10 خودروی داخلی با کمترین میزان افت قیمت

10 خودروی داخلی با کمترین میزان افت قیمت

خیلی از کسانی که قصد خرید خودرو دارند، به دلیل افت قیمتی که مدل‌های صفر کیلومتر پس از خرید پیدا می‌کنند، معمولاً دور خرید خودروهای صفر را خط می‌کشند. این موضوع در همه جای دنیا صدق می‌کند و فقط مختص بازار ایران نیست.

ولی در این بین، خودروهایی وجود دارند که افت قیمت آن‌ها پس از خرید مدل صفر کیلومتر خیلی زیاد نیست. برای بسیاری از خریداران، شاید این موضوع می‌تواند بسیار پر اهمیت‌تر از خیلی چیزهای حتی فنی خودرو هم باشد.

با ما همراه شوید تا در این مطلب 10 خودروی ایرانی برتر که کم‌ترین افت قیمت را پس از یک سال کارکرد دارند به شما معرفی کنیم. باید این نکته را ذکر کنیم که این مطلب بر اساس دو پارامتر قیمت مدل صفر کیلومتر و قیمت مدل یک ساله با 20 هزار کیلومتر کارکرد محاسبه و آماده شده است. مدل‌های مورد بررسی کاملاً سالم و بدون رنگ بوده‌اند و ما تلاش کرده‌ایم تا میانگین قیمت خودروها را با بررسی نمونه‌های مختلف اینجا اعلام کنیم؛ هرچند، ممکن است کمی اختلاف قیمت میان آن چه که اینجا می‌بینید و بازار وجود داشته باشد.

10 – رنو ساندرو اتومات

افت قیمت: 5 میلیون و 500 هزار تومان

در مورد رنو ساندرو خیلی نوشته‌ایم، مزایا و معایب آن را برای شما بررسی کرده‌ایم و دیگر خیلی به ارائه توضیح در مورد آن نمی‌خواهیم بپردازیم. ساندرو از یک موتور 1.6 لیتری با 105 اسب بخار نیرو و 140 نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد. در این لیست، ساندرو اتومات بدترین عملکرد را بین ده خودروی ایرانی بازار داشت و در شرایطی که نمونه‌های صفر کیلومتر آن در بازار امروز اول اردیبهشت به 60 میلیون تومان هم رسیده، مدل‌های دست دوم آن با حدوداً 20 هزار کیلومتر کارکرد را بین 54 تا 55 میلیون تومان می‌توانید هم اکنون بخرید.

9 – پژو 206 تیپ 2

افت قیمت: 4 میلیون و 200 هزار تومان

206 همواره یکی از خودروهای خوب بازار ایران بوده و توانسته جایگاه خوبی برای خود در میان خانواده‌های ایرانی دست و پا کند. این خودرو به عنوان یک هاچ بک جمع و جور، از یک موتور 1.4 لیتری 4 سیلندر خطی با 75 اسب بخار نیرو و 111 نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد. مصرف سوخت ترکیبی کم این خودرو که حدوداً معادل 6.6 لیتر به ازای هر صد کیلومتر است آن را به یکی از مدل‌های محبوب بازار تبدیل کرده است. در بازار امروز، قیمت مدل صفر این خودرو در بازار حدوداً 35 میلیون و 700 هزار تومان بوده و مدل دست دوم با حدوداً 20 هزار کارکرد آن را به قیمت 31 میلیون و 500 هزار تومان می‌توان خریداری کرد.

8 – پژو 207i اتومات

افت قیمت: 3 میلیون و 400 هزار تومان

207i بعد از یک وقفه چند ساله دوباره به بازار ایران بازگشته و توانسته فروش خوبی را برای خود دست و پا کند. این خودرو که طراحی زیبایی داشته و از یک موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر 16 سوپاپ با 105 اسب بخار نیرو و 142 نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند، مصرف سوخت ترکیبی معادل 6.4 لیتر به ازای هر صد کیلومتر دارد. قیمت صفر این خودرو در بازار امروز تهران تا 57 میلیون تومان هم می‌رسد و این در حالی است که قیمت مدل دست دو با حدوداً 20 هزار کارکرد این خودرو برابر با 53 میلیون و 600 هزار تومان است.

