بازار داغ سوخت LPG

بروزرسانی در: سه شنبه 12 آذر 98 ساعت 13:53
بازار داغ سوخت LPG

با اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین و افزایش قیمت آن، اقبال صاحبان خودرو و رانندگان برای استفاده از سوخت گاز به جای بنزین بیشتر شده و چون بسیاری از خودروها به صورت کارخانه‌ای دوگانه‌سوز نیستند، برخی افراد سراغ نصب تجهیزات LPG به صورت غیراستاندارد می‌روند که بسیار خطرآفرین است.

مخزنی که برای استفاده از گاز LPG در خودروها تعبیه می‌شود معمولاً استانداردهای لازم را ندارد و خطرناک است و بیشتر مواقع هم کار نصب این مخازن از طریق مراکز غیرمجاز انجام می‌گیرد. رانندگان هم برای اینکه بهای کمتری پرداخت کنند LPG را به گاز  CNG که راه‌اندازی آن هزینه بیشتری دارد ترجیح می‌دهند.

بارها پیش آمده که در خودرویی نشسته‌ایم که در آن بوی گاز به شدت استشمام می‌شود و یا تصاویر و فیلم‌های از آتش گرفتن خودروها به خاطر استفاده از گاز LPG غیراستاندارد بیرون آمده، اما باز هم برخی سراغ آن می‌روند.

 این روزها با گران شدن بنزین اقبال مردم خصوصاً اقشار متوسط و ضعیف به این نوع سوخت بیشتر شده و لازم است دستگاه‌های نظارتی در این زمینه پای کار بیایند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه با اشاره به تشدید نظارت‌هایی که در بخش‌های گوناگون پس از افزایش قیمت بنزین در نظر گرفته شده، گفت: یکی از برنامه‌های ما نظارت بر وضعیت سوخت LPG و برخورد با مراکز غیرمجاز است.

داریوش جودکی، ادامه داد: بازرسین تعزیرات حکومتی با همکاری دیگر بخش‌ها بر واحدهای نصب و عرضه گاز LPG برای خودروها نظارت دارند و در این نظارت‌ها با واحدهای غیرمجاز که ممکن است با نصب غیراستاندارد تجهیزات جان مردم را به خطر بیندازند، برخورد خواهد شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمانشاه با ذکر اینکه مردم هم در صورتی‌که قصد دارند از سوخت گاز به جای بنزین استفاده کنند باید حتماً سراغ مراکز معتبر بروند، عنوان کرد: گاهی افراد به خاطر پرداخت مبالغ کمتر سراغ واحدهای غیرمجاز می‌روند که در این صورت هم جان و هم مال آنها به خطر می‌افتد.

جودکی از مردم هم درخواست کرد در صورت مشاهده مراکز غیرمجاز مراتب را از طریق سامانه ۱۳۵ با تعزیرات در میان بگذارند.

مدیرکل استاندارد استان کرمانشاه هم با ذکر اینکه استفاده از گاز LPG برای خودرو استانداردهای لازم را ندارد، گفت: از همین رو نظارت بر مراکز نصب و یا عرضه این نوع گاز در حوزه کاری استاندارد نیست.

محمودرضا نیازی ادامه داد: تنها خودروهای دوگانه سوز که سوخت CNG به صورت کارخانه‌ای برای آنها نصب شده مشمول استاندارد هستند که استانداردهای دوره‌ای برای آنها انجام می‌شود.

وی افزود: در این ایام از نظارت بر جایگاه‌های عرضه سوخت CNG هم غافل نخواهیم بود.

پیگیری‌ها برای صحبت با اتحادیه واحدهای صنفی نصب و عرضه LPG و CNG در استان بی‌نتیجه بود و ظاهراً این مراکز در داخل استان اتحادیه صنفی خاصی ندارند.

ایسنا

هزینه گازسوز کردن خودرو 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar