معایب ساندرو دنده ای و اتوماتیک (به این 7 دلیل رنو ساندرو نخرید)

معایب ساندرو دنده ای و اتوماتیک (به این 7 دلیل رنو ساندرو نخرید)

طراحی خارجی و داخلی ، نبود امکانات رفاهی ، مصرف سوخت نسبتا بالا در نمونه اتومات از معایب ساندرو می باشد.

شرکت رنو در کشور ایران همواره در طول سال‌ها فعالیت خود، با اقبال مردم روبرو بوده است و مدل‌های این کمپانی فرانسوی در بازار کشورمان، همیشه فروش خوبی داشته‌اند. این موضوع را به وضوح می‌توان از اولین مدل‌های رنو که وارد ایران شدند تا همین اواخر که محصولات وارداتی و مونتاژی آن در ایران با استقبال خوبی مواجه شده‌اند دید.

رنو ساندرو آخرین مدل مونتاژی این کمپانی می‌باشد که چند سالی می‌شود وارد بازار ایران شده است. این خودرو روی پلت فرم تندر 90 ساخته شده و دو سال پس از آن وارد بازارهای جهانی شد. در همان سال 2007 و 2008 که تولید ساندرو در سایت‌های اصلی رنو در سراسر جهان مانند رومانی، کلمبیا، برزیل و روسیه شروع شد، قرار بود این خودرو در کنار تندر 90 در ایران هم وارد خطوط تولید پارس خودرو شود، موضوعی که نهایتاً به علت تأخیر در قرارداد رنو در سال 1385 با تأخیر متوجه شد.

موضوع وقتی جالب می‌شود که بدانید این تأخیر به قدری طولانی شد که در این مدت نسل دوم این خودرو هم رونمایی شده و در کشورهای دیگر، تولید و به بازار عرضه می‌شود و مدلی که از سال 2015 تولید آن در ایران شروع شده، در واقع نسل اول رنو ساندرو است. نسل دوم این خودرو علاوه بر بهبودهایی در طراحی ظاهری، در بخش فنی هم پیشرفت زیادی داشته و پلت فرم آن تغییرات زیادی به خود دیده است. پارس خودرو به این بهانه که تولید نسل دوم ساندرو در ایران گران‌تر تمام می‌شود، نسل اول و قدیمی آن را وارد خطوط تولید خود کرده است.

شاید ایران تنها کشوری در دنیا باشد که علاقه خاصی به تولید نسل‌های قدیمی یک خودرو دارد. البته احتمالاً در این کار منفعت خوبی برای به اصطلاح خودروسازها باقی می‌ماند و همین موجب می‌شود تا مردم شانس سوار شدن به خودروهای جدید و بروز دنیا را از دست بدهند. این خودرویی که به نام ساندرو در ایران این روزها به حدوداً 60 میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود، تولید آن از سال 2012 در خطوط تولید مختلف رنو و داچیا متوقف شده و جای خود را به نسل جدید آن داده است. ظاهراً تنها کشور بدبخت دیگری که نسل اول ساندرو را بعد از 2012 تولید می‌کرد کلمبیا بود که خطوط تولید آن هم نهایتاً در سال 2015 برچیده شد. جالب است بدانید که این تعطیل شدن آخرین خط تولید نسل اول ساندرو در کلمبیا همزمان شده است با شروع تولید این نسل در کشور عزیزمان، ایران!

در این مقاله قصد داریم به ذکر 7 نقطه ضعف این خودرو بپردازیم ، اگر دلایل ذکر شده در مقاله جزء پارامترهای اصلی شما برای خرید خودرو می باشد ، رنو ساندرو را به شما پیشنهاد نمیکنیم،در غیر این صورت رنو ساندرو را به عنوان یکی از با کیفیت ترین خودروهای این رنج قیمتی جزء گزینه های احتمالی خود برای خرید قرار دهید، در ادامه با معایب رنو ساندرو با Z4CAR همراه باشید.

امکانات رفاهی؟ بی خیال!

در این بازه قیمتی، برای خودرویی که در سال‌های آخر دهه دوم قرن بیست و یکم میلادی تولید شده است، برخی امکانات رفاهی حداقلی را می‌توان متصور بود، ولی در رنو ساندرو کاملاً باید بی خیال این موضوع شوید. به جز شیشه‌ها و آینه‌های برقی و کنترل سیستم صوتی زیر فرمان مشابه آن چه در پژو 206 17 سال پیش هم وجود داشت، آپشن رفاهی دیگری در این خودرو وجود ندارد. حداقل چینی‌ها در این بخش چیزی کم نمی‌گذارند!

مصرف سوخت بد

نسخه اتومات رنو ساندرو خودروی بسیار پر مصرفی است. این خودرو از یک موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر بهره می‌برد و در جاده تقریباً 8.5 لیتر و در شهر، حول و حوش 11 لیتر بنزین مصرف می‌کند. اعدادی که برای یک خودرو 4 سیلندر در سال 2018 واقعاً چیزی فراتر از یک فاجعه است و همه کسانی که این خودرو را خریداری کرده‌اند، از این موضوع شکایت دارند. البته پارس خودرو در کاتالوگ رنو ساندرو، مصرف سوخت ترکیبی مدل اتومات این خودرو را 8.3 لیتر به ازای هر صد کیلومتر اعلام کرده که در شرایط واقعی رانندگی، بدون شک بیشتر از این عدد می‌باشد.

شتاب نه چندان خوب

باز هم یکی از عیب‌های بزرگ این خودرو متعلق به مدل اتومات ساندرو و شتاب کند آن است. موتور 1.6 لیتری 4 سیلندر ساندرو با 105 اسب بخار نیرو و 140 نیوتن متر گشتاور ظاهراً برای این خودرو کافی نبوده و طبق اعلام پارس خودرو، رنو ساندرو صفر تا صد را در 11.5 ثانیه می‌تواند پر کند که البته این عدد در بهترین شرایط ثبت شده و در شرایط واقعی رانندگی، خودرو کندتر از این حرف‌هاست.

مدلی قدیمی با طراحی نه چندان دل چسب

رنو ساندرو

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم، رنو ساندرویی که در ایران به فروش می‌رسد نسل اول این خودرو است که تولید آن از شش سال پیش در سراسر دنیا متوقف شده است. در واقع شما با پرداخت شصت میلیون تومان برای نسخه اتومات، یک خودروی قدیمی با امکانات محدود و تکنولوژی‌های تاریخ گذشته خریداری می‌کنید. طراحی بدنه این خودرو هم اصلاً جذاب و جوان پسند نیست و به قول معروف، دِمُده است!

کابین بی روح، زشت و خسته کننده

واقعاً برای یک خودرو در این رنج قیمتی، آیا نمی‌توان انتظار یک صفحه نمایش و سیستم اطلاعات سرگرمی مناسب داشت؟ یعنی ساندرو در حد کوئیک و ساینا هم نیست که کابین جذاب و زیباتری دارند؟ کابین ساندرو به طور خلاصه بخواهیم بگوییم، بسیار چیپ است و طراحی زشت و بدترکیب و استفاده از پلاستیک ارزان قیمت تا جایی که چشم کار می‌کند، یکی از معایب بزرگ این خودرو محسوب می‌شود. اگر من قدرتش را داشتم، قانونی به استانداردهای ایمنی خودرو اضافه می‌کردم مبنی بر این که کمپانی‌ها اجازه نداشته باشند کابین بی روح و خسته کننده برای خودروهای خود طراحی کنند؛ کابین برخی خودروها مانند ساندرو به قدری بی روح و خسته و کسل کننده است که قطعاً در رانندگی طولانی می‌تواند موجب خواب آلودگی راننده شده و بالطبع، خطر تصادف را افزایش خواهد داد!!!

ترمزهای عقب کاسه‌ای

این یک مورد هم جزو آن دسته از مواردی است که فقط در خودروهای ایرانی می‌توان مشاهده کرد. استفاده از ترمزهای عقب کاسه‌ای در بین مدل‌های مونتاژ داخلی بسیار محبوب است و دلیل آن چیزی جز سودآوری بیشتر برای کمپانی‌ها نیست. قدرت ترمزهای دیسکی در مقایسه با ترمزهای کاسه‌ای قابل مقایسه نیست و بهتر بود در ساندرو از ترمزهای دیسکی استفاده میشد ولی استفاده از ترمزهای کاسه ای در عقب بدان معنا نیست که کیفیت ترمزگیری در ساندرو ضعیف باشد.

کابین پر سروصدا

رنو ساندرو

اگر تاکنون یک بار حداقل داخل کابین ساندرو اتومات نشسته باشید، قطعاً با سروصدای بسیار زیاد آن آشنا هستید. به عنوان مثال در سرعت‌های بالا، صدای موتور بسیار زیاد داخل کابین شنیده می‌شود و از هر کس که ساندرو اتومات دارد اگر در مورد بزرگ‌ترین ایراد آن سؤال کنید، قطعاً این موضوع را نام خواهند برد. علت این امر گفته می‌شود به خاطر گیربکس اتومات 4 دنده قدیمی این خودرو است که علاوه بر کاهش شتاب خودرو و افزایش مصرف بنزین آن، سروصدای کابین را هم افزایش داده است. آن صحبتی که در مورد خوابیدن پشت فرمان ساندرو گفته بودم را پس می‌گیرم، با این همه سروصدا داخل کابین، هیچ کس قادر به خوابیدن داخل رنو ساندرو نخواهد بود!!!

ما در این مطلب سعی کردیم تا به طور منصفانه و بدون اغراض، معایب رنو ساندرو را برای شما لیست کنیم.اگر موارد ذکر شده در این مقاله جزء پارامترهای اصلی شما برای خرید یک خودرو می باید ، رنو ساندرو را به شما پیشنهاد نمیکنیم ولی اگر کیفیت ساخت و ایمنی جزء پارامترهای اصلی شماست بدون شک رنو ساندرو در این رنج قیمتی از این حیث بی نظیر است .

لطفاً نظر خودتان در مورد این خودرو با ما و دیگر مخاطبان زدفورکار در میان بگذارید.

مزایا رنو ساندرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

98 دیدگاه ها برای "معایب ساندرو دنده ای و اتوماتیک (به این 7 دلیل رنو ساندرو نخرید)"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
z4car.com
مدیر
دوستان عزیز ما در این سری مقالات قصد داریم شما را با نقاط قوت و ضعف هر کدام از ماشینها به صورت موشکافانه آشنا کنیم بدیهی است هر کس برای خرید خودرو چند آیتم را در الویت دارد و الویت همه افراد با هم یکسان نیست. خریدارانی هستند که تعدد آپشن و طراحی را به کیفیت ساخت ترجیح میدهند ، خریدارانی هم هستند که کیفیت ساخت را ارجح میدانند حتی برایشان مهم نیست خودرویشان شیشه بالابر برقی داشته باشد . اولویت ها متفاوت است . در مورد رنو ساندرو به طور خلاصه : اگر کیفیت ساخت و ایمنی برای شما… بیشتر
ساندرو
مهمان

شما ها لایق خریدو سوارشدن سه چرخ هستید. با احنرام رنوساندرو

هاشم
مهمان
سلام من ساندرو استپ وی دنده ای مدل 96 دارم.ازش راضی هستم ماشین بدی نیست ولی این به این معنی هم نیست که خودروی بدون نقصی هستش.شماهرخودرو رو که نیگاه کنین دارای نواقصی هست. درست ما انسانها.حالا یکی کمتر و یکی بیشتر. چیزی که به ذهن من میرسه و بیشتر از هرچیزی آزار دهنده هست معایب ماشین هستش که براتون مینویسم. 1-سایز رینگ و لاستیک اصلا به ماشین نمیاد.(مثل خودروی آردی که رینگ و لاستیک پیکان زیرش بود و وقتی رینگ پژویی میندازی کلی تغییر قیافه میده) 2-عدم داشتن آپشن هایی که اغلب خودروهای دیگه ، حتی چینی دارن.(سنسور دنده… بیشتر
سامان
مهمان

درود به شرفت آقا هاشم گل که با اینکه ماشینو داری روش تعصب نداری و واقعی ازش انتقاد کردی دمت گرم دقیقاً این مواردو منم برخورد کردم

هومن
مهمان

از طرز نوشتنت مشخصه با این خودرو مشکل اساسی داری. برای ماشین سوارها کیفیت و ایمنی مهمه. البته اگر آپشن داشت که صد البته عالی میشد. سواری نرم و خوبی داره. گویا شما دوست ندارین از پراید و تیبا جلوتر باشیم. شما لطف کنین به پارس خودرو بگین که ترمزها و آپشنها را کامل کند و ما هم دعاگوی شما باشیم. اصلا بهشون پیشنهاد بده که ماشینهای ژاپنی را مونتاژ کنن تو ایران. داداش کجایی؟ گویا تو این جامعه زندگی نمیکنی.

Nav
مهمان

اقا اگه به نظرتون mvm315newبهتر مثبت بزارید
اگه ساندرو بهتر منفی بزارید
یا حق…

تاریخ
مهمان
دیروز توفیقی شد نا من با این خودرو حدود 100 کیلومتر برانم. من برای مردمم واقعا متاسفم. یعنی وقتی توی ماشین در جایگاه راننده نشستم حالم گرفته شد. صندلی که صد رحمت به نیمکت های دوره دبستان ما. شتاب در حد صفر. واقعا فاجعه بود. در اولین فرعی که به اصلی آمدم و پا روی گاز گذاشتم دیدم ماشین زه زد!!!! خواستم بزنم کنار و پیاده شوم که به اصرار مالک خودرو پشت رل ماندم و تاسف خوردم از چگونگی تعویض دنده از کیفیت ترمز از امکانات داخل خودرو از همه چیز این ماشین تا رانندگی را صاحب خودرو واگذار… بیشتر
سلام
مهمان

تندر نود اتومات و ساندرو استپ وی ماشینهایی هستن که مرگ ندارن یعنی کیفیت گیربکس و موتورشون انقدر خوبه که هر چی بلا سرشون بیادین و هر طوری باهاشون رفتار کنی نمیمیرن ! ی سری هم که میان اینجا بد میگن میدونن که اینا ماشینایی خوبی هستن ولی از غیظ خودشونو میزنن به کوچه علی ……

بدون نام
مهمان

با سلام، خیلی عجیبه، الان سه ساله که این ماشینو دارم و هیچکدوم از نظرات شما رو قبول ندارم. اتفاقا به علت سنگینی و ضخامت درهای خودرو، سر و صدای موتور و بیرون داخل کابین نمیشه و کابینش هم بسیار ساده هست و سادگی هیچوقت خسته کننده نیست….. درسته این ماشین هیچ اپشن خاصی نداره ولی بسیار بی دردسر و رضایت بخشه.
بهتره از یک کارشناس خودرو واسه نوشته هاتون کمک بگیرین