7 – پژو 206 تیپ 5

افت قیمت: 2 میلیون و 800 هزار تومان

206 تیپ 5 یکی از خودروهای خوب بازار در سگمنت مدل‌های کامپکت محسوب می‌شود و فروش خوبی در بازار دارد. اگر یک پژو 206 تیپ دارید، از این لحاظ که هر لحظه اراده کنید این خودرو خریدار خواهد داشت خیالتان فوق العاده راحت خواهد بود. 206 تیپ 5 از یک موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر 16 سوپاپ با 110 اسب بخار نیرو و 147 نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد. مصرف سوخت آن هم برابر با 207 و معادل 6.4 لیتر به ازای هر صد کیلومتر ترکیبی است. قیمت مدل صفر این خودرو در بازار حدوداً 41 میلیون و 300 هزار تومان می‌باشد و مدل دست دو با 20 هزار کارکرد تیپ 5 را به قیمت حدوداً 38 میلیون و 500 هزار تومان می‌توان خرید.

6 - تندر 90

افت قیمت: 2 میلیون و 600 هزار تومان

تندر 90 نیازی به معرفی ندارد، خودرویی با سابقه بیش از 10 سال در بازار ایران که توانسته با توجه به کیفیت خوبی که دارد، جایگاه خوبی نزد خانواده‌های ایرانی و همچنین در سگمنت سدان های کامپکت برای خود در بازار دست و پا کند. تندر 90 از یک موتور 4 سیلندر خطی 16 سوپاپ با 105 اسب بخار نیرو و 148 نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد و به ازای هر صد کیلومتر به طور میانگین، 8.4 لیتر مصرف بنزین دارد. در بازار امروز قیمت مدل E2 صفر کیلومتر این خودرو حدوداً 44 میلیون و 800 تا 45 میلیون و 800، بسته به این که ساخت ایران خودرو باشد یا پارس خودرو متفاوت است؛ مدل دست دوم این خودرو را هم اکنون با حدوداً 41 میلیون و 800 هزار تومان می‌توان خریداری کرد.

5 – دانگ فنگ اچ سی کراس

افت قیمت: 2 میلیون و 500 هزار تومان

حضور یک چینی در چنین رتبه‌ای شاید باورش برای خیلی‌ها سخت باشد، ولی این اتفاق افتاده و اچ سی کراس از لحاظ افت قیمت، عملکرد نسبتاً خوبی دارد. دانگ فنگ اچ سی کراس از یک موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر 16 سوپاپ با 105 اسب بخار نیرو و 142 نیوتن متر گشتاور استفاده می‌کند و مصرف سوخت آن معادل 6.6 لیتر به ازای هر صد کیلومتر است. قیمت فروش مدل صفر کیلومتر این خودرو در بازار امروز تا 49 میلیون و 500 هزار تومان هم رسیده است. مدل دست دو با 20 هزار کارکرد اچ سی کراس را 47 میلیون تومان می‌توانید بخرید.

4 – پژو پارس

افت قیمت: 2 میلیون و 300 هزار تومان

پژو پارس را شاید بتوان کسی در ایران نیست که نشناسد. این خودرو که در واقع مدل فیس لیفت پژو 405 محسوب می‌شد سال‌هاست در بازار کشورمان و در میان خانواده‌های ایرانی حضور دارد. پژو پارس سال از یک موتور 4 سیلندر 1.8 لیتری با 97 اسب بخار نیرو و 155 نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد و مصرف ترکیبی آن حدوداً 9.1 لیتر به ازای هر صد کیلومتر است. مدل صفر کیلومتر پژو پارس سال در بازار به قیمت حدوداً 40 میلیون و 300 هزار تومان خرید و فروش می‌شود و قیمت مدل دست دو با 20 هزار کارکرد تقریباً معادل 38 میلیون تومان است.

3 – دنا

افت قیمت: 2 میلیون و 200 هزار تومان

دنا که در واقع نسخه فیس لیفت سمند می‌باشد، یکی از جدیدترین محصولات ایران خودرو برای بازار ایران محسوب می‌شود. این خودرو می‌توان گفت یکی از معدود خودروهای با طراحی زیبای ایرانی است و مشخصات فنی و همچنین امکانات و تجهیزات نسبتاً خوبی هم دارد. دنا از یک موتور 1.7 لیتری 4 سیلندر 16 سوپاپ با 114 اسب بخار نیرو و 155 نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد و مصرف سوختی ترکیبی آن برابر با 7.9 لیتر به ازای هر صد کیلومتر است. دنا صفر در بازار امروز به قیمت میانگین 44 میلیون و 700 هزار تومان معامله می‌شود و یک مدل دست دوم با 20 هزار کارکرد قیمتی برابر با 42 میلیون و 500 هزار تومان دارد.

2 – رانا

افت قیمت: 2 میلیون و 100 هزار تومان

رانا را می‌توان فیس لیفت پژو 206 صندوق دار دانست، خودرویی که روی همان پلت فرو ساخته شده و یکی از مخلوقات طراحان بی ذوق ایران خودروست و چند سالی می‌شود در بازار کشورمان توانسته فروش نسبتاً خوبی را به خود اختصاص دهد. این خودرو از یک پیشرانه 1.6 لیتری 4 سیلندر 16 سوپاپ با 105 اسب بخار نیرو و 142 نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد. مصرف سوخت این خودرو به صورت ترکیبی 6.9 لیتر به ازای هر صد کیلومتر است. رانا در بازار فعلی به طور میانگین 35 میلیون و 600 هزار تومان قیمت دارد و مدل دست دوی آن را با شرایطی که ذکر کردیم، به قیمت 33 میلیون و 500 هزار تومان در بازار می‌توان یافت.

1 – پراید

اختلاف قیمت: 2 میلیون تومان

بالاخره نوبتی هم که باشد، نوبت خودنمایی پراید است. خودروی افسانه‌ای صنعت خودروی ایران که تا قرن‌ها در مورد آن خواهند نوشت و نقل قول خواهند کرد! از آن جایی که کسی در ایران نیست که پراید را نشناسد، بی خیال بخش معرفی آن می‌شویم و مستقیم می‌رویم سر اصل مطلب. پراید 131 از یک موتور 1.3 لیتری 4 سیلندر با 63 اسب بخار نیرو و 103 نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد و مصرف سوختی معادل با 7 لیتر به ازای هر صد کیلومتر دارد. پراید اگر چه در این لیست ضعیف‌ترین خودرو لقب گرفته، ولی توانسته خود را به عنوان بهترین خودرو از نظر افت قیمت هم مطرح کند. قیمت پراید 131 صفر در بازار تقریباً 22 میلیون و 500 هزار تومان است و مدل دست دوم آن را با 20 هزار کارکرد به قیمت 20 میلیون و 500 هزار تومان می‌توان خریداری کرد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

35 دیدگاه ها برای "10 خودروی داخلی با کمترین میزان افت قیمت"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
alireza
مهمان

تمام اين ماشينا بي كيفيت و اشغال هستن:/

علی
مهمان

این ماشینا افت قیمتش نسبت به قیمتش اگه حساب کنی کم نیست تازه اینجا ایران ماشین هر ماه میره روش معلومهافت قیمت نمیکنه الان فامیل ما سانتافه خرید۲۰۰ازش میخرن۲۵۰پس باید ماشینای خارجی اول باشند

