اعمال برخی ایرادات پلیس در طرح ترافیک

دوشنبه 14 بهمن 98 ساعت 11:44
اعمال برخی ایرادات پلیس در طرح ترافیک

سرپرست معاونت حمل و نقل شهرداری تهران از رفع بعضی ایرادات پلیس به اجرای طرح‌های ترافیکی پایتخت خبر داد.

یوسف حجت در واکنش به اظهارات رئیس پلیس تهران مبنی بر اینکه احتمال تغییر در اجرای طرح ترافیک ایجاد خواهد شد، گفت: پلیس تهران به دنبال اجرای طرح‌های ترافیکی در سال جاری نظراتی داشته است که تلاش کردیم در سال آینده بتوانیم با اعمال نظرات کارشناسی پلیس در اجرای طرح‌های ترافیکی موفق‌تر عمل کنیم.

وی با ذکر اینکه یکی از ایرادات پلیس عدم تعیین سقف ورود به محدوده‌های طرح ترافیک بود گفت: پلیس عقیده دارد که عدم تعیین سقف ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی در سال ۹۸ باعث شده است که شمار خودروهای ورودی به محدوده بیشتر شود.

حجت با ذکر اینکه براساس مصوبات بالادست سقف  ۱۰۳ هزار ورود برای ورود به محدوده طرح ترافیک تعیین شده است که برای سال آینده افراد می‌بایست حتماً روز ورود خود را از قبل رزرو کنند گفت: یکی از ایرادات پلیس این است که در حلقه دوم طرح، عدم تعیین سقف موجب شده است که شاهد افزایش ترافیک در حلقه دوم اجرای طرح باشیم که بررسی‌های معاونت حمل و نقل نشان داده است که به طور متوسط نزدیک به ۴ درصد افزایش ترافیکی در حلقه دوم اجرای طرح داشته‌ایم که بر همین اساس پلیس درخواست داشت که برای حلقه دوم هم  فارغ از ۲۰روز تردد رایگان در هر فصل، سقف ورود در نظر بگیریم که هم اکنون در حال بحث هستیم چون که باید این موضوعات در شورای ترافیک به تصویب برسد.

وی گفت: یکی از ایرادات پلیس ساعت اتمام طرح ترافیک بود که در سال جاری توانستیم در نیمه دوم سال با کاهش یک ساعته اجرای طرح، زمان اتمام آن را به ساعت ۱۸ کاهش دهیم و در سال جدید  ما در جلسات کارشناسی با پلیس به این جمع‌بندی رسیدیم که در نیمه اول سال، زمان اتمام اجرای طرح ترافیک ساعت ۱۹ و در نیمه دوم سال ساعت ۱۸ باشد.

سرپرست معاونت حمل ونقل شهرداری تهران در خصوص درخواست پلیس مبنی بر عدم اجرای طرح‌های ترافیکی در روز پنجشنبه گفت: این درخواست رد شد چون که اگر طرح‌های ترافیکی  به ویژه در رینگ دوم(زوج و فرد سابق) اجرایی نشود قطعاً شاهد ترافیک بیشتر در روزهای پنجشنبه خواهیم بود و در سال آینده بمانند گذشته طرح‌های ترافیکی در روز پنجشنبه اجرایی می‌شود.

سرپرست معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با ذکر اینکه با اجرای طرح ترافیکی جدید توانستیم ترافیک را از ساعات پیک به غیر پیک سوق دهیم گفت: طرح ترافیک فعلی یکی از پیشرفته‌ترین طرحهایی است که در دنیا اجرایی شده است و به همین خاطر نیاز به تغییر اساسی ندارد بلکه تنها با انجام اصلاحات کوچکی می‌توانیم این طرح را در شهر تهران اثرگذارتر کنیم.

حجت در تشریح دستاوردهای اجرای این طرح با ذکر اینکه اجرای طرح ترافیک باعث شده است که ۳۱ درصد از خودروهای پایتخت در سال جاری برای استفاده از تخفیف معاینه فنی برتر اخذ کنند گفت: این دستاورد  بزرگی است که ما توانستیم با اجرای طرح کاهش آلودگی هوا و طرح جدید ترافیکی به دست بیاوریم چون که پیش از این شهروندان میل و رغبتی برای دریافت معاینه فنی معمولی نداشتند ولی حالا آنها را مجاب کردیم که معاینه فنی برتر اخذ کنند.

حجت در پاسخ به این سؤال که سرانجام اختلاف شهرداری تهران و پلیس در خصوص عدم ارائه کد تخلف به دوربین‌های شهرداری و پلیس به کجا رسید؟ گفت: علی الوصول این مشکل باید حل شود چون که این دوربین‌ها ابزار پلیس هستند و پلیس می‌تواند با استفاده از ظرفیت این دوربین‌ها مدیریت بهتری بر ترافیک و شهر داشته باشد.

ایسنا

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

اولین نفر باشید که دیدگاه خود را می نویسد

avatar