بومی سازی قطعات خودرو را با جدیت دنبال می‌کنیم

دوشنبه 3 تیر 98 ساعت 14:11
بومی سازی قطعات خودرو را با جدیت دنبال می‌کنیم

قائم مقام اجرایی ایران خودرو در خصوص برنامه‌های خودکفایی محصولات گفت: هم اکنون تیم بسیار قوی در ساپکو و مرکز تحقیقات شکل گرفته و نمایشگاه دائمی برای قطعات وارداتی برگزار شده است. از زمان آغاز به کار این نمایشگاه خیلی از سازندگان آمادگی خود را برای ساخت و تولید اعلام کرده‌اند و هم اکنون بخش زیادی از قطعات در دستور کار داخلی سازی قرار گرفته است.

حمید مرادی با ذکر این مطلب افزود :‌ تا جایی که امکان توسعه و خودکفایی محصول را داشته باشیم آن را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

وی با اشاره به قطع یک سویه همکاری‌ها از طرف شرکای خارجی گفت: این موضوع انگیزه و اراده جدی را در ایران خودر وایجاد کرد تا با تکیه بر توان سازندگان داخلی و نظارت کیفی در مراحل تأمین و تولید قطعات،‌ در کنار افزایش عمق خودکفایی، کیفیت محصولات را ارتقا دهیم.

قائم مقام اجرایی ایران خودروتاکید کرد :‌ کسب ستاره‌های کیفیت برای محصولات در سال اخیر و امسال موید این موضوع است.

مرادی از برگزاری مستمر جلسات کنترل کیفیت محصولات خبر داد و گفت: در این نشست‌ها به عنوان یکی از ابزارهای مدیریت کیفیت، ایرادات کیفی خودروها شناسایی شده و برای رفع آن برنامه‌های بهبود ارائه می‌شود. نتایج این اقدامات در ارزیابی‌های شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران و افزایش ستاره‌های کیفی محصولات برای مشتریان و جامعه ملموس است.

قائم مقام اجرایی ایران خودرو با ذکر این که مرحله اصلی اثرگذاری تحریم‌ها را پشت سر گذاشته‌ایم، از برنامه‌ریزی در برای عبور کامل از تحریم‌ها خبر داد.

مرادی گفت: تحریم‌ها واقعیتی بود که آثار سوءیی بر صنعت و تولید در کشور گذاشت ولی با اقداماتی که در زنجیره تأمین و تولید ایران خودرو انجام گرفت، توانستیم در سه ماه پایانی سال اخیر تولید را به شرایط با ثباتی برسانیم. هم اکنون تولید روزانه به شرایط باثبات روزانه ۱۵۰۰ دستگاه رسیده است.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar