افزایش قیمت روغن موتور باید متناسب با ارزبری این محصول باشد

یکشنبه 23 تیر 98 ساعت 11:26
افزایش قیمت روغن موتور باید متناسب با ارزبری این محصول باشد

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس عقیده دارد افزایش قیمت روغن موتور باید متناسب با ارزبری این محصول باشد.

سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس  در خصوص زمزمه‌هایی مبنی بر گرانی دوباره روغن موتور، گفت: هم اکنون نوسانات قیمتی فقط در خصوص کالاهایی قابل پذیرش است که وابستگی ارزی داشته باشند در واقع تغییر قیمت کالاهایی که وارداتی بوده و با ارز تأمین می‌شود، قابل درک است.

نمانده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی افزود: افزایش قیمت مواد اولیه موجب گران شدن قیمت نهایی محصول تولیدی شود؛ به طور مثال هرچند مواد موردنیاز برای تولید مرغ و گوشت داخلی است ولی برای تأمین دانه‌های روغنی مسائلی مثل افزایش هزینه حمل و نقل مطرح می‌شود که موجب گرانتر شدن قیمت  نهایی مرغ خواهد شد.

دولت باید نسبت به افزایش قیمت کالاهایی مثل روغن موتور واکنش نشان داده و با نظارت بر قیمت‌ها از سوءاستفاده جلوگیری کند و به دنبال تثبیت قیمت‌ها باشد.

وی اظهار کرد: افزایش قیمت در وضعیت کنونی  در صورتی که متناسب با ارزبری تولید محصول نباشد یا مواد اولیه آن تغییر قیمتی نداشته باشد برای مردم قابل فهم و درک نیست.

نرخ ارز و هزینه حمل و نقل تعیین‌کننده قیمت کالاها

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآوری کرد: در افزایش قیمت کالاها باید به مسائلی مانند میزان ارزبری، نرخ ارز، هزینه حمل و نقل و... توجه کرد در صورتی که این هزینه‌ها در روزهای گذشته تغییری نداشته باشد گران شدن محصولات پذیرفتنی نیست.

آیا افزایش نرخ روغن موتور پذیرفتنی است؟

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با ذکر اینکه باید رشد نرخ روغن موتور متناسب با گرانی مواد اولیه باشد در غیر این صورت مردم نمی‌توانند افزایش قیمت دوباره روغن موتور را بپذیرند، تصریح کرد: دولت باید نسبت به افزایش قیمت کالاهایی مثل روغن موتور واکنش نشان داده و با نظارت بر قیمت‌ها از سوءاستفاده جلوگیری کند و به دنبال تثبیت قیمت‌ها باشد.

هم اکنون زمزمه افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت روغن موتور قوت گرفته و تولیدکنندگان  مدعی هستند که حساب و کتابشان با یکدیگر نمی‌خواند، در واقع هرچند در ماه‌های اخیر با موافقت سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده قیمت روغن موتور نزدیک به 70 درصد افزایش پیدا کرد ولی در روزهای گذشته هم تولیدکنندگان به دنبال افزایش دوباره قیمت این کالا هستند.

خانه ملت

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar