هدف شرکت سایپا مدیریت بازار و قیمت خودرو در بازار است

هدف شرکت سایپا مدیریت بازار و قیمت خودرو در بازار است

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک شرکت سایپا گفت: با توجه به بسته پیشنهادی صنعت خودرو که در آن موضوعات تأمین نقدینگی و قیمت گذاری خودرو در حال نهائی شدن است امکان افزایش تولید و مدیریت بازار و قیمت در شرکت سایپا میسر خواهد شد.

حسن قره ئی اظهار کرد: با توجه به توقف کاهش تولید خودرو در کشور و رسیدن به ثبات نسبی در این حوزه، شرکت خودرو سازی سایپا برنامه ریزی خود را برای افزایش تولید و پاسخ گویی به تعهدات قبلی شروع کرده و پیش بینی می‌کنیم در صورتی که روند فعلی حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت از خودروسازان ادامه یابد، بتوانیم تا چند ماه آتی استراتژی پایداری بازار را پیاده سازی کنیم.

به گفته قره ئی از آن جایی که خودروسازان ملزم به پرداخت جریمه دیرکرد تحویل خودرو به متقاضیان هستند، شرکت خودرو سازی سایپا تلاش می‌کند هر چه زودتر با افزایش تولید، تعهدات خود را پاسخ داده و زمینه مدیریت تقاضا را در بازار فراهم کند.

وی افزود: در صورتی که تقاضا در بازار به خاطر حذف واسطه گری ناشی از منطقی شدن قیمت‌ها کاهش یابد، تب تقاضای موجود فروکش خواهد کرد و خودروسازان می‌توانند برای اتخاذ روش‌های متنوع فروش مانند فروش شرایطی و اعتباری خودرو به متقاضیان برنامه ریزی کنند.

رئیس مرکز مطالعات استراتژیک شرکت خودروسازی سایپا در پایان گفت: تولید خودرو در کشور پس از یک دوره چند ماهه پرالتهاب که ناشی از تحریم‌ها و برهم خوردن ثبات اقتصادی کشور بود، روند پایداری را سپری می‌کند و به نظر می‌رسد هم وزارت صنعت و هم تولید کنندگان توانسته‌اند با شناسایی روش‌های جدید برای ایجاد افزایش تولید، روند تولید را در کشور بهبود بخشند.

سایپانیوز

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar