طرح پیش فروش ایران خودرو برای کافی نت‌ها دردسرساز شد

طرح پیش فروش ایران خودرو برای کافی نت‌ها دردسرساز شد

در روزهای پرفراز و نشیب بازار خودرو، ثبت نام‌های خودروسازان برای فروش خودروهای جدید شکایت مردم از هزینه‌های سلیقه‌ای ثبت نام در بعضی کافی نت‌ها را رقم زده و دردسری برای صنف کافی نت داران شده است.

در روزهایی که بازار خودرو نظیر برخی بازارهای کشور روزهای پرفراز و نشیبی را سپری می‌کنند ثبت نام‌های خودروسازان برای فروش خودروهای جدید به دردسری برای صنف دیگری منتج شده است.

بعضی متقاضیان ثبت نام خودرو که از طریق کافی نت‌ها اقدام به ثبت نام می‌کنند از وضعیت هزینه دریافتی در کافی‌نت‌ها شکایت دارند. آن‌ها از تفاوت مبالغ در کافی‌نت‌ها گلایه دارند و عقیده دارند که در این خدمات کافی‌نت‌ها براساس نظر شخصی نرخ تعیین می‌کنند.

پس از بروز شکایت در این خصوص، اتحادیه فناوران یارانه تهران هم از دریافت شکایت‌هایی با این مضمون خبر داد و اعلام کرد: شکایت‌هایی در خصوص ثبت نام برای پیش فروش ایران خودرو و سایپا به این اتحادیه واصل شده است.

این اتحادیه با صدور اطلاعیه‌ای وضعیت را روشن و تاکید کرد که «مسئولان کافی نت‌ها به هیچ عنوان حق دریافت مبالغ غیرعرف و خارج از نرخ نامه اتحادیه را ندارند و در صورت دریافت هر گزارش یا شکایت جدیدی واحد صنفی به مدت پانزده روز طبق قانون پلمپ خواهد شد و مسئول واحد صنفی هم هیچ گونه حق اعتراضی نخواهد داشت.»

طبق قانون تعزیرات دریافت مبالغ اضافه برای ثبت نام علاوه بر برگشت مابه التفاوت دریافتی مشمول پرداخت جریمه 4 برابری است.

در بعضی موارد مشاهده شده است که کافی‌نت داران برای ثبت نام هر خودرو بین 500 تا 800 هزار تومان از مشتریان طلب می‌کنند.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "طرح پیش فروش ایران خودرو برای کافی نت‌ها دردسرساز شد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
سعید
مهمان

از ماست که بر ماست