محسن
مهمان

بیمه ماشین رو هم حساب کردین ؟
یعنی بعد از یه سال پول بیمه میه 1میلیون
اونو پای خریدار حساب کردین یا فروشنده ؟

سعید.ر
مهمان

سلام دوستان.
من پزاید دارم یساله خدا خواسته امروز دارم ماشیم میگیرم پولم ۳۰تومنه والا تمیدونم چی بگیرم دست دوم بین اینا دم بنگاه زیاد بود ولی واس سی تومن زیاد بود ازین ماسینا.پارس و۲۰۶ و۲۰۵.تندر.فقط اینو بگم من بقصد ۲۰۶دارم میگردم بخرم.اگه میتونید نظر بدید چی بگیرم ممنون میشم.من بهرحال تااازه متاهلم پول مشینای صدتومنی که نداریم فعلا گفتم یسالم با این سرکنم پراید والا ستم بود من کارمندم همه فکر میکردن مسافرکشم.
تشکر از همه دوستان

كميل
مهمان

به نظر من ميتوني ثبت نام كني يه سمند صفر بگيري سي تومن . واقعا ماشين كم مصرف و خوبيه . ما كه نسبت به قيمتش راضييم

امیر
مهمان

یه ال نود تا سی و یک و دو تومن بگردی از همه بهتره
اگر خوشت نمیاد پس ۲۰۶ مدل نودودو یا سه تیپ پنج بگیر شک نکن.
فقط دو نکته یادت باشه اول رنگ زیاد نداشته باشه جلو و عقبش اصلا و دوم اگه صندوق نیاز داری اس دی بگیر وی هشت

Adel
مهمان

يه ٢٠٦ تيپ ٢ثبت نام كن تحويل ابان ماشين خوبيه

سعید .محمدزاده خلخال
مهمان

اگه هاچ بک مد نظرته وصندوق وجاداری عقب واست مهم نیس .۲۰۶ تیپ ۵

فرشاد
مهمان

دوست عزیز قدر پولتو بدون به این آشغالها پول نده یه ریو مدل ۹۰ کم کارکرد و سالم پیدا کن فکرتو راحت کن من خودم شیش ساله دارم هیچ خرج تعمیری نداشتم،بعد اینهمه سال تازه جلوبندیشو دویست تومن خرج کردم با یه صفحه کلاچ همین فقط وشایل مصرفیشو عوض کردم اگه نمیخوای تو تعمیر گاهها آواره نشی اینو قبول کن

متین
مهمان

آشغال ترین ماشینا حیف هزار تومان پول بابت اینا بدی

EHSANCH
عضو سایت

فقط ال نود♥ نسبت به سالش کم افت کرده:)
بعد دنا و دانگ فنگ اینقد افت کردن

علی
مهمان

داداش افت قیمتش ششمه . دو و ششصد افت قیمت داره. قیافشم که خوب نیست. اچ سی کراس ماشین خیلی بهتریه نسبت به ال نود اتومات. پژو پارس و 206 هم نسبت به ال نود دستی خیلی بهترن

بی نام و نشان
مهمان

در اشتباهی درسته قیافه ال نود خوب نیست ولی در عوض مصرف ترکیبی ۵ لیتر در صد کیلو متره از اون طرف بدنش نسبت به ۲۰۶ در ضمن قابل ذکره ال نود از قدیم گفتن چندین سال سوارش شو خرج رو دستت نمیذاره ولی پارس و ۲۰۶ نخریده باید ببری ۱ تومن خرجش کنی

EHSANCH
عضو سایت

ده ساله تو ایرانه اینقد افت کرده.
بعد اچ سی کراس هنوز سه سال نیست اومده اینقد افت کرده
من دیگه حرفی ندارم، دو سال دیگه اچ سی کراس و دنا میان صدر افت قیمت ها

محسن
مهمان

تندر90 همون ال نوده

EHSANCH
عضو سایت

اون زمان ندیده بودمش:))

ناصر
مهمان

رانا که بیشترین افت قیمت رو داره.مطمئنید از بازار تحقیق کردین

عطا
مهمان

اشغاله

کیهان
مهمان

دوست عزیز که میگی همشون اشغالن..7سال که 206تیپ 2دارم.فقط بنزین و روغن ریختم.تو رنج خودش یکی از بهتریناست

سینا
مهمان

رانا سرطانه کی گفته خوب بفروش میره

سونامی
مهمان

دقیقا بیشترین افت قیمت رو رانا داره تازه اگه مشتریشو پیدا کنی

یک ایرانی
مهمان

این اشغال هارو باید تفکیک کرد اینا تو دسته اشغال های خشک هستند

سونامی
مهمان

ببخشید شما آشغال خیس سوار میشی برادر

ali
مهمان

سلام اقا سعید ببینید اگر با سی میلیون تومان قصد خرید خودرو دست دوم دارید ۲۰۷ مدل ۹۰ بسیار خوبه تلبته در رنج قیمتی دسته دوم سی میلیونی ولی اگه خودرو صفر میخواین صبر یه ۲۰۶ تیپ ۲ بگیرید من تیپ دو داشتم و بنظرم از تیپ پنج بهتره البته من الان کمری مدل ۲۰۱۰ دارم خیلی راضیم چون هم استهلاک کمی دارد هم مصرفش پایینه ولی تو اون رنج قیمیتی ۲۰۶ یا ۲۰۷ بگیر

حمید
مهمان

به نظرم اچ سی کراس بهبهتر باشه

محمد
مهمان

خسته نباشید میگم به نویسنده دانشمند و ریاضی دان این مطلب
عزیز من فقط میزان افت قیمت که مهم نیست
مهم نسبت افت قیمت به قیمت کل ماشین هست
مثلا پراید تو یک سال حدود ده درصد قیمتشو از دست میده ولی دنا کمتر از پنج درصد

سعید
مهمان

اقا چرا چرت مینویسی چرا از اخر به اول رفتی تو این دو ساله ساندور اصلا افت قیمت نداشته طرف خریده حالشو برده بعد یک یا دو سال همون قیمتی ک خریده بوده شایدم بیشتر فروخته
بیشترین افو قیمت رو دنا و پرشیا کلا محصولات ایرانخوردوک داشته

امیر
مهمان

فقط اچ سی کراس عشقه

امان
مهمان

تمامش الکیه همه مال ایران‌خودرو هست مشخص که خبرش به نفع ایران‌خودرو تهیه شده اچ سی کراس خیلی اشغال و صاحب اول و آخرش خودتی بعد میگه ۲/۵ افت قیمت دار خیلی خنده دار هست.
همکارم داره یا سال نیست گرفته کسی ازش نمیخره با ۸ زیر قیمت میده

MOHA
مهمان

برادر من یه چی میگی واسه خودت …
من سال ۹۳ راناخریدم ۳۳ تومن ،بعد یه سال با ۱۵۰۰۰ کارکرد و بدون رنگ و خط و خش ۲۹ نمیخریدن…
رو هوا یه چی میگی….قیمت گذاشتن ملاک نیست باید ببینی کسی میخره یانه …منم الان رانا ۹۳ رو میزارم ۳۵ تومن …افت قیمت ۱ تومنی بعد ۴ سال…
یه چی بگید بگنجه

اکبر
مهمان

اونایی که ناراضی هستن نخرند به همین راحتی

عدالت
مهمان

سلام من بین تندر و دنا موندم

امیر
مهمان

دنا از لحاظ آپشن و زیبایی خیلی سرتره ولی تندر هم ماشین بدی نیست. من اگر بودم دنا را انتخاب می کردم

mohammad
مهمان

405 چی ؟؟ slx 405 خوبه ؟

مسعود
مهمان

رانا نسبت به قیمت کمتر و فیس قشنگ ترش نسبت به اس دی و سواری مثل هم گزینه خوبی هست