ایران خودرو به ۳۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد

پنج شنبه 7 شهریور 98 ساعت 13:12
ایران خودرو به 30 هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز دارد

مقیمی گفت: نقدینگی مهم‌ترین مساله‌ ما برای تکمیل و تولید خودرو به شمار می‌رود و برآورد انجام گرفته ۳۰ هزار میلیارد تومان است.

فرشاد مقیمی در بازدید وزیر صنعت، معدن و تجارت و هیات همراه از خطوط تولید ایران خودرو، از جدیت برای به روز رسانی معوقات و انجام تعهدات فروش‌های فوری محصولات خبر داد.

وی افزود: تا ابتدای شهریور ۱۳۶ هزار و ۳۰۷ دستگاه تولید کردیم که با تحقق اهداف تولید، علاوه بر پاسخگویی به تمامی تعهدات معوق، امکان ایجاد تعهد جدید را هم خواهیم داشت.

وی گفت: پیش از تعطیلات تابستانی، نزدیک به ۸۸ هزار خودروی ناقص در کف کارخانه وجود داشت که با همت کارکنان در ۱۰ روز تعطیل، این عدد به نزدیک به ۶۵ هزار دستگاه کاهش یافت. هدف این است که خودرو‌ها را هر چه زودتر تکمیل کنیم و تحویل مشتریان دهیم.

مدیرعامل ایران خودرو در عین حال لازمه دستیابی به هدف تولید را حمایت از طرف نهاد‌های مرتبط دانست.

مقیمی تاکید کرد: مهم‌ترین مساله‌ای که هم اکنون با آن رو به رو هستیم نقدینگی برای تکمیل و تولید خودرو است، برآورد انجام گرفته ۳۰ هزار میلیارد تومان است که بخشی از آن از طریق فروش محصولات تأمین خواهد شد، ولی بخشی دیگر از آن باید از محل‌های دیگر تأمین شود.

وی با ذکر این که با افزایش ساخت داخل قطعات برای محصولات تولیدی، تا ۴۰ میلیون یورو کاهش ارزبری خواهیم داشت از تأمین بخشی از نیاز ارزی از محل صادرات خودرو و قطعه خبر داد و گفت: میزان ارزبری، در ادامه تولید امسال افزایش هم خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: به دنبال این هستیم تا با ایجاد هم افزایی میان بخش‌های گوناگون زنجیره ارزش تولید خودرو شادابی و انگیزه بالایی را در قطب اصلی تولید صنعتی کشور ایجاد کنیم.

مقیمی خواستار حمایت از صنعت خودرو کشور از طرف نهاد‌های تصمیم گیرنده شد و گفت: اقدامات اجرایی در داخل ایران خودرو درحال انجام است و با حمایت از طرف دستگاه‌های ذیربط تمامی برنامه‌ها قابل اجرا خواهد بود.

باشگاه خبرنگاران جوان

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar