خط تولید خودروهای یورو ۵ افتتاح شد

سه شنبه 3 دی 98 ساعت 17:36
خط تولید خودروهای یورو 5 افتتاح شد

مدیرعامل شرکت صنعتی ایران خودرو گفت: تولید انبوه محصولات با موتور یورو ۵ با هدف اجرای سیاست‌های دولت و دستیابی به استانداردهای آلایندگی زیست محیطی آغاز شد.

عصر امروز (سه‌شنبه) شرکت صنعتی ایران خودرو در حضور نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت و معاون سازمان‌ ملی استاندارد ایران، خط تولید محصولات با موتور یورو ۵ را افتتاح کرده و تولید انبوه این محصولات آغاز شد.

فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو در مراسم افتتاح خط تولید محصولات با موتور یورو ۵، اظهار کرد: بحث ارتقاء موتور خودروها از دهه ۸۰ مطرح شد. تولید خودروهایی با موتور استاندارد روز دنیا از  جمله وظایف ذاتی ما است، اما  وضعیت تحریمی تا حدودی عرصه را بر ما تنگ کرده بود اما موجب شد تا به همت قطعه‌سازان دست بر زانوهای خود گذاشته و تولید خودرو مطابق استانداردهای جهانی را محقق کنیم.

وی با ذکر اینکه یکی از موتورهای یورو۵ ما از آذرماه به تولید انبوه رسیده و از ۱۵دی ماه موتور TU5 به تولید انبوه خواهد رسید؛ گفت: تأییدیه و استاندارد موتورهای ملی را هم گرفته‌ایم و از ماه‌های آینده تولید انبوه آن موتورها را هم در دستور کار قرار خواهیم داد؛ چون که ما در این زمینه الزامات و محدودیت‌های قانونی داریم که از سال ۹۹ همه خودروها را باید با استاندارد یورو ۵ به بازار عرضه کنیم. البته که ما سعی کردیم زودتر از این تاریخ به دانش آن‌ها دست پیدا کنیم.

این مقام مسئول در رابطه با اینکه سوخت مناسب این خودروها وجود ندارد، گفت: همین امر در یک جلسه مطرح شد که سطح استاندارد یورو ۵ را برای سوخت‌ها هم از فردا در دستور کار قرار  دهیم تا آن‌ها نیز به این سطح دست پیدا کنند، اما ما به وعده و تکلیف خود و فرمان رهبری که در رأس همه کارها قرار می‌گیرد، عمل کردیم.

 مدیرعامل ایران ‌خودرو از تولید پنج هزار خودرو با استاندارد یورو ۵ تا پایان سال خبر داد و گفت: هم اکنون ۵۰۰ خودرو تولید شده و خودروهایی که به متقاضیان تحویل داده شده، در همین سطح استاندارد است. طبیعی است که از روز اول نمی‌توان با حداکثر ظرفیت کار کرد اما برنامه این است که تا پایان سال ۹۸، برای تمام خودروها و موتورها اخذ تأییدیه استاندارد داشته باشیم و به تولید انبوه  برسانیم.

مقیمی با ذکر اینکه در این فرآیند، سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیون یورویی انجام شده است، اعلام کرد: فرآیند تبدیل موتورها به یورو ۵، موجب افزایش قیمت محصولات نخواهد شد. تمام تلاش ما این است که در ۳۸ نوع محصولی که به بازار عرضه می‌کنیم، تا پایان اسفند ماه به تولید انبوه با موتورهای یورو ۵ برسانیم.

وی در رابطه با رسیدن به این برنامه‌ها با وجود تعهدات ایران‌ خودرو، اظهار کرد: هم اکنون در آبان و آذر ماه سال جاری بیش از ۱۰۱ هزار خودرو را توانسته‌ایم تجاری سازی کنیم و به مردم تحویل دهیم.  در بحث تحویل علیرغم اینکه حوزه حمل ۱۳۰ درصد رشد پیدا کرده است، برای آنکه بتوانیم حتی یک روز زودتر خودروی مشتریان را تحویل دهیم، طرحی را اجرایی کردیم تا در روزهای تعطیل هم مشتریانی که پیامک دریافت کرده‌اند، می‌توانند به سایت‌ها بسته به محل استقرار خود مراجعه کرده و خودروها را تحویل بگیرند؛ که از ابتدای طرح تاکنون هم غریب به ۶۰۰ نفر از مشتریان به سایتها مراجعه‌ کرده و خودروها را تحویل گرفته‌اند.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar