مرد هزار چهره بازار خودرو کیست؟

مرد هزار چهره بازار خودرو کیست؟

"م.ر" مدیر عامل 34 ساله اهل آمل، یکی از گروه های وارد کننده است که گفته می شود بیش از 100 میلیارد تومان از متقاضیان این شرکت دریافت کرده، و مدتی هم از دسترس خارج شده بود.

هفته پیش خبری را با تیتر بازداشت دست راست وزیر صنعت و معدن و تجارت منتشر شد که مورد توجه خیلی از فعلان بازار خودرو قرار گرفت. تا جاییکه انجمن واردکنندگان خودرو ایران در مورد این دستگیری اطلاعیه ای منتشر کرد و در آن خاطرنشان کرد که رئیس انجمن واردکنندگان خودرو ایران آقای کوروش مرشد سلوک می‌باشند و هیچگونه ارتباطی با انجمن صنفی کارفرمایی ندارند.

این در حالی است که گفته می‌شود این فرد که دارای سابقه تخلف در پیش فروش خودرو است همان کسی که وزیر صعنت چندی پیش در طول نامه‌ای از وی حمایت کرده بود.

واردات غیرقانونی خودرو چندی پیش به یکی از داغ ترین سرخط های رسانه های کشور تبدیل شد و درحالی که رئیس جمهوری از رئیس قوه قضائیه درخواست کرد که خارج از نوبت به این پرونده رسیدگی شود، رسانه ها نامه‌ای منتشر کردند که نشان می‌دهد وزیر صنعت حمایتی ویژه و خلاف قانون از یک واردکننده خودرو انجام داده است.

م.ر در دوران انتخابات دوازدهم در ستاد انتخاباتی آقای روحانی فعالیت پرررنگی داشت که روابط نزدیک وی با محمد شریعتمداری، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت هم در این ایام قوی تر شد.

سند زیر نشان می دهد وزیر صنعت سال پیش دستور داده با یک واردکننده خودرو که فاقد نمایندگی از شرکت اصلی بوده و طبق اعلام سازمان حمایت، دارای سابقه تخلف در پیش فروش خودرو است برای ثبت سفارش و ترخیص خودرو از گمرک، در زمان ممنوعیت، همراهی شود.

لازم به ذکر است که رئیس انجمن صنفی واردکنندگان، حکم جعبه سیاه شریعتمداری را در ماجرای “هک سایت” و واردات بی‌ضابطه خودرو به کشور دارد.

مرد هزار چهره بازار خودرو کیست؟

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar