پژو 206 کاملاً داخلی سازی خواهد شد

پژو 206 کاملاً داخلی سازی خواهد شد

شش سال قبل در چنین روزی مدیرعامل پیشین ساپکو از برنامه‌ریزی برای داخلی‌سازی تمام قطعات اتومبیل پژو 206 خبر داد.

عادل پیرمحمدی اظهار کرد: هم اکنون در سبد محصولات گروه صنعتی ایران خودرو بیشتر از 75 درصد محصولات داخلی سازی شده است.

وی با بیان این که پژو 206 از محصولاتی است که بیشترین وابستگی را به خارج از کشور دارد، یادآوری کرد: هم اکنون بیش از 75 درصد قطعات 206 در داخل ایران تولید می‌شود که البته طبق برنامه ریزی انجام شده طی پنج تا شش ماه پیش رو قطعات وارداتی آن هم داخلی سازی خواهد شد.

14 میلیون تومان; میانگین قیمت خودرو در ایران

شش سال قبل در چنین روزی آمار و اطلاعات منتشر شده نشان داد که متوسط قیمت هر دستگاه خودرو در کشور در سال 90 نزدیک به 14 میلیون تومان بوده است.

برپایه آمار انجمن خودروسازان ایران و همینطور آمار گمرک ایران، حجم بازار خودرو ایران در سال 1390 بالغ بر یک میلیون و 656 هزار و 832 دستگاه شد که این عدد رشد 4.5 درصدی را نسبت به سال 1389 نشان می‌دهد.

در همین حال رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا خبر داد که ایرانی‌ها در سال پیش 23 هزار میلیارد تومان برای خرید اتومبیل هزینه کرده‌اند.

از آنجایی که حجم بازار خودرو از فرمول تولید به علاوه واردات منهای صادرات به دست می‌آید، به این ترتیب با تقسیم هزینه خرید اتومبیل در سال 90 بر حجم بازار اتومبیل ایران عدد تقریبی 14 میلیون و 11 هزار و 327 تومان به دست آمد که این عدد متوسط قیمت هر دستگاه خودرو در کشور محسوب می‌شود.

تأمین 77 درصد از قطعات خودرو در داخل ایران

شش سال قبل در چنین روزی مدیرعامل سابق شرکت ایساکو (شرکت خدمات پس از فروش گروه صنعتی ایران خودرو) گفت: 77 درصد از قطعات مورد نیاز شبکه خدمات پس از فروش ایران خودرو از طریق قطعه سازان داخلی تأمین می‌شود.

بهزاد ظهیری با اشاره به کاهش 7 درصدی قطعات وارداتی از کل قطعات در سال پیش افزود: در حال حاضر 30 درصد از قطعات یدکی مورد نیاز شبکه‌های خدمات پس از فروش ایران خودرو از خارج تأمین می‌شود که به 23 درصد کاهش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه موجودی قطعات در شبکه 45 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال پیش است، گفت: تا آخر اردیبهشت ماه ایساکو رکورد فروش نزدیک به 35 سال اخیر را خواهد شکست که نشان می‌دهد محدودیتی در ارائه و فروش نداشتیم و موجودی مطمئنی را داریم که اطمینان خاطر برای متقاضیان است.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar