اعطای امتیاز خارج از نوبت کرمان موتور به کارکنان حج و زیارت

یکشنبه 16 بهمن 01 ساعت 11:56
اعطای امتیاز خارج از نوبت کرمان موتور به کارکنان حج و زیارت

شرکت کرمان خودرو چندین دستگاه ماشین جک را با قیمت پایین‌تر از کارخانه خارج از نوبت و بدون قرعه‌کشی و البته با اقساط بلندمدت به کارکنان سازمان حج و زیارت می‌دهد.

در حالی که دولت با اجرای سیاست‌های مختلف از رانت در خرید خودرو جلوگیری و خودروسازان را مکلف به فروش خودرو در بورس کالا یا از طریق قرعه‌کشی کرده است، برخی از شرکت‌های خودروساز و همچنین سازمان‌های دولتی از این اقدام تخطی می‌کنند.

 

اعطای امتیاز خارج نوبت خودرو به سازمان حج و زیارت

سازمان حج و زیارت که زیر مجموعه وزارت ارشاد است، در اقدامی خارج از نوبت و البته بدون قرعه‌کشی اقدام به اعطای ماشین جک s5 1500 کرده است که با هماهنگی کرمان خودرو، این ماشین‌ها با تخفیف به قیمت یک میلیارد و ۱۸ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان به کارمندان سازمان حج و زیارت اعطا می‌شود و بر اساس برنامه‌ اعلام شده، این خودروها تا سه ماه آینده تحویل خواهد شد.

ماشین میلیاردی بخرید، ۴ سال دیگر تسویه کنید!

عرضه این خودروها خارج از نوبت و البته بدون قرعه‌کشی در اقساط ۲۴، ۳۶ و ۴۸ ماهه است و حتی در این ثبت‌نام محدودیت‌های عرضه خودروها برای عموم که نداشتن پلاک فعال است، در نظر گرفته نشده است.

سود بیش از ۳۰۰ میلیونی کارکنان حج و زیارت از عرضه بدون نوبت خودرو

همچنین با توجه به بازپرداخت طولانی مدت هزینه خودرو، بسیاری از کارمندان سازمان حج و زیارت متقاضی دریافت این خودروها شده‌اند و برخی هم درصدد فروش امتیاز خود به غیر هستند؛ تا جایی که این امتیاز تا حدود ۲۰۰ میلیون تومان هم در حال خرید و فروش است. چرا که قیمت این خودرو در بازار آزاد حدود یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان است!

این امر در حالی است که بسیاری از مردم چندین بار در قرعه‌کشی‌های خودرویی نام‌نویسی کرده و پذیرفته نشدند و در هفته‌های اخیر بیش از ۱۰ میلیون نفر در قرعه‌کشی یکی از شرکت‌های خودروساز شرکت کردند.

این اقدام سازمان حج و زیارت در رابطه با اعطای خودرو با قیمت پایین‌تر از بازار به نوعی رانت در اعطای خودرو به شمار می‌رود که خبرگزاری فارس از مسؤولان وزارت صمت خواستار پیگیری این موضوع و لغو چنین امتیازی است.

در سال‌های گذشته نیز چندین دستگاه خودروی دیگنیتی به مدیران سازمان حج و زیارت با وام‌های کم‌بهره و البته به قیمت پایین‌تر از بازار عرضه شد.

فارس

 

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

2 دیدگاه ها برای "اعطای امتیاز خارج از نوبت کرمان موتور به کارکنان حج و زیارت"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
ممد کاتاف
مهمان
من چون نیازمند واقعی خودرو هستم مرتب پیگیر اخبار فروش شرکتا بودم برای خرید.. ماشینای کرمان موتور هر سری بدون قرعه کشی و اقساطی و با همین درصدها و تحویل سه ماهه عرضه شدن. (میتونید طرح های فروش قبلی رو جستجو بزنید). این که چرا متقاضی اش پایینه رو از همون دلالهایی که نمیان سمتش و براشون صرف نمیکنه بپرسید. حتی یکبار هم ماشیناشو توی بورس آورد و حتی نتونست j4 رو به قیمت پایه هم بفروشه (خبرش تو نت هست). بخاطر سود دوطرف تو خرید عمده ، شرکت تو قرارداد گروهی تخفیف میده و یک میلیارد و ۹۰ رو… بیشتر
امین
مهمان

کجای کارین. خیلی جاها اینطوری میدن. *** استان گلستان با شرایط هلو، محصولات کرمان موتور و مکث را می داد. اطلاعیع اش را هم دارم میتونم بفرستم براتون. وام بسیار بسیار ارزان و پیش پرداخت کم.
هر سازمانی نفوذ داره اینجوری می خره و خودروسازها بجاش از افراد عادی پول اضافی میگیرن