راهبرد شش گانه ایران خودرو برای اصلاح ساختار مالی

یکشنبه ۲۰ آبان ۹۸ ساعت ۱۶:۳۷
راهبرد شش گانه ایران خودرو برای اصلاح ساختار مالی

گروه ایران خودرو با رونمایی از راهبردی شش‌گانه، عزم خود را برای برداشتن گام نهایی در اجرای طرح اصلاح ساختار مالی جزم کرده است.

اخیراً فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران خودرو دستور پیگیری طرح تجدید ارزیابی‌ها دارایی و اصلاح ساختار مالی را صادر کرده است.

اصلاح ساختار مالی ایران خودرو برمبنای مصوبات مجلس شورای اسلامی، عزم دولت و وزارت صمت و همچنین حمایت سهامداران و سرمایه گذاران انجام می‌گیرد.

برمبنای این گزارش، باتوجه به این که ۵۰ سال از تأسیس ایران خودرو می‌گذرد این اقدام به ضروتی اجتناب‌ ناپذیر تبدیل شده است .

این در حالی است که این شرکت در مقطع زمانی فعلی استفاده از مکانیزم تجدید ارزیابی دارایی‌ها برای انجام افزایش سرمایه را به گروه خاصی از دارایی‌ها محدود کرده است .

ایران خودرو از قدیمی‌ترین شرکت‌های شفاف و فعال در بورس تهران به ‌شمار می‌رود که همواره اطلاعات مالی خودرا از طریق سامانه کدال منتشر می‌کند.

این در حالی است در روزهای گذشته بعضی افراد ناآشنا با مکانیزم‌های مالی، بدون توجه به واقعیت‌های موجود تلاش کرده‌اند طرح اصلاح ساختار مالی ایران خودرو را به صورت وارونه جلوه دهند.

در این گزارش آمده است، افزایش سرمایه از طریق تجدید ارزیابی دارایی‌ها، تأمین سرمایه در گردش،  افزایش تیراژ تولید، فروش اموال مازاد و همچنین عرضه محصولات جدید از ارکان اصلی  برنامه اصلاح ساختار ایران خودرو به شمار می‌آید.

هریک از این برنامه‌ها در قالب کارگروهای تخصصی در حال پیگیری است و ایران خودرو امیدوار است با به نتیجه رسیدن این اقدامات شرایط را به وضع متعارف بازگردد و نتایج راهبردهای یادشده در ماه‌های آینده نمایان شود.

لازم به ذکر است افزایش سرمایه ایران خودرو و دیگر شرکت‌های در فضای کسب و کار بورس برپایه دستورالعمل بورس و قانون تجارت انجام می‌گیرد و همه شرکت‌ها از این فرصت برای اصلاح ساختار مالی و شفافیت بیش‌تر استفاده می‌کنند.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar