جرایم مربوط بیمه ‌نامه شخص ‌ثالث موتورسیکلت ها بخشیده می شود

بروزرسانی در: شنبه 31 خرداد 99 ساعت 22:05
جرایم مربوط بیمه ‌نامه شخص ‌ثالث موتورسیکلت ها بخشیده می شود

مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور گفت: جرائم مربوط به نداشتن بیمه ‌نامه شخص ‌ثالث موتورسیکلت ها و ماشین‌آلات کشاورزی سراسر کشور از تاریخ اول تیرماه به مدت سه‌ ماه بخشیده می‌شود.

«علی جباری» در آستانه آغاز اجرای طرح بخشودگی جرایم دیرکرد تمدید بیمه‌نامه شخص‌ثالث اظهار داشت: در دوره‌های زمانی مشخص با بهره‌گیری از ظرفیت‌های قانون بیمه شخص‌ثالث در جهت گسترش فرهنگ بیمه‌گری و بیمه‌پذیری، طرح بخشودگی جرایم دیرکرد تمدید بیمه‌نامه شخص‌ثالث اجرا می‌شود.

 وی افزود: بر این اساس، با پیشنهاد صندوق و موافقت اعضای مجمع عمومی، بیمه مرکزی و هیات نظارت صندوق جرائم مربوط به نداشتن بیمه‌نامه شخص‌ثالث موتورسیکلت‌ها و ماشین‌آلات کشاورزی سراسر کشور از تاریخ اول تیر ماه ۱۳۹۹ به مدت سه ماه بخشیده شده است.

جباری ادامه داد: افزایش ضریب نفوذ بیمه در کشور هدف اصلی صنعت بیمه است تا به واسطه بیمه، آرامش فکری و روحی در جامعه ایجاد شود. با تصویب قانون بیمه شخص‌ثالث و اجرای آن از سال ۹۵ این ظرفیت قانونی پدید آمده تا با طرح‌های تشویقی، جمعیت وسایل نقلیه فاقد بیمه‌نامه معتبر را کاهش دهیم.

مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور در ادامه با دعوت از راکبین موتورسیکلت‌ها برای بهره‌مندی از فرصت بخشودگی جرایم افزود: یک فرصت مناسب ایجاد شده است تا با همکاری صندوق و صنعت بیمه کشور، موتورسیکلت‌ها و ماشین‌آلات کشاورزی فاقد بیمه‌نامه بتوانند از بخشودگی جریمه استفاده کنند که این کار یک حرکت ملی برای کاهش سهم وسایل نقلیه فاقد بیمه‌نامه است.

جباری با اشاره به تلفات حوادث رانندگی در کشور گفت: سالانه میلیاردها تومان خسارت جانی در جاده‌ها و راه‌های کشور اعم از شهری و روستایی رخ می‌دهد که اگر یک پوشش مناسب بیمه‌ای برای دیه وجود نداشته باشد مشکلات بسیاری پدید می‌آید.

مدیرعامل صندوق تامین خسارت بدنی کشور ادامه داد: با کمک دولت و مجلس شورای اسلامی و دستگاه قضایی کشور امروز زندانی با موضوع دیه حوادث رانندگی در کشور نداریم و تلاش صنعت بیمه و صندوق بر این بوده است با تسهیل شرایط خرید بیمه‌نامه شخص‌ثالث همه وسایل نقلیه موتوری پوشش کافی داشته باشند.

روابط عمومی صندوق تامین خسارت‌های بدنی کشور

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar