توزیع لاستیک‌های وارداتی تابع بازار ارز بوده

سه شنبه 22 مرداد 98 ساعت 13:01
توزیع لاستیک‌های وارداتی تابع بازار ارز بوده

رییس اتاق اصناف تنکابن گفت: توزیع لاستیک‌های وارداتی تابع بازار ارز بوده و اتحادیه‌ها در آن تصرفی ندارند.

اسماعیل حاجی ابراهیمی در خصوص شرایط توزیع لاستیک در بازار، اظهار کرد: توزیع لاستیک بستگی به تولیدات داخلی و واردات لاستیک‌های خارجی دارد.

وی تصریح کرد: در حوزه توزیع لاستیک‌های وارداتی ما هیچ گونه دخل و تصرفی نداریم و قیمت آن هم تابع بازار ارز است.

رییس اتاق اصناف تنکابن با ذکر اینکه در حوزه لاستیک‌های داخلی چون از مواد دولتی استفاده می‌کنند حساسیت بالا است، یادآوری کرد: هم اکنون به خاطر مشکلات کارخانجات تولیدی لاستیک‌های نیسان، وانت و مزدا در بازار به صورت محدود وجود دارد.

حاجی ابراهیمی با اشاره به اینکه برای مابقی خودروها لاستیک به میزان کافی وجود دارد، افزود: تمامی صاحبان خودروها می‌توانند با مراجعه به نمایندگی‌های مجاز توزیع لاستیک با قیمت مناسب لاستیک‌های تولید داخل با مارک گلدستون، کویر و یزدتایر را با برگ سبز خودرو تهیه کنند.

وی گفت: برای خودروهای سواری هم شرکت‌های تاکسیرانی با ارائه سند به این مراکز می‌توانند لاستیک‌های داخلی با نرخ مناسب تهیه کنند.

رییس اتاق اصناف تنکابن با ذکر اینکه در حوزه کامیون‌ها هم آن دسته از خودروهای سنگین که تا 20 هزار کیلومتر را بر اساس نامه صادره از راهداری طی کرده باشند می‌توانند با ارائه برگ سبز خودرو لاستیک تهیه کنند، یادآوری کرد: گرانی لاستیک مقطعی بوده و بستگی مستقیمی به وضعیت اقتصادی کشور دارد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar