولید داخل به تولید انبوه رسیده و عرضه خواهد شد ضمن آن که بعد از آن دو مدل دیگر از محصولات سانگ یانگ هم در کشور تولید خواهد شد.

عضو هیات مدیره شرکت صنعتی رامک خودرو از برنامه ریزی برای ساخت داخل کردن خودروی تیوولی تا پایان سال جاری خبر داد.

جواد آدینه در جلسه خبری، اظهار کرد: سال پیش قرارداد تولید سه مدل خودروی سواری در ایران با کمپانی سانگ یانگ کره جنوبی منعقد شد که مدت زمان آن هم هفت ساله است.

عضو هیات مدیره شرکت صنعتی رامک خودرو ادامه داد: تیوولی تولید داخل به طور میانگین 35 درصد ارزان تر از نمونه وارداتی آن عرضه خواهد شد.

وی افزود: ما در حال حاضر در وضعیت جنگ اقتصادی قرار داریم. با ممنوع شدن واردات خودرو و همچنین کمبود منابع ارزی کشور باید بر توان تولید داخل متمرکز شویم که این طرح هم در همین راستا است.

آدینه با ذکر اینکه قطعا تامین قطعات لازم برای تولید خودرو در ایران در وضعیت تحریم مشکل خواهد بود، تصریح کرد: با این حال تدابیری اتخاذ شده که به طور مرتب قطعات مورد نیاز را وارد کرده و هدف تولید داخل را محقق کنیم.

وی در جواب به سوالی در خصوص علت عقب اقتادن بعضی تعهدات این شرکت و عدم تحویل خودروهای فروخته شده به متقاضیان، اظهار کرد: از تیر ماه پارسال واردات خودرو به طور مستقیم و غیر مستقیم ممنوع شد که به همین علت موفق به واردات خودرو و عمل به تعهدات نشدیم. با این حال در هر وضعیتی ولو با تاخیر به تعهدات خود عمل کرده و خسارت متقاضیان را پرداخت خواهیم کرد.

علی عزیزی مدیرعامل رامک خودرو هم در جواب به سوالی در مورد چگونگی عمل به تعهدات این شرکت و تحویل خودروهای پیش فروش شده به متقاضیان، اظهار کرد: طبق ماده شش آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو، اگر به دلیل شرایط فورس ماژور که ممنوعیت واردات هم از جمله آن است امکان واردات خودرو وجود نداشته باشد، عرضه کننده خودرو می‌تواند قرارداد را تا زمان رفع شرایط فورس ماژور، معلق کند.

وی ادامه داد: در این شرایط پیش خریداران تیوولی می‌توانند از خرید خودرو انصراف داده و پول پرداختی را با سود مشارکت آن پس بگیرند. راه دیگر آن است که متقاضیان قرارداد متمم آماده شده را امضا و تیوولی تولید داخل دریافت کنند. راه سوم این است که قرارداد فروش خودرو تا زمان رفع شدن ممنوعیت واردات خودرو، همچنان معلق بماند و بعد از آن به تعهدات عمل شود.

غفوریان دیگر عضو هیات مدیره گروه صنعتی رامک خودرو هم در جواب به پرسشی در خصوص این که خودروهای وارد شده با ارز دولتی 4200 تومانی با چه قیمتی عرضه خواهند شد، اظهار کرد: هنوز هیچ کدام از این خودروها وارد کشور نشده است. بعد از ورود این خودروها متناسب با همان نرخ ارز 4200 تومانی قیمت گذاری و به ترتیب اولویت ثبت نام، تحویل پیش خریداران خواهد شد.

وی گفت: با توجه به برنامه‌ای که از سال پیش برای ساخت داخل کردن خودروی تیوولی داشتیم از برهه‌ای در قراردادها یاد شد که تیوولی عرضه شده یا وارداتی و یا تولید داخل خواهد بود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar