آمار واردات خودرو در دو ماه نخست سال 97

آمار واردات خودرو در دو ماه نخست سال 97

در طول این مدت 3 هزار و 11 دستگاه انواع خودرو سواری به ارزش 78 میلیون و 995 هزار دلار به ایران وارد شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر شمار و ارزش به ترتیب 73.3 و 76.2 درصد کاهش داشته است.

لازم به ذکر است که واردات انواع خودرو سواری طول دو ماهه اول سال 96 به اندازه 11 هزار و 297 دستگاه به ارزش 332 میلیون و 534 هزار دلار بود .

این گزارش می افزاید ؛ در مورد ثبت سفارش غیر قانونی و شائبه دار خودرو مسئله تازه ای رسما به گمرک اعلام نشده و همانطور که پیش از این هم اطلاع رسانی شد صرفا ثبت سفارش 6481 دستگاه خودرو از طرف سازمان توسعه تجارت غیر قانونی اعلام شده است . مجوز ثبت سفارش این خودروها به طور الکترونیکی در سامانه ثبت سفارش وزارت صنعت ، معدن و تجارت صادر شده است و بخش عمده ای از این خودروها در گمرکات موجود یا اظهار نشده اند که پیگیری های قانونی این مساله در دستور کار مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک قرار دارد .

این گزارش می افزاید ؛ متولی تایید یا عدم تایید اصالت مجوز های ثبت سفارش گمرک نیست و اطلاعات اظهار همه ی خودروها به همراه مجوز ثبت سفارش معتبر ، مجوزهای قانونی و مقرراتی سازمان های ذیربط ، روشن و شفاف در سامانه جامع گمرکی و پنجره واحد تجارت فرامرزی موجود است .

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها برای "آمار واردات خودرو در دو ماه نخست سال 97"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
alfa romeo
مهمان

ایران داره کم کم شبیه کوبا میشه خدا بخیر کنه

یک ایرانی
مهمان

میگن خدارو شکر کنیم افغانستان نیست ولی چرا با این نفت نباید مثل اروپاییا زندگی کنیم؟؟؟این برجام از ایران کند