تعرفه واردات خودروهای هیبریدی پلکانی کاهش می یابد

بروزرسانی در: جمعه 18 آبان 97 ساعت 00:35
تعرفه واردات خودروهای هیبریدی پلکانی کاهش می یابد

یک عضو کمیسیون صنایع مجلس با ذکر اینکه باید به جای خودروهای بنزینی از خودروهای هیبریدی استفاده کرد، گفت: در صورت تصویب نهایی طرح ساماندهی بازار خودرو، تعرفه واردات خودروهای هیبریدی پلکانی کاهش می یابد.

رامین نور قلی پور،  با اشاره به بررسی طرح ساماندهی بازار خودرو در کمیسیون صنایع مجلس، اظهارداشت: باید تلاش شود با سیاست گذاری مناسب استفاده از خودروهای هیبریدی در ایران مورد حمایت قرار گیرد.

 وی افزود: باید در کنار تقویت تولید خودروهای باکیفیت در کشور، برای واردات خودروهای پاک سیاست‌های تشویقی به کار گیریم به این معنی که خودروهای هیبریدی با تعرفه پایین یا در نهایت با صفرشدن تعرفه های گمرکی وارد شوند که این مهم باید براساس سیاست‌های کشور اتخاذ گردد.

این عضو کمیسیون صنایع مجلس تصریح کرد: لازم است تا به جای خودروهای بنزینی از خودروهای هیبریدی استفاده کرد چون که این اقدام از هر لحاظ به خصوص کاهش آلودگی هوا و کاهش مصرف سوخت های فسیلی موثر است.

قلی پور با ذکر اینکه در طرح ساماندهی بازار خودرو سیاست های تشویقی برای استفاده از خودروهای هیبریدی به کار گرفته شده است، گفت: در این طرح سیاست های تشویقی به گونه ای پیش بینی شده که شاهد کاهش تدریجی تعرفه واردات خودرو به طور پلکانی باشیم تا در آخر بتوانیم این تعرفه را به صفر برسانیم.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar