شرکت کروز می‌تواند نقطه امید باشد

یکشنبه 7 مهر 98 ساعت 14:45
شرکت کروز می‌تواند نقطه امید باشد

یک استاد دانشگاه گفت: کروز در حوزه صنعت قطعه می‌تواند یک نقطه امید باشد و مطمئنم این مجموعه آینده خوبی حتی در حوزه صادرات خواهد داشت و می‌تواند نام ایران را در جهان مطرح کند.

دکتر لطفعلی بخشی عضو هیات علمی دانشگاه در مورد شرایط خصوصی سازی در کشور گفت: در واقع خصوصی سازی ما کاریکاتوری از خصوصی سازی بوده بخش بزرگی از فسادهای  کشور در بعضی از خصوصی سازی ها شکل گرفته است.

وی افزود: البته باید گفت بعضی صنایع ما با ارز ۷ تومانی و بدون توجیه اقتصادی در سیستم دولتی شکل گرفته‌اند و امکان رقابت در فضای فعلی ایران و جهان را ندارند و تداوم آنها امکان پذیر نیست، بعلاوه اهلیت افرادی که این واحدها را در اختیار گرفته‌اند هم مطرح است.

بخشی تصریح کرد: اگر خصوصی سازی درست انجام می‌شد شاهد شرایط اقتصادی منسجم‌تری در کشور بودیم ولی متاسفانه خصوصی سازی به یکی از بخش‌های فساد برانگیز کشور تبدیل شده است.

دخالت دولت در قیمت گذاری‌ها یکی از موارد مورد نقد این استاد دانشگاه بود و تصریح کرد: دولت از قیمت گذاری زولبیا بامیه تا خودرو را دخالت می‌کند؛ این روش در هیج کجای جهان جواب نداده است و متاسفانه در کشور مسئله دخالت دولت در همه امور به مشکل ساز شده است.

این استاد دانشگاه  در مورد ارزیابی از صنعت قطعه سازی کروز هم اظهارداشت: امروز یکی از روزهای قشنگ بنده بود، امروز صنعتی پویا و مدرن ایرانی را در شرکت قطعه سازی کروز مشاهده کردم و بابت این مسئله از مدیران کروز قدردانی می‌کنم.

وی بیان داشت: کروز می‌تواند یک نقطه امید باشد و مطمئنم این مجموعه آینده درخشانی حتی در حوزه صادرات خواهد داشت و می‌تواند نام ایران را در جهان مطرح کند.

بخشی یادآوری کرد: سیستم کروز یک سیستم موفق بخش خصوصی است و از مدیریتی کارآمد هم بهره می‌برد و چنین واحدهایی می‌توانند در وضعیت سخت خود را تطبیق داده و زنده بمانند.

عصر خودرو

تازه ترين اخبار

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه برای "شرکت کروز می‌تواند نقطه امید باشد"

avatar
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
نازگل
مهمان

اون عزیزانی که در صنعت خودرو حضور دارند میدونند شرکت کروز چه خیانتی در حق ایران و ایرانی انجام داده است. یکی از کثیف ترین هاست و عامل اصلی گرونی خودرو! مردم میدونند شرکت کروز دو کرسی از پنچ کرسی هیئت مدیره ایران خودرو رو داره! میدونند بیش از یک میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ گرفت و با ارز ۱۵ هزار تومنی به بازار عرضه کرد