قیمت خودرو همواره در سبد خانوارها کاهشی بوده است

قیمت خودرو همواره در سبد خانوارها کاهشی بوده است

مدیر عامل شرکت خودروسازی سایپا گفت: مقایسه قیمت خودرو، آپارتمان و سکه بهار آزادی در سالهای اخیر حاکی از کاهشی بودن سهم خودرو در سبد خانوار است؛ نکته‌ای که همواره مورد غفلت بعضی از کارشناسان و افکار عمومی قرار گرفته است.

محمدرضا سروش، افزود: قیمت پراید در سال 1373 مساوی با 2 میلیون و 300 هزار تومان بود در حالی که قیمت سکه بهار آزادی در آن زمان 30 هزار تومان (معادل 76 سکه) و هر مترمربع آپارتمان در تهران 50 هزار تومان می‌شد؛ به عبارتی با پول یک پراید در آن سال قادر به خرید آپارتمان 46 متری در تهران بودیم.

به گفته این مسئول، در سال 1385 قیمت هر سکه بهار آزادی 167 هزار تومان و بهای یک پراید هفت میلیون تومان (معادل 42 سکه) شد و متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان در تهران 150 هزار تومان بود؛ به عبارتی با پول پراید قادر به خرید 2/8 مترمربع آپارتمان بودیم.

سروش ادامه داد: هم اکنون یک دستگاه پراید 22 میلیون و 750 هزار تومان به فروش می‌رود، در حالی که هر سکه بهار آزادی سه میلیون و 825 هزار تومان و متوسط هر مترمربع آپارتمان در تهران هشت میلیون و 500 هزار تومان است؛ به عبارتی با پول پراید می‌شود 6 سکه یا 2.7 مترمربع آپارتمان خرید.

به گفته وی تحلیل‌ها نشان می‌دهد قیمت خودرو همواره در سبد خانوارها کاهشی بوده است.

انتقاد از ایجاد چشم انداز منفی به خودروسازی در بعضی رسانه‌ها

مدیر عامل شرکت سایپا خاطرنشان کرد: این روزها بعضی رسانه‌ها طوری به بیان مسائل می‌پردازند که وانمود می‌شود خودروسازان مسئول اصلی وضعیت کنونی‌اند در حالی که باید اطلاعات واقعی به افکارعمومی بدهیم تا با درک متقابل از مرحله دشوار تاریخی موجود عبور کنیم.

وی این سؤال را مطرح کرد که چرا به راحتی از کنار افزایش قیمت دیگر کالاها می‌گذریم ولی جامعه را نسبت به قیمت محصولات صنعت خودرو حساس می‌کنیم.

مدیرعامل سایپا گفت: اگرچه پرایدی که امروز تولید می‌شود طراحی 30 سال پیش است ولی امکاناتی مانند کیسه هوا، پیرانه با استاندارد یورو 4، ترمز ای بی اس و کاتالیست در آن تعبیه شده که فقط قیمت کاتالیست آن یک میلیون و 200 هزار تومان است.

«در حالی که قیمت پراید 22 میلیون تومان است، موتورسیکلت وسپا در بازار 125 میلیون تومان قیمت گذاری می‌شود.»

مفهوم انتظاری کیفیت

این مسئول در خصوص کیفیت خودروهای تولیدی این شرکت اعلام کرد: مطلوبیت مورد انتظار متقاضی از محصول و خدماتی که دریافت می‌کند در ازای هزینه پرداختی است.

وی ادامه داد: از این منظر، پراید یک محصول چهار هزار و 500 دلاری است و باید با خودروهای در این کلاس قیمتی در جهان مقایسه شود.

«در سالهای اخیر با تغییر استاندارد خودروها، پراید هم از پیشرانه یورو 4، کیسه هوا و ترمز ای بی اس برخوردار شد و با این مشخصات قیمت پایه آن به 6 هزار دلار افزایش می‌یابد در حالی در وضعیت موجود قیمت کارخانه‌ای این خودرو 2 هزار دلار و قیمت بازار آن سه هزار دلار است.»

سروش بیان داشت: یکی از ارزان‌ترین خودروهای سواری در جهان یکی از محصولات گروه تاتاموتورز هند است که پیشرانه آن با حجم 800 سی سی و بدون آپشنهای موجود در پراید، سه هزار دلار قیمت دارد؛ چون ما نتوانسته‌ایم این واقعیت‌ها را به خوبی برای جامعه بیان کنیم.

وی اظهار داشت: میان سالهای 1391 تا 1397 تورم سنواتی قابل توجهی را در کشور شاهد بودیم ولی شورای رقابت در این هفت سال قیمت خودروها را نزدیک به 27 درصد افزایش داد که به معنای سرکوب قیمت خودرو است.

این مسئول افزود: بواسطه قیمت‌های غیرعادلانه در 9 ماهه امسال چهار هزار و 500 میلیارد تومان زیان در شرکت سایپا شناسایی شده است.

وی ادامه داد: مشابه چنین زیانی در ایران خودرو هم شناسایی شده است که براین اساس نزدیک به یک میلیون سهامدار، 500 هزار تا 600 هزار قطعه ساز، یکصد هزار کارمند و 80 هزار تا 90 هزار نفر از فعالان شبکه خدمات پس از فروش این خودروسازی‌ها آسیب دیده‌اند.

احیای تولید با تأمین نقدینگی

این مسئول تاکید کرد: «احیای تولید در وضعیت فعلی فقط با تأمین نقدینگی مورد نیاز میسر است و به خصوص در خودروهای پرتیراژ شرکت سایپا به خاطر عمق ساخت داخل آنها، نقدینگی محدودیت اصلی برای افزایش تولید است.»

سروش خاطرنشان کرد: مطابق قوانین برنامه‌های توسعه و سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی، هرجا قیمت گذاری دولت به زیان بنگاه منجر شود باید نسبت به جبران زیان وارده شده بپردازد ولی شاهدیم امروز دولت در وضعیت سختی بسر می‌برد.

وی گفت: امروز قطعه سازان هم در تلاشند تولید خودرو متوقف نشود ولی آنها هم درگیر محدودیت نقدینگی هستند.

مدیر عامل سایپا ادامه داد: به خاطر افزایش نرخ ارز در ماههای اخیر، افزایش 2 تا سه برابری قیمت نهاده‌های تولید را شاهد بودیم اما در مجموع قیمت خودرو با وضعیت کنونی تناسبی ندارد؛ موضوعی که ضربات سنگینی به صنعت خودروسازی و قطعه سازی وارد کرده و جبران آن در وضعیت کنونی سخت است.

ایرنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar