رونمایی از کشنده هیدروژنی جدید نیکولا موتور

رونمایی از کشنده هیدروژنی جدید نیکولا موتور

شرکت نیکولا موتور پیش فروش کشنده جدید خود به نام Tre را آغاز کرده است. این مدل نخستین کشنده هیدروژنی الکتریکی می‌باشد که برای بازار اروپایی طراحی و ساخته شده است.

نیکولا موتور، که کم‌تر از یک سال پیش برنامه خود برای ساخت کارخانه 1 میلیارد دلاری کشنده هیدروژنی الکتریکی را در اطراف فونیکس اعلام کرده بود، گفته که در حال بررسی مکان‌های مناسب برای تأسیس خط تولید اروپایی این کشنده می‌باشد.

تست این کشنده در بازار اروپا از سال 2020 در نروژ آغاز خواهد شد.

کشنده Tre (در زبان نروژی به معنی 3 می‌باشد) هنوز راه زیادی تا رسیدن به خط تولید دارد. ترِوور میلتون، مدیرعامل شرکت گفته که نسخه اروپایی این کشنده همزمان با مدل آمریکایی، از سال 2022 یا 2023 وارد خط تولید خواهد شد.

ایالات متحده و اروپا قوانین و مقررات‌ متفاوتی برای کشنده‌ها و کامیون‌ها دارند. نیکولا موتور برای تبعیت از این قوانین متفاوت مجبور بوده تا نسخه متفاوتی را ویژه بازار اروپا طراحی کند.

جالب است بدانید کشنده Tre با سیستم ترمز، فرمان، باتری‌های 800 ولتی و سیستم سلول سوختی 120 کیلوواتی هیدروژنی اضافی ساخته خواهد شد. طبق قوانین اروپا، همه این موارد برای یک خودروی خودران سطح 5 مورد نیاز هستند. سطح 5 بالاترین سطح خودران است و در آن، خودرو قادر است همه کارها را در تمام شرایط رانندگی، خود انجام بدهد.

رونمایی از کشنده هیدروژنی جدید نیکولا موتور

کشنده نیکولا Tre در نسخه‌های 500 تا 1000 اسب بخاری ساخته خواهد شد. این تراک قادر است بسته به آپشن هایی که مشتری انتخاب می‌کند، با یک بار شارژ بین 500 تا 1200 کیلومتر را طی کند.

نیکولا قصد دارد تا سال 2028 بیش از 700 ایستگاه سوخت هیدروژنی را در آمریکا و کانادا بسازد. روز دوشنبه شرکت گفته بود که در حال همکاری با شرکت نروژی Nel Hydrogen می‌باشد تا ایستگاه‌های هیدروژنی را روانه بازار آمریکا کند.

تا سال 2028، همان طور که گفتیم، بیش از 700 ایستگاه هیدروژنی در آمریکا و کانادا ساخته خواهند شد. هر یک از این ایستگاه‌ها ظرفیت تولید روزانه 2 تا 8 تن هیدروژن را دارند. ایستگاه‌های هیدروژنی نیکولا برای بازار اروپا سال 2022 افتتاح خواهند شد و گفته می‌شود تا سال 2030 بخش اعظمی از این قاره را می‌توانند پوشش بدهند.

شرکت نیکولا موتور در مراسمی که طی دو روز 16 و 17 آوریل در فونیکس برگزار می‌شود، قصد دارد یک نمونه اولیه کشنده نیکولا TRE را در معرض نمایش عموم قرار بدهد.

منبع ترجمه: tech crunch 

رونمایی از کشنده هیدروژنی جدید نیکولا موتور

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar