روند تحویل محصولات ایران خودرو افزایش یافت

یکشنبه 2 آذر 99 ساعت 12:25
روند تحویل محصولات ایران خودرو افزایش یافت

ایران ‌خودرو علاوه بر برگزاری هشتمین قرعه ‌کشی فروش فوق ‌العاده خود، روند تحویل خودرو را سرعت بخشیده است

درحالی‌که دلالان از ترس کاهش بیشتر قیمت‌ها، خودروهای دپوشده خود را راهی بازار کرده‌اند و خریداران هم درانتظار کاهش بیشتر قیمت‌ها، همچنان از ‌خرید خودرو خودداری می‌کنند، ایران‌ خودرو هم علاوه‌بر برگزاری هشتمین قرعه‌کشی فروش فوق‌العاده خود، روند تحویل خودرو را تسریع کرده و تعداد قابل توجهی از خودروهای کسری‌دار را که در پارکینگ‌های این خودروساز در انتظار قطعه بودند، تکمیل و روانه بازار کرده است.

همچنان هم بخشی از محصولات تولیدی به خاطر تحریم‌های ظالمانه به‌صورت خودرو دارای کسری درانتظار تامین بعضی قطعات دارای تکنولوژی بالای ساخت هستند که با تکمیل و عرضه آن‌ها به‌بازار، به‌تعداد محصولات حاضر در بازار به‌شکل چشمگیری افزوده خواهد شد.

امروز (یکشنبه-دوم آذر) هم مراسم قرعه‌کشی برای تعیین مشتریان نهایی هشتمین مرحله فروش فوق‌العاده محصولات ایران‌خودرو برگزار می‌شود که شامل چهار محصول پارس بنزینی، پــــارس با موتور تی‌یو ۵، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و دنا پلاس با موعد تحویل حداکثر ۹۰ روزه است.

افزایش ۲۱ درصدی تحویل هشت‌ماهه

شرکت صنعتی ایران‌خودرو موفق شده است از ابتدای امسال تا بیست‌وپنجم آبان‌ماه بیش از ۲۶۲ هزار دستگاه خودرو وارد بازار کند که نسبت به‌مدت مشابه سال اخیر افزایش بیش از ۲۱ درصدی را نشان می‌دهد. چون که سال اخیر درهمین بازه زمانی نزدیک به ۲۱۶ هزار دستگاه خودرو وارد بازار شده بود. کاهش قابل توجه تعهدات معوق به‌ مشتریان هم از نتایج حاصل از برنامه‌ریزی‌های دقیق در تولید و فروش محصول است. به صورتی که تعهدات معوق ۲۰۰ هزار دستگاهی سال اخیر به ۲۶ هزار دستگاه رسیده است و این روند کاهشی همچنان ادامه دارد.

رشد ۵۸ درصدی تولید نسبت به مدت مشابه پارسال

ایران ‌خودرو از ابتدای امسال تا بیستم آبان‌ماه و درشرایط تحریم‌های سخت، بیش از ۳۰۵ هزار دستگاه خودرو سواری و وانت تولید کرده که این میزان ۱۱۱هزار دستگاه بیش‌تر از مدت مشابه سال اخیر بوده و این درحالی است که رقم ۳۰۵ هزار دستگاهی در اوایل بهمن سال پیش به‌ثبت رسیده بود. بدین‌ترتیب بزرگ‌ترین خودروساز کشور توانسته است میزان تولید ۱۰ ‌ماهه سال گذشته را در کمتر از هشت ماه عملیاتی و محقق کند. در این مدت، ایران‌خودرو رشد ۵۸ درصدی تولید را نسبت به‌مدت مشابه سال اخیر به ‌ثبت رسانده است.

افزایش تولید از نیمه سال گذشته

این دستاورد در وضعیتی محقق شده که صنعت‌خودرو کشور به طور مستقیم هدف تحریم‌های ظالمانه قرار گرفته و فشارها برای توقف چرخ‌های آن رو به‌افزایش است. اما به‌نظر می‌رسد زنجیره تامین و تولید این صنعت استراتژیک با مدیریت جهادی و همت کارکنان شرکت صنعتی ایران ‌خودرو، پویایی و رشد خود را به بهترین شکل حفظ کرده است. درواقع تولید در ایران‌خودرو پس‌از یک دوره کاهش، از نیمه سال اخیر رشد مستمر داشته و این خودروساز در جهت تحقق شعار سال تلاش بی‌وقفه‌ای داشته است.

متوسط تولید امسال؛ بیش از ۲هزار دستگاه در روز

میزان تولیدات ایران‌خودرو تا نیمه سال اخیر به‌کمتر از یک‌هزار دستگاه در روز و میزان تجاری‌سازی هم به‌کمتر از ۳۴درصد رسیده بود. از طرف دیگر، تعهدات معوق این خودروساز تا ۲۰۵ هزار دستگاه در اردیبهشت‌ماه سال گذشته افزایش یافته بود. اما با همت و اراده مدیران و کارکنان ایران‌خودرو، شاخص تولید متوسط امسال این شرکت به‌بیش از ۲ هزار دستگاه در روز رسیده و تعهدات معوق کاهش چشمگیری یافته و میزان تولید تجاری نیز به‌میزان قابل قبولی رسیده است.

دنیای خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar