آمیکو آسنا توربو دنده‌ای در بازار قیمت خورد / خرداد ۱۴۰۲

چهارشنبه 3 خرداد 02 ساعت 14:08
آمیکو آسنا توربو دنده‌ای در بازار قیمت خورد / خرداد 1402

آمیکو آسنا توربو دنده‌ای جدیدترین پیکاپ تولیدی شرکت ارس خودرو دیزل - آمیکو - به متقاضیان تحویل شده است. آمیکو آسنا توربو دنده‌ای اکنون یکی از جدیدترین پیکاپ‌های بازار ایران است که خود را آماده مقابله با رقبا می‌کند. قیمت پیکاپ آسنا توربوشارژ دنده دستی نیز به تازگی مشخص شده است.

آسنا یک خودروی پیکاپ دو دیفرانسیل است که شرکت آمیکو (ارس خودرو دیزل) آن را تولید می‌کند. این پیکاپ غول پیکر بر روی پلتفرم HUANGHAI N2 توسعه داده شده و شرکت آمیکو تغییراتی را در بخش‌های فنی این خودرو اعمال کرده تا کیفیت آسنا ارتقا پیدا کند. آسنا ابتدا در نسخه دنده‌ای تنفس طبیعی از سال ۱۳۹۶ وارد بازار شد و پس از آن شرکت آمیکو نسخه توربو اتوماتیک آسنا را البته در تعداد محدود وارد بازار کرد. 

آمیکو پس از فروش موفقیت‌آمیز آسنا تصمیم گرفت تا نسخه توربو دنده‌ای آن را با اعمال برخی تغییرات در قسمت کابین و البته مشخصات فنی روانه بازار کند. آسنا توربو دنده‌ای برای اولین بار در سال ۱۴۰۱ رونمایی و آماده رقابت با رقبای مطرحی همچون T8 کرمان موتور و کلوت مکث موتور شد. فروش این خودرو در اوایل زمستان ۱۴۰۱ صورت پذیرفت و ابتدا قرار بود تا ظرف مدت ۴۵ روز آسنا توربو دنده‌ای به دست مردم برسد اما تحویل آن با تاخیر از سوی آمیکو روبرو شد. 

آمیکو آسنا جدید پس از نزدیک به ۵ ماه از تاخیر در موعد تحویل بالاخره در اوایل سال ۱۴۰۲ به دست متقاضیان رسید و در بازار آزاد قیمت خورد. قیمت آمیکو آسنا توربو دنده‌ای در اوایل خردادماه حدود ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان معامله شد.

پیشرانه آسنا توربو دنده‌ای همان پیشرانه ۴K22 میتسوبیشی بوده که یک موتور ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری توربوشارژ است و توانایی تولید ۲۱۸ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن متر گشتاور را داراست. جعبه دنده این خودرو نیز از نوع ۶ سرعته دستی بوده که در صورت نیاز قدرت را به هر چهار چرخ خودرو منتقل می‌کند.

این خودرو در اوایل زمستان ۱۴۰۱ حین رونمایی در کارخانه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان قیمت داشت و اکنون ۲ میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومانی در بازار آزاد معامله می‌شود که نشان از اختلاف بیش از یک میلیارد تومانی از خط تولید تا بازار خودرو دارد. از جمله رقبای پیکاپ آمیکو آسنا می‌توان به KMC T8 و مکت کلوت دستی اشاره کرد.

پرشین خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar