اصلاح خودروها و توقف خط تولید در دستورکار سازمان استاندارد

اصلاح خودروها و توقف خط تولید در دستورکار سازمان استاندارد

رییس سازمان ملی استاندارد از توقف خط تولید و اصلاح خودرو‌ها باتوجه به روند اجرای استاندارد‌های 85 گانه خبر داد.

نیره پیروزبخت رییس سازمان ملی استاندارد گفت: بررسی‌ها در حوزه استاندارد خودرو و روند اجرای استاندارد‌های 85 گانه از تاریخ 97/10/01 شروع شد و تا امروز خیلی از خودروها مورد آزمایش و آزمون قرار گرفت .

وی در ادامه و در جواب به سؤال که استاندارد خودروهای داخلی چه زمانی تعیین و تکلیف می‌شود، اظهار کرد: طبق مصوبه شورای عالی استاندارد، سازمان ملی استاندارد باید گزارش اقدامات خودروسازان و برنامه‌های وزارت صمت را جمع آوری و به شورا که ریاست آن بر عهده جهانگیری معاون نخست ریاست جمهوری است، تحویل دهد تا پس از تشکیل جلسه، جزئیات آن به اطلاع عموم برسد.

پیروزبخت ادامه داد: نتیجه گزارش‌ها به رییس شورا ارائه داده می‌شود که در پی آن می‌توان سرنوشت خودروسازان و خط تولید آنها اطلاع رسانی شود.

رییس سازمان ملی استاندارد در مورد اینکه  چه تعداد خودرو از چرخه تولید خارج می‌شود، تصریح کرد: هم اکنون برآورد کلی از این موضوع انجام نگرفته است، ولی بطور مثال اگر از هر خودرو چندین مدل وجود داشته باشد، همانند مدل‌های گوناگون پراید، پژو و ... که پس از تصمیم گیری در شورای عالی استاندارد تکلیف توقف خط تولید و یا اصلاح و ارتقا آن انجام می‌گیرد.

بر اساس این گزارش استاندارد‌های 85 گانه خودرو  از طرف سازمان ملی استاندارد در جهت بهبود کیفیت خودرو‌های تولیدی مطرح شده که  قرار است شمار استاندارد‌های خودرو افزایش یافته و به 85 مورد برسد.

لازم به ذکر است،براساس  این سیاست  شمار استاندارد‌ها باید در دی سال 96 از 55 به 61 مورد افزایش می‌یافت و در مرحله بعد یعنی در تیر ماه 97 دو مورد دیگر به استاندارد‌ها اضافه می‌شد.

باشگاه خبرنگاران جوان

دلیل تزلزل در انجمن قطعه‌سازان چیست؟

حق بیمه ایران خودرو پرداخت شده است

تولید وانت‌های بی کیفیت همچنان ادامه دارد

سیتروئن C3 و پژو 2008 با کیفیت‌ترین خودروهای تولید داخل

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "اصلاح خودروها و توقف خط تولید در دستورکار سازمان استاندارد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
حسن
مهمان

خودرو رو توقف کنن الکی….زحمت میشه