واردات کالا بدون انتقال ارز

واردات کالا بدون انتقال ارز

ثبت سفارش با اعتبار حداکثر یک ماه برای ترخیص برای واردات کالا به استثنای خودرو که تا پیش از تاریخ تصویب این تصویب نامه دارای قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی باشند بدون انتقال ارز و با ارز متقاضی از طرف هیات وزیران بلامانع اعلام شده است.

با پاسخ مثبت هیئت وزیران به پیشنهاد گمرک ایران برای واردات کالا بدون انتقال ارز ثبت سفارش با اعتبار حداکثر یک ماه برای ترخیص برای واردات کالا بلامانع اعلام شد. بر اساس تصویب نامه هیئت وزیران؛ به پیشنهاد گمرک ایران ثبت سفارش با اعتبار حداکثر یک ماه برای ترخیص جهت واردات کالا به استثنای خودرو که تا قبل از تاریخ تصویب این تصویب نامه دارای قبض انبار اماکن گمرکی، مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی باشند بدون انتقال ارز و با ارز متقاضی از طرف هیات وزیران بلامانع اعلام شده است.

همچنین ترخیص کالا‌هایی که تاریخ صدور ثبت سفارش آن‌ها اول مرداد امسال است بدون رعایت سقف ارزشی واردات موضوع تبصره 3 اصلاحی بند 2 ماده 10 آئین نامه اجرایی قانون مقررات واردات و صادرات موضوع تصویب نامه شماره 49751/ت 55549 بلامانع است. گمرک ایران اعلام کرده که گر چه فقط مجری سیاست‌ها و دستورالعمل‌های تجارت خارجی است و در حوزه مقررات و قوانین ورود و خروج کالا تصمیم گیرنده نیست، ولی در هفته‌های گذشته به دستور رئیس کل گمرک از تمامی ظرفیت‌های قانونی استفاده کرده تا واردکنندگان و صادرکنندگان در شرایط ویژه اقتصادی با کمترین مشکلات رو به رو شوند که ارائه اینگونه راهکار‌ها از جمله این اقدامات است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar