سهمیه سوخت اعتباری وانت ‌بارهای شهری واریز شد

دوشنبه 26 اسفند 98 ساعت 16:19
سهمیه سوخت اعتباری وانت ‌بارهای شهری واریز شد

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با ذکر اینکه شناسایی وانت بارهای فعال در بخش حمل و نقل عمومی و تخصیص سهمیه عادلانه به آن‌ها از اولویتهای بخش حمل ونقل بار و مسافر شهری است، از واریز اولین مرحله سهمیه اعتباری مابه‌التفاوت قیمت بنزین برای وانت‌بارهای دارای پروانه فعالیت درون شهری خبر داد.

مهدی جمالی نژاد در این باره افزود: در این مرحله برای وانت‌بارهای تک سوز و دوگانه‌سوزی که تا انتهای بهمن ماه در سامانه مدیریت حمل بار درون‌شهری به نشانی utcms.ir با موفقیت ثبت‌نام کرده و اطلاعاتشان در مراحل صحت سنجی مورد تأیید واقع شد، سهمیه اضافی در قالب اعتبار ریالی به کارت‌بانکی ذینفع واریز شد.

وی در ادامه گفت: برای وانت‌بارهای پرمصرف تک سوز و دوگانه‌سوز به ترتیب معادل ۱۵۰ و ۱۳۰ لیتر و نیز برای وانت‌بارهای کم‌مصرف تک سوز و دوگانه‌سوز به ترتیب معادل ۱۰۰ و ۹۰ لیتر سهمیه اضافی به طور اعتبار ریالی (هر لیتر معادل ۱۵۰۰۰ ریال) به کارت‌بانکی مالک یا راننده خودرو واریزشده است.

وی متذکر شد: این سهمیه‌های اعتباری تنها از طریق کارت‌بانکی وی و تنها برای پرداخت مابه‌التفاوت قیمت بنزین در دستگاه کارت‌خوان جایگاه‌های سوخت قابل‌استفاده است.

جمالی نژاد با اشاره به شیوع ویروس کرونا و ضرورت کاهش مراجعات مردمی به شهرداری‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط برای پیشگیری از گسترش بیشتر این ویروس اضافه نمود: با توجه به تدابیر از پیش اندیشیده شده، تا ابتدای خرداد ۹۹ مالکان وانت‌بارهای شهری برای دریافت سهمیه اعتباری اضافه نیازی به مراجعات حضوری نداشته و تنها کافی است از طریق اینترنت شخصی در سامانه UTCMS  ثبت‌نام نمایند.

وی افزود: از این تاریخ به بعد باید ضمن مراجعه به شهرداری و دریافت پروانه فعالیت و اشتغال معتبر، به ازای هر حمل بار خود از سامانه باربرگ، سند حمل بار روزانه و حقیقی دریافت کنند.

براساس گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، وی اضافه نمود: لازم به ذکر است سامانه باربرگ کاملاً الکترونیک بوده و در هر موقعیت جغرافیایی و بدون مراجعه به مکانی خاص، امکان دریافت باربرگ فراهم می‌باشد.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور در انتها با اشاره به لزوم یکپارچه سازی فرایندهای ساماندهی گفت: به منظور اجتناب از دوباره کاری رانندگان محترم، مکاتبات و هماهنگی‌هایی با وزارت صمت به منظور در نظر گرفتن ناوگان ساماندهی شده تحت اتحادیه‌های صنفی انجام شده که در صورت ارائه اطلاعات صحیح و کامل، این اطلاعات هم به عنوان ساماندهی شده در نظر گرفته می‌شود. در ضمن امکان اعطای سهمیه بر اساس پیمایش حاصل از سفرهای موفق ثبت شده در شرکت‌های ارائه دهنده خدمات هوشمند حمل بار هم برای وانت‌های دارای پروانه فعالیت معتبر مهیاست.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar