نحوه جدید کلاهبرداری در بازار خودرو

نحوه جدید کلاهبرداری در بازار خودرو

«قیمت‌ها در بازار خودرو در حالی رو به کاهش است که کلاهبرداران با شگردی جدید در پی ادامه کسب سود از این بازار هستند. در این شیوه به مشتریان وعده تحویل فوری خودرو با قیمت پایین و اقساط سه ساله داده می‌شود اما در نهایت خبری از خودرو نیست.»

در این وضعیت، فعالان بازار ادامه روند کاهشی قیمت‌ها را وابسته به عملی شدن وعده مسئولان وزارت صنعت و خودروسازان برای تکمیل و تحویل خودروهای کف کارخانه می‌دانند و عقیده دارند در صورتی که عرضه خودرو روند مناسبی داشته باشد، قیمت‌ها در بازار همچنان کاهشی خواهد بود. در عین حال، بعضی مشتریان عقیده دارند قیمت خودروها همچنان بالا است و باز هم باید منتظر ماند تا قیمت‌ها کاهش یابد.

هرچند این روزها خرید خودرو نسبت به دو هفته پیش کمی رونق گرفته ولی باز هم بیشتر رفت و آمدها در نمایشگاه‌های فروش خودرو بابت کسب اطلاع در خصوص قیمت‌ها انجام می‌گیرد. اکنون افرادی که با قصد کسب سود نسبت به خرید خودرو اقدام کرده بودند، همه فروشنده هستند اما روند کاهشی قیمت‌ها موجب شده که تا خریداران قدرت مانور بیشتری داشته باشند و پیشنهادهای قیمتی پایین‌تری را مطرح کنند. در این بین برخی سودجویان بازار به راه‌های دیگری برای کسب سود روی آورده‌اند و با وعده‌های دروغین به خریداران قصد دارند در این بازار کلاهبرداری کنند.

سعید موتمنی، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در این باره می‌گوید، هم اکنون برخی شرکت‌ها با وعده‌های دروغین، پیشنهاد خرید خودرو زیر قیمت را برای مشتریان مطرح می‌کنند.

وی ادامه می‌دهد: این شرکت‌ها با انتشار آگهی فروش عنوان می‌کنند که خودرو را با دریافت 20 تا 25 میلیون‌ تومان به صورت یک‌ ماهه تحویل می‌دهند و بقیه مبلغ خودرو را هم طی دو تا سه سال دریافت می‌کنند.این شرکت‌ها قصد سوءاستفاده از بازار و خریداران دارند که نباید با آنها وارد معامله شد.

وی به خریداران پیشنهاد می‌کند که خودروی مورد نیازشان را از نمایشگاه‌های مجاز که دارای پروانه کسب هستند، خریداری کنند.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو با ذکر این که برخی سودجویان وعده‌های دروغین تحویل خودرو با قیمت پایین‌تر از قیمت فروش نقدی را می‌دهند، می‌گوید: هم اکنون فروش خودرو تنها از طریق اینترنتی توسط گروه‌های خودروساز امکان‌پذیر است و اگر فردی خارج از این روال نسبت به فروش اقدام کند، سوءاستفاده محسوب می‌شود و ممکن است خریداران را متضرر کند.

وی ادامه می‌دهد:‌ اگر مردم قصد دارند از شرکت‌های لیزینگی خرید کنند، باید از صدور مجوز بانک مرکزی برای این شرکت‌ها هم اطمینان حاصل کنند.

موتمنی با ذکر این که در حال حاضر تخلف 3 تا 4 شرکت در زمینه فروش خودرو با وعده‌های اقساط سه ساله در اتحادیه در حال پیگیری است، می‌گوید: این شرکت‌ها با گرفتن 25 میلیون‌ تومان به خریداران وعده می‌دهند که خودرو را یک ماهه تحویل می‌گیرند و می‌توانند بقیه مبلغ خودرو را در اقساط سه ساله بپردازند؛ در حالی که در نهایت خودرویی به مشتریان تحویل داده نمی‌شود و قصد این شرکت‌ها سودجویی و کلاهبرداری است.»

آفتاب

انتظار مردم برای تداوم افت قیمت خودرو

گرمای تابستان تنور بازار خودرو را گرم نکرد

خودروهای تولیدی در ایران با فناوری 20 سال پیش است!

به زودی شاهد ریزش قیمت‌ها در بازار خودرو خواهیم بود

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar