سیل قیمت خودرو را افزایش داد

سیل قیمت خودرو را افزایش داد

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: وقوع سیل موجب شده تا دلالان زیر سایه بی‌توجهی و غفلت مسئولان زمینه افزایش قیمت خودرو را فراهم کنند.

محمدرضا منصوری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت خودرو در روزهای گذشته، گفت: علی‌رغم اینکه قیمت خودروهای داخلی ارتباطی با نرخ ارز ندارند ولی با نوسانات ارزی قیمت چهارچرخ‌ها هم افزایش و کاهش پیدا می‌کند و از آنجایی که دلار در روزهای گذشته افزایش قیمت داشت گرانی خودرو هم دور از انتظار نبود.

دلالان برای دولت تعیین تکلیف می‌کنند

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی با ذکر اینکه سوداگران درپی افزایش قیمت خودرو به دنبال بالا رفتن قیمت دلار هستند، افزود: هم اکنون دلالان برای دولت تعیین تکلیف می‌کنند به طور مثال زمانی که این افراد تصمیم می‌گیرند آبلیمو را گران کنند به راحتی این عمل را اجرایی می‌کنند.

وی با ذکر اینکه مادامی که سود بانکی بالا باشد رونق تولید محقق نمی‌شود، اظهار کرد: برای رفع مشکلات موجود در وهله اول باید ارزش پول ملی را ثابت و سود بانکی را کاهش داد در این وضعیت برنامه ریزی برای رونق تولید و کاهش قیمت‌ها فراهم می‌شود.

بازار گرمی سوداگران برای گرانی خودرو

این نماینده مردم در مجلس دهم با ذکر اینکه در فضای آلوده سوءاستفاده‌گران با بازار گرمی به مقاصد خود دست پیدا کرده و گرانی را رقم می‌زنند، یادآوری کرد: دلالان با راهکارهایی مثل افزایش حجم خرید در قیمت‌های بالا زمینه گرانی را فراهم می‌کنند به طور مثال خانه‌های منطقه‌ای را در مرحله اول با قیمت بالا خریداری می‌کنند و بعد از اینکه گرانی و افزایش قیمت جا افتاد به راحتی زمین‌ها و خانه‌های خود را با قیمت‌های چندبرابری به مردم تحمیل می‌کنند.

مردم خودرو نخرند

منصوری ادامه داد: بهترین راهکار برای کاهش قیمت خودرو افزایش عرضه یا خودداری مردم از خرید است.

هر ساله بعد از تعطیلی نوروز در فروردین و اردیبهشت ماه بازار خودرو کساد شده و تقاضا کاهش پیدا می‌کند در این وضعیت گرانی خودرو محلی از اعراب ندارد

وی تصریح کرد: وقوع سیل موجب شده تا دلالان و سوء استفاده گران زیر سایه بی‌توجهی و غفلت مسئولان زمینه افزایش قیمت خودرو را فراهم کنند چون که هر ساله بعد از تعطیلی نوروز در فروردین و اردیبهشت ماه بازار خودرو کساد شده و تقاضا کاهش پیدا می‌کند در این وضعیت دلیلی برای گرانی خودرو وجود ندارد.

قیمت فعلی خودرو مصرف کننده واقعی را از بازار حذف کرد

منصوری با بیان اینکه دلالان وضعیت فعلی را فضایی برای فروش خودروهای دپو شده می‌دانند، گفت: هم اکنون با توجه به افزایش قیمت خودرو، مصرف‌کننده واقعی از بازار حذف شده است چون که مردم امیدی به خرید خودرو ندارند در این وضعیت تقاضا کاهش پیدا می‌کند و قیمت خودرو نه تنها نباید افزایش پیدا کند بلکه باید کاهشی شود.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar