رکورد تولید ایران خودرو در اردیبهشت 99

پنجشنبه 1 خرداد 99 ساعت 12:44
رکورد تولید ایران خودرو در اردیبهشت 99

شرکت صنعتی ایران خودرو در دومین ماه سال 99 موفق شد با تولید 51 هزار و 455 دستگاه خودرو از عدد تولید اردیبهشت سال گذشته عبور کند.

تولید خودروساز برتر کشور در اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال اخیر افزایش 28 درصدی را به ثبت رسانده است. در اردیبهشت سال پیش تعداد 40 هزار و 303 دستگاه خودرو تولید شده است.

با ثبت عدد تولید اردیبهشت99،‌ رکورد دیگری هم در تولید ماهیانه ایران خودرو در دو سال گذشته محقق شده است،  رکورد قبلی ماهیانه  تولید مربوط به دی ماه 98 با تولید 50 هزار و 44 دستگاه بوده است.

برمبنای آمار و اطلاعات تولید، شرکت صنعتی ایران خودرو از ابتدای سال جهش تولید تا روز پایانی اردیبهشت هم با افزایش 8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال اخیر، تعداد 66 هزار و 559 دستگاه انواع خودروی سواری و وانت به تولید رسانده است. اهداف و برنامه‌های تولید درحالی محقق شده که بحران کرونا موجب تأخیر در آغاز سال کاری 99 و غیرفعال بودن خطوط تولید تا روز 23 فروردین ماه شد.

از سویی دیگر شرکت صنعتی ایران خودرو از ابتدای سال تعداد 49 هزار و 423 خودرو را تجاری سازی کرده است.

شتاب در آهنگ تولید خودروساز بزرگ کشور با عزم مجموعه کارکنان و همدلی زنجیره تأمین نشان از ایجاد زمینه تحقق اهداف در سال جهش تولید دارد.

هم اکنون خطوط تولید در ایران خودرو با رعایت کامل پروتکل بهداشتی،‌ ایجاد محیط کار امن و پایش مستمر سلامت کارکنان ادامه دارد. پیش بینی می‌شود با ادامه روند فعلی،‌ هدف تولید 500 هزار دستگاه خودرو پیش از اتمام سال جاری تحقق یابد.

ایکوپرس

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar