اس اف SF5 رقیب جدی تسلای آمریکا + تصاویر

اس اف SF5 رقیب جدی تسلای آمریکا + تصاویر

کمپانی چینی اس اف موتورز اخیراً از یک شاسی بلند الکتریکی جدید رونمایی کرده که می‌تواند خودروی برقی تسلا را به چالش بکشاند.

این روزها که کمپانی‌های خودروسازی گوناگونی به سمت و سوی تولید خودروهای برقی و الکتریکی روی آوردند کمپانی‌های چینی یکی بعد از دیگری به معرفی تولید و عرضه خودروهای برقی مشغول شده و سعی دارند در این رقابت تنگاتنگ سهم بیشتری از بازار این کشور را به خود اختصاص دهند.

کمپانی چینی اس اف موتورز (SF motors) که اخیراً نام برند خود را به سرس (Seres) تغییر داده یکی از خودروسازان نوظهور چینی است که در زمینه تولید و توسعه خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست فعالیت‌های گسترده‌ای دارد.

اکنون این کمپانی نسخه نهایی از خودروی شاسی بلند الکتریکی تحت عنوان SF5 را معرفی کرده که نسخه مفهومی آن در سال اخیر رونمایی شده بود.

با اینکه این خودرو با نسخه مفهومی خود تفاوت‌های گوناگونی دارد ولی باید گفت که این شاسی بلند الکتریکی زیبا در دو نسخه به تولید خواهند رسید که یکی از آنها از یک باتری 90 کیلو وات ساعتی بهره می‌برد و پیشرانه برقی آن قدرت تولید 684 اسب بخار قدرت و 1039 نیوتن‌متر گشتاور را دارد و در عرض مدت تنها 3.5 ثانیه سرعت آن را از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رساند. حداکثر سرعت این مدل 250 کیلومتر بر ساعت و توان پیمایشی آن هم مسافتی معادل 500 کیلومتر تخمین زده شده است.

مدل بعدی این خودرو هم دارای باتری کوچک‌تری با ظرفیت 33 کیلو وات ساعت است که با هر بار شارژ قادر است تنها مسافتی معادل 150 کیلومتر را طی کند و سرعت آن مدت 4.8 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می‌رسد و نهایت سرعت آن هم 230 کیلومتر بر ساعت خواهد بود.

این کمپانی چینی اعلام کرده که مدل‌های نهایی دو خودروی یاد شده را در نمایشگاه خودرو شانگهای 2019 رونمایی و پرده برداری خواهد کرد.

